چرا برای زندگی شما خطرناک است؟ Credihealth. وبلاگ


یک مقدمه

مردم اغلب فکر می کنند که پیدایش اعتیاد مربوط به موادی مانند الکل و مواد مخدر است.

با این حال، هر ماده شیمیایی را می توان مورد سوء استفاده قرار داد، حتی ماده ای که در جمعیت عمومی اعتیادآور تلقی نمی شود. اعتیاد به داروهای ضد افسردگی نمونه کاملی از دارویی است که در طول زمان به عنوان منبع وابستگی به طور عمده مورد توجه قرار نمی گیرد.

در حالی که داروهای ضد افسردگی میزان بالایی را ارائه نمی دهند، اما می توان از آنها سوء استفاده کرد و در صورت استفاده بیش از حد، علائم فیزیکی و مصرف بیش از حد را ایجاد کرد.

ممکن است فردی در مراحل اولیه مصرف آن به این ماده معتاد شود. اگر در طول زمان بیش از حد آن را مصرف کنند، ممکن است به ماده وابسته باشند. از آنجایی که بدن به نیازهای دارو عادت می کند، در صورت قطع ناگهانی دارو می تواند علائم ترک را ایجاد کند.

Infinite Recovery یک مرکز توانبخشی مواد مخدر است که قربانیان سوء مصرف داروهای ضد افسردگی را درمان می کند. دنبال کن سفر بهبودی بی نهایت، بازگشت به جریان اصلی زندگی.

چند نفر از داروهای ضد افسردگی سوء استفاده می کنند؟

وقتی تعداد افرادی که از داروهای ضد افسردگی استفاده می کنند را بررسی می کنیم، مهم است که به یاد داشته باشیم که برخی از کسانی که این نسخه ها را مصرف می کنند ممکن است اشتباه تشخیص داده شده باشند یا دیگر مورد نیاز نباشند.

بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۸، میزان مصرف داروهای ضد افسردگی ۴۰۰ درصد افزایش یافت. با این حال، از آنجایی که افسردگی یک اختلال شخصیتی بدون آزمایش فیزیولوژیکی است، تشخیص اینکه آیا یک داروی ضد افسردگی ضروری است یا خیر برای پزشکان و گاهی اوقات بیماران می تواند دشوار باشد.

علائم اختلال افسردگی اساسی به قدری شدید است که به وضوح نیاز به دارو است. با این حال، دارو ممکن است اختیاری یا حتی غیر ضروری باشد. وقتی این داروها در شرایطی که نیازی به دارو نیست معرفی شوند، ممکن است مشکلاتی ایجاد کنند.

هماهنگی ضعیف، افزایش گیجی، غش، سرگیجه و تشنج از عوارض سوء استفاده نادرست از داروهای ضد افسردگی است.

مصرف بیش از حد داروهای ضد افسردگی می تواند منجر به سندرم سروتونین شود که در صورت عدم تشخیص یا درمان می تواند کشنده باشد. بنابراین، ارزیابی درمان پزشکی زمانی که از داروهای ضد افسردگی یا سایر داروهایی که ممکن است بر سطح سروتونین تأثیر می‌گذارند استفاده شود، بسیار مهم است.

تاثیر مصرف داروهای ضد افسردگی بر زندگی

عوارض جانبی داروهای ضد افسردگی در ابتدا می تواند آزاردهنده باشد، اما معمولاً با گذشت زمان بهبود می یابند. بنابراین، افراد تحمل می کنند و شروع به مصرف داروهای ضد افسردگی بیشتری می کنند تا اثر مشابهی داشته باشند.

روانپزشکی اعتیاد متفاوت است پزشکی حوزه ای که با اعتیادهای منحصر به فرد سروکار دارد.

حتی اگر عوارض جانبی را تجربه کردید، باید درمان را ادامه دهید، زیرا چندین هفته طول می کشد تا شروع به بهره مندی از آن کنید. با این حال، با گذشت زمان، باید متوجه شوید که مزایای درمان بیشتر از مشکلات ناشی از عوارض جانبی است.

حال بیایید به اثرات منفی داروهای ضد افسردگی نگاهی بیندازیم:

۱: عوارض جانبی SSRI و SNRI

موارد زیر عوارض جانبی رایج مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs) و مهارکننده‌های بازجذب سروتونین- نوراپی نفرین (SNRIs) هستند:

 • احساس عصبی، تنش یا تنش.
 • احساس بیماری و احساس بیماری.
 • درد معده و سوء هاضمه.
 • یبوست یا اسهال.
 • کمبود اشتها
 • سرگیجه.
 • بی خوابی یا خواب آلودگی از علائم خوب نخوابیدن است.
 • سردرد؛
 • فقدان میل جنسی.
 • داشتن مشکل در ارگاسم در حین رابطه جنسی یا خودارضایی.
 • مشکلات در ایجاد یا حفظ نعوظ.

این عوارض جانبی باید پس از چند هفته از بین بروند، اگرچه برخی ممکن است باقی بمانند.

۲: عوارض جانبی TCA

TCA ها معمولاً اثرات منفی زیر را ایجاد می کنند:

 • زبان خشک
 • تاری خفیف دید.
 • مشکلات یبوست؛
 • خواب آلودگی؛
 • سرگیجه.
 • اضافه وزن.
 • تعریق زیاد به خصوص در شب.
 • مشکلات ریتم قلب مانند تپش قلب یا ضربان قلب سریع.

این اثرات مضر داروهای ضد افسردگی باید در عرض چند هفته از بین برود در حالی که بدن شما خود را با میانجی‌گری تنظیم می‌کند.

۳: سندرم سروتونین

سندرم سروتونین یک گروه نادر اما بالقوه خطرناک از عوارض سوء مصرف داروهای ضد افسردگی است.

سندرم سروتونین زمانی رخ می دهد که سطح سروتونین در مغز بیش از حد بالا می رود. این معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که یک SSRI یا SNRI را با داروی تجویزی دیگری یا ماده دیگری که سطح سروتونین را افزایش می‌دهد، مانند یک داروی ضد افسردگی دیگر ترکیب کنید.

علائم سندرم سروتونین ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • گیجی.
 • انقباض عضلانی به دلیل هیجان.
 • تعریق؛
 • لرزیدن
 • اسهال

اگر این علائم را دارید، باید مصرف دارو را متوقف کنید و از پزشک یا متخصص خود مراقبت های فوری پزشکی بگیرید.

۴: هیپوناترمی

افراد مسنی که از داروهای ضد افسردگی استفاده می کنند ممکن است دچار افت قابل توجهی در سطح سدیم شوند، وضعیتی که به عنوان هیپوناترمی شناخته می شود. این ممکن است منجر به تجمع مایع در سلول های بدن شود که می تواند مضر باشد.

این به این دلیل است که SSRI ها می توانند اثرات هورمونی را که سطح نمک و مایعات را در بدن تنظیم می کند، مسدود کنند. افراد مسن مستعد ابتلا به این بیماری هستند زیرا توانایی بدن برای کنترل سطح مایعات با افزایش سن دشوارتر می شود.

هیپوناترمی خفیف می تواند علائمی شبیه افسردگی یا عوارض جانبی ضد افسردگی ایجاد کند، مانند:

 • حالت تهوع.
 • سردرد.
 • ناراحتی عضلانی؛
 • اشتهای ضعیف گیج شده است.

هیپوناترمی شدید می تواند منجر به گیجی، بی قراری، روان پریشی و تشنج شود. در شرایط شدید، هیپوناترمی ممکن است باعث توقف تنفس یا افتادن به کما شود.

۵: دیابت

استفاده طولانی مدت از داروهای ضد افسردگی با افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ مرتبط است، در حالی که مشخص نیست که آیا داروهای ضد افسردگی باعث دیابت می شوند یا خیر.

افزایش وزن برخی از افرادی که داروهای ضد افسردگی مصرف می کنند ممکن است شانس ابتلا به دیابت نوع ۲ را افزایش دهد.

یک تیم بین‌المللی متشکل از محققان فنلاندی، مجارستانی و انگلیسی، مجموعه‌ای از مطالعات تودرتو را در یک گروه آینده‌نگر متشکل از ۱۵۱۳۴۷ مرد و زن در سن کار، از جمله ۹۱۹۷ شرکت‌کننده که داروهای ضد افسردگی مصرف می‌کردند، انجام دادند.

در نتیجه، ۸۵۱ شرکت‌کننده در طی یک دوره پیگیری ۴.۸ ساله به دیابت نوع ۲ مبتلا شدند.

۶: افکار خودکشی

زمانی که افراد برای اولین بار شروع به مصرف داروهای ضد افسردگی می کنند، برخی افکار خودکشی و تمایل به آسیب رساندن به خود دارند. به نظر می رسد که جوانان زیر ۲۵ سال به ویژه در معرض خطر هستند.

اگر در حین مصرف یک داروی ضد افسردگی افکار خودکشی یا خودآزاری در شما ایجاد شد، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید یا به بخش اورژانس مراجعه کنید.

اگر شروع به مصرف داروهای ضد افسردگی کرده اید، به یکی از اقوام یا دوستان نزدیک خود بگویید و آنها را تشویق کنید که کتابچه اطلاعات بیمار را که همراه داروی شما ارائه شده است، مطالعه کنند. همچنین باید از آنها بپرسید که آیا فکر می کنند علائم شما بدتر می شود یا نگران تغییرات در رفتار شما هستند تا افکار خودکشی در شما ایجاد نشود.

همه چیز را کنار هم بگذار

عوارض جانبی داروهای ضد افسردگی می تواند شدید باشد. علاوه بر این، هنگامی که داروهای ضد افسردگی بیش از حد استفاده می شود یا زمانی که داروهای ضد افسردگی با الکل یا مواد دیگر ترکیب می شوند، می تواند منجر به مرگ شود. سلامت چالش ها و مسائل.

مصرف بیش از حد داروهای ضد افسردگی می تواند باعث مشکلات هماهنگی، لرزش، سرگیجه، ضربان قلب غیر طبیعی، تشنج، بی نظمی و غش شود.

اگر نگران این هستید که ممکن است با وابستگی به داروهای ضد افسردگی یا علائم اعتیاد دست و پنجه نرم کنید، با Infinite Recovery تماس بگیرید تا نگرانی های خود را مطرح کنید و درمان دریافت کنید.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و اظهارات در این نشریات صرفاً مربوط به نویسندگان و مشارکت کنندگان است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر