چرا احمدی نژاد در مورد حوادث روزهای اخیر کشور سکوت کرد؟ – پایگاه خبری مدرا


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; محمود احمدی نژاد این روزها داستان متفاوتی نسبت به سال های دیگر زندگی اش دارد. در سال‌های پس از پایان دوره ریاست‌جمهوری‌اش، او بیشتر جناح‌های خود را از راست و چپ تقسیم کرد تا خود را به عنوان یک حزب ثالث با حامیان جدید معرفی کند و با گذشت زمان، مقاومت بیشتر و بیشتر شد. .از طرفی طرفدار و اصولگرا نیست.

او اکنون هرگونه دخالت در تمام حوادث غم انگیز زمان خود را انکار می کند و تعریف جدیدی از خود دارد. او بسیاری از دوستان سال خود را از دست داد و زندانی شدنش نمادی شد از بهایی که محمود برای راه جدیدش در سیاست ایران پرداخت. به این ترتیب دادستان دادگستری از قدرت کنار گذاشته شده و چشمانش را روی شبکه های اجتماعی و مصاحبه های گاه و بیگاه می بندد که در آن از لباس های ورزشی سرنا ویلیامز و توپاک شکور، خواننده رپ صحبت می کند و نامه هایش به این و ادامه دارد. که همانطور که نامه ای دریافت کرده است.. مهمتر از آن، تعداد جدیدی از رویدادهای ۸۸ دارد و به گونه ای دیگر توضیح می دهد و این نکته ای است که در اعتراض سال ۱۴۰۱ اهمیت پیدا می کند.

روایت او از وقایع عاشورای ۸۸ و نقش سایر نهادهای امنیتی، روایتی نبود که همه بگویند. همانطور که می داند به خاطر همین تجربه چه اتفاقی افتاده است و می گوید: برنامه ریزی کردند که فضای موجود را کم کنند، شما اجازه ملاقات نمی دهید، مردم رسانه ندارند، حتی زمانی که در انتخابات هستند، زمانی که می خواهند. بیا و حرفشان را در مورد رای ندادن بگو یا رای دادن که کار نمی کند یا رای دادن، تو هم گوش نمی دهی پس می خواهی. جای واقعی را ببند؟”

محمود احمدی نژاد با مرور وقایع پس از انتخابات ۱۳۸۷، سخنانی را علیه معدود ادارات و نهادهایی بیان کرد که جرات انجام آن را داشتند. خیلی‌ها گفته‌اند که احمدی‌نژاد دیگر آن احمدی‌نژادی نیست که هشت سال رئیس‌جمهور بوده و فردی در نقطه مقابل ایدئولوژی دولت است. فردی که برای آینده برنامه دارد و می تواند رهبر اصلاح طلبان و اصولگرایان باشد.

در شرایطی که شعار عده ای «انقلابی، اصولگرا، تمام شد» شد، محمود احمدی نژاد که خود را ثالث معرفی می کرد و گاه به حوادث مختلف سال های ۹۶ و ۹۸ و دیگر مسئولان کشور اعتراض می کرد، سعی کرد در نور باقی بماند. . . او معتقد است که اصلاح طلبان و اصولگرایان غنایم را تقسیم می کنند و درباره جنبش سوم می گوید: «انقلاب برای این بود که اراده مردم آزاد، جاری و حاکم باشد، اما سه چهار سال نگذشته بود. تفرقه شروع شد و جالب است که جناح هر دو نگهبان این جناح هاست. درست است که با هم مخالفت می کنند، اما این مخالفت در سطح پایین تری است، در توزیع کالا و اطلاعیه است، نه در تغییر روش، نه در گرفتن شخص ثالث یا تبدیل شدن به بستری برای توزیع تلفن. . اراده مردم

او بارها از تغییر وضعیت صحبت کرد و فرصتی را خواست تا بر جریان سوم سوار شود و از شعار «اصلاح طلب، اصولگرا، آخر ماجرا» استفاده کند. در واقع فراموش نکنیم که حامیان این شعار با اهدافی که دارند، بعید است به محمود احمدی نژاد توجه کنند! اما در مسیر خود مصمم بود، چنانکه نشان می دهد در اقدامی کاملاً متفاوت با تغییرات انقلابی و اساسی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ اعلام کرد که شرکت نمی کند و انتخاب نمی کند و به قول دیگران جدا می شود. خانه اش به طور کامل گزارش از دولت

اما این روزها به نظر می رسد باز هم خبرهایی به گوش می رسد و اوضاع تغییر کرده است، با این همه پیشینه، محمود احمدی نژاد دوباره به عضویت مجمع تشخیص مصلحت نظام درآمد و حالا سکوت او جای تعجب دارد که معمولاً مقدمه ای از اقدامات در چنین زمانی است. . که به اتفاقات این دو سه هفته مشکوک هستند.

اتفاقی که افتاد این است که احمدی نژاد گزارشگر اعتراضات و به گفته برخی از چهره های اپوزیسیون بخشی از دولت امروز سکوت کرده و به عنوان نماینده مجلس برای شناخت این اتفاقات سکوت کرده است. او برنامه های بزرگ زیادی دارد اما در حال حاضر به نظر می رسد زمان اجرای آنها فرا نرسیده است.