چرا جواد نکونام پیشنهاد استقلال برای تمرین استقلال را رد کرد؟آرتین ظهرابی; جواد نکونام شب گذشته با صدور بیانیه ای از رد پیشنهاد استقلال برای مربیگری خبر داد.

او در پاسخ به این پیشنهاد وارد قسمت عادی آشنایی آجورلو نشد اما مهلت ۴۸ ساعته ای که برایش تعیین شده بود را با ادبیات مناسب پاسخ داد.

برای کسانی که با فوتبال ایران و بازی های رسانه ای استقلال و پرسپولیس آشنا هستند، درک اینکه بسیاری از مربیان بدون اتلاف وقت به خوبی به این موضوع پاسخ می دهند، سخت نیست.

با این حال نکونام مسیر دیگری را در پیش گرفت و همه چیز را سبک و سنگین کرد. او ثابت کرده که در فولاد خوزستان مربی موفقی است و سابقه ثابتی دارد. قبول هدایت استقلالی که سال گذشته با فرهاد مجیدی جام قهرمانی را به دست آورد و به عنوان تیمی بدون لیگ مطرح شد، مصداق راه رفتن روی آتش است. بنابراین نکونام با ادامه دوران مربیگری خود بازی نکرد و اجازه نداد صورتش شکسته و کبود شود.

نکونام هر نتیجه ای جز لیگ برتر و قلدری استقلال را در مقایسه با مجیدی مقایسه کرد. این یک استعاره شرورانه بود که آینده حرفه آموزشی او را پوشش می داد.

نکونام می داند یکی از مربیانی است که به زودی سرمربی استقلال می شود. آن روز از او دور نیست، اما در واقع زمان برگزاری این رویداد بسیار مهم است.

به نظر می رسد زمان نکونام و مشاورانش و همچنین محاسبات آنها درست بوده و تصمیم منطقی در این زمینه گرفته شده است.