7
شهریور

چرا خوردن فیبر در هر وعده غذایی بسیار مهم است


شاید شنیده باشید که باید از رژیم غذایی پرچرب استفاده کنید ، اما شاید برایتان سوال باشد که چرا فیبر اینقدر مهم است.

فیبر نقش مهمی در سلامت شما ، به ویژه سلامت و معده شما دارد.

وقتی غذای خود را آماده می کنید ، مطمئن شوید که مقدار زیادی مواد مغذی در بشقاب دارید ، مطمئن می شوید که از هضم غذا پشتیبانی می کنید ، از تجمع قند در داخل خود جلوگیری می کنید که به شما اجازه می دهد احساس کنید کمتر از بهترین حالت خود هستید. می توانید ، و اطمینان حاصل کنید که “من برای مدت زمان طولانی خوب و پر خواهد بود

به خواندن ادامه دهید تا ببینید چرا اهمیت دارد و چگونه می توانید مطمئن شوید که در هر وعده غذایی مقدار زیادی فیبر دریافت می کنید.

چرا فیبر در مصرف روزانه بسیار مهم است

فیبر ، فیبر رژیمی نیز نامیده می شود ، یک کربوهیدرات گیاهی است که نمی تواند به مولکول های نی تجزیه شود. فیبر در غذاهای گیاهی یافت می شود و مانند جارو عمل می کند که به آرامی روده های شما را دفع می کند.

سطح قند خون را پشتیبانی می کند

خوردن فیبر کافی ، به ویژه برای دستگاه گوارش ، فواید زیادی برای سلامتی دارد. فیبر باعث کند شدن سرعت هضم غذا می شود ، که می تواند میزان جذب قند در جریان خون را کاهش داده و یک وسیله ذخیره قند خون ایجاد کند.

خوردن غذاهای کامل غنی از فیبر ، مانند سبزیجات ، میوه ها و غلات که منبع کربوهیدرات نیز هستند ، از افزایش قند داخلی جلوگیری می کند ، که باعث می شود احساس کنید کمتر از بهترین حالت هستید و با سایر عوارض کمک می کند. لطفا.

به شما کمک می کند که از خود راضی نباشید

به دلیل اینکه فیبر میزان هضم غذا را کاهش می دهد ، همچنین نقش مهمی در بدن شما در سیگنال سیری شما ایفا می کند.

به بدن شما کمک می کند تا مواد زائد را دفع کند

فیبر ، به ویژه فیبرهای غیرقابل فساد ، مانند یک جارو کوچک عمل می کند که باکتری های روده و روده شما را از بین می برد ، در روده شما رشد می کند و می تواند خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد.

یکی دیگر از مزایای گوارشی خوردن چربی کافی در رژیم غذایی ، حرکت روده است. این به شما در حفظ حرکات طبیعی روده و جلوگیری از یبوست کمک می کند.

آب میوه های سالم پرورش دهید

خوردن فیبر کافی علاوه بر مزایای سلامتی گوارشی ، برای کل بدن مفید است! ما می دانیم که بیشتر سیستم انرژی ما در روده ما قرار دارد ، بنابراین بسیار مهم است که با خوردن غذاهای سرشار از پروبیوتیک یا غذاهای پری بیوتیک که باعث رشد باکتری های سالم ، گردش خون در روده ، کنترل قند در روده می شود ، مراقب سلامت خود باشیم. داخل و جذب بهتر مواد مغذی به

از سلامت شما محافظت می کند و از سرطان شما جلوگیری می کند

فیبر نقش مهمی در سلامت قلب دارد – به طور خلاصه هنگام هضم غذا به اسیدهای صفراوی سرشار از کلسترول نیاز دارید.

کبد شما کلسترول را از جریان خون جذب می کند تا اسیدهای صفراوی ایجاد کند که می تواند میزان LDL را کاهش دهد. فراموش نکنید ، LDL کلسترولی است که با افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی ارتباط دارد ، بنابراین مراقبت از LDL و HDL بسیار مهم است.

فیبر همچنین در پیشگیری از سرطان یا کاهش خطر ابتلا به انواع خاصی از سرطان نقش دارد.

چگونه بیشترین فیبر را در هر وعده غذایی دریافت کنیم

وقتی از سیستم ما برای ایجاد رژیم غذایی متعادل استفاده می کنید ، این امر به شما این اطمینان را می دهد که در هر وعده غذای پرچرب در بشقاب خود داشته باشید. به طور کلی 30 تا 38 گرم فیبر در روز هدف از بیشترین مزایای سلامتی ذکر شده در بالا است. برخی از افراد با عوارض بالاتری زندگی می کنند در حالی که برخی دیگر به دلیل شرایط خاص پزشکی به میزان کمتری نیاز دارند. با مطالعه چند منبع رایج فیبر ، می توانید مطمئن شوید که هر بار که غذا می خورید مواد مغذی غنی مورد نیاز رژیم غذایی خود را دریافت می کنید و در صورت نداشتن آن ، راه های ساده ای برای مکمل آن پیدا کنید.

نوع فیبر

به طور کلی ، چند نوع فیبر به نام محلول و غیرقابل هضم وجود دارد و اینها در غذاهای گیاهی یافت می شوند. محصولات حیوانی مانند شیر ، ماهی ، طیور ، چربی فاقد فیبر هستند.

فیبر قابل تعویض

فیبر محلول در آب حل می شود. هنگامی که از سیستم گوارشی عبور می کند ، باکتری آلوده می شود و اغلب به معنی آب دوست است که به معنی آب دوست است. این نوع فیبر آب را جذب کرده و شبیه ژل می شود. آیا به یاد دارید پودینگ چیا درست کنید؟ دانه های چیا منبع عالی فیبرهای قابل جایگزین هستند!

فیبر جایگزین ، به ویژه ، می تواند کلسترول را کاهش دهد ، قند خون را کنترل کرده و می تواند سلامت دستگاه گوارش و سیستم ایمنی بدن را بهبود بخشد.

منابع اصلی سوخت می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • لوبیا
 • مخصوصا سبزیجات
 • آووکادو
 • سیب زمینیها
 • انجیرهای خشک شده
 • دانه های شاهدانه
 • دانههای چیا
 • قطبی ها
 • زردآلو
 • سایلیوم را به خاطر بسپار
 • و خیلی های دیگر

فیبر حل نشده

فیبرهای تجزیه ناپذیر در آب حل نمی شوند بنابراین هنگامی که از طریق دستگاه گوارش عبور می کند تغییر نمی کند. یعنی آب را به عنوان فیبر محلول جذب نمی کند و شبیه ژل می شود ، اما بدون تغییر باقی می ماند و به عنوان فیبر محلول ، باکتری ها را نیز می توان در روده تشخیص داد.

فیبر نامحلول گردش متناوب را تقویت می کند زیرا به حجم مدفوع کمک می کند ، دفع مواد زائد را از طریق روده ها تسریع می کند و pH روده ها را حفظ می کند.

همچنین بسیاری از غذاهای کامل حاوی فیبر غیرقابل فساد و فیبر غیرقابل فساد هستند.

منابع اصلی فیبرهای فاسدشدنی عبارتند از:

 • سبوس غلات
 • لوبیا
 • voanemba
 • بیشتر دانه ها
 • سبزیجاتی مانند بامیه و ذرت
 • و خیلی های دیگر

مکمل فیبر

اکنون که می دانید چرا سلامتی برای سلامتی شما مهم است ، ممکن است به این فکر کنید: “بله ، من آگهی ای در مورد افزودن پودر فیبر به آب دیدم تا بتوانم مطمئن شوم که فیبر کافی می خورم و از مزایای آن استفاده می کنم. به روشی آسان . » اول از همه ، اگر می توانید از منابع غذایی کامل فیبر بخورید ، این بهترین گزینه است.

ما هنوز در حال یادگیری نحوه عملکرد غذاهای کامل از طریق ویتامین ها ، آنتی اکسیدان ها و انواع فیبر در یک رژیم غذایی کامل هستیم. خوردن غذاهای کامل به عنوان منبع فیبر به ویژه مکمل ها باعث ایجاد ارتباط سالم با غذا می شود ، آشپزی سالم را تشویق می کند و شما را به چالش می کشد تا آنچه را که اکنون یاد گرفته اید به کار بگیرید!

مکمل ها باید آخرین راه حل باشند بعد از خستگی از خوردن غذاهای غنی از فیبر و / یا در صورت بیماری هر بار که پزشک به مصرف بیشتر آنها نیاز داشته باشد. اگر به دنبال مکمل فیبر هستید ، حتماً با پزشک خود مشورت کنید تا ببینید کدام گزینه برای شما مناسب است. همیشه به دنبال غلات طبیعی ، مکمل هایی باشید که دارای گواهی نامه USP هستند و هنگام مصرف آنها از دستورات پزشک یا پزشک خود پیروی کنید.

حالا چه باید بکنید می دانید چرا فیبر مهم است

اکنون که می دانید چرا فیبر مهم است ، اولین قدم این است که انبار و یخچال خود را با چند غذای غنی از فیبر ذخیره کنید تا بتوانید آنها را در رژیم غذایی خود داشته باشید. هنگام تهیه هر یک از وعده های غذایی خود ، حتما بشقاب خود را بررسی کنید تا ببینید غذاهای سرشار از فیبر هستند و اگر فیبر ندارید ، این فهرست را مرور کنید تا به شما کمک کند. یاد بگیرید که به یاد داشته باشید کدام غذاهای پر فیبر را می توان به راحتی به انواع غذاها اضافه کرد!