چرا درمان IVF برای ناباروری می تواند موثر باشد – بلاگ Credihealth


در دوران معاصر، مشکل ناباروری در مردان و زنان به سرعت نگران کننده است. ناباروری وضعیتی است که مانع از مشارکت موفقیت آمیز یک مرد یا زن در روند بارداری می شود. انجمن پزشکی به لقاح آزمایشگاهی (IVF) توجه زیادی دارد. این به مجموعه ای از روش های پیچیده اشاره دارد که به یک زوج در بچه دار شدن موفق کمک می کند.

در فرآیند IVF، تخمک های بالغ از تخمدان ها بازیابی می شوند. آنها توسط اسپرم در آزمایشگاه بارور می شوند. پس از آن تخم بارور شده در رحم کاشته می شود. یک چرخه کامل IVF حدود سه هفته طول می کشد. هر یک از این مراحل ممکن است به بخش های مختلفی تقسیم شود. در نتیجه، این فرآیند ممکن است بیشتر طول بکشد.

چرا IVF را انتخاب کنید؟

IVF برای درمان مشکلات ناباروری مرتبط با ژنتیک موثر در نظر گرفته می شود. قبل از اقدام به IVF شما و همسرتان ممکن است سایر اقدامات باروری کم تهاجمی مانند تلقیح داخل رحمی و تجویز داروهای باروری برای افزایش تولید تخمک را امتحان کنید.

زنان ۴۰ سال یا بالاتر معمولاً به عنوان درمان اولیه برای مقابله با مشکلات ناباروری، IVF توصیه می شود. مرکز IVF در Thane می‌تواند به شما کمک کند اگر شرایط سلامتی خاصی مانع از موفقیت شما در بارداری شود. به عنوان مثال، اگر شما یا شریک زندگیتان با مشکلاتی از قبیل:

لوله های فالوپ مسدود یا آسیب دیده: اگر لوله های فالوپ مسدود یا آسیب دیده باشند، تخمک های بالغ نمی توانند به رحم برسند. از این رو در شرایط عادی نمی توان آنها را بارور کرد.

اختلالات در تخمک گذاری: بی نظمی در تخمک گذاری ممکن است منجر به عدم وجود یا وجود تعداد کمتر تخمک شود که شانس شما را برای باردار شدن با موفقیت کاهش می دهد.

اندومتریوز: این یک ناهنجاری در عملکرد صحیح تخمدان ها، رحم و لوله های فالوپ است که به دلیل رشد غیر طبیعی ایمپلنت های بافت رحم در خارج از دیواره رحم ایجاد می شود.

برداشتن یا عقیم سازی لوله های فالوپ: اگر مجبور به بستن لوله ها شده اید، که نوعی عقیم سازی است که در آن لوله های فالوپ با جراحی برداشته یا مسدود می شوند تا از بارداری برای همیشه جلوگیری شود. IVF یک راه حل قوی برای معکوس کردن اثرات بستن لوله ها است.

ناباروری غیر قابل توضیح: مواردی وجود دارد که با وجود معاینه و ارزیابی مکرر نمی توان دلایل ناباروری را تشخیص داد.

اختلالات مرتبط با ژن: انتقال بیماری های ژنتیکی از نسلی به نسل دیگر سودمند است. زوج هایی که احساس می کنند خطر انتقال ناهنجاری های ژنتیکی وجود دارد، ممکن است آزمایش ژنتیکی قبل از لانه گزینی را انتخاب کنند. این یک روش شامل IVF است. هنگامی که تخمک ها برداشت و بارور می شوند، می توان آنها را از نظر مشکلات ژنتیکی از قبل موجود بررسی کرد، اگرچه ممکن است یافتن همه مشکلات ژنتیکی ممکن نباشد. از طریق این فرآیند، تنها جنین های سالم شناسایی و به رحم منتقل می شوند.

حفظ باروری: IVF یک گزینه مفید برای بیماران سرطانی است که در شرف شیمی درمانی یا پرتودرمانی هستند که اثر تخریبی بر باروری شما دارد. IVF یک گزینه مناسب برای حفظ باروری است. زنان می توانند برای استفاده بعدی تخمک خود را در حالت لقاح نیافته منجمد کنند. همچنین می توانید تخمک ها را به عنوان جنین بارور کنید و به زودی از آنها استفاده کنید.

زنان فاقد رحم عملکردی هستند یا اگر بارداری تهدیدی جدی برای سلامتی فرد باشد، IVF یک گزینه مناسب در دسترس است. در اینجا، یک حامل حاملگی یا شخص دیگری حامل حاملگی است. در اینجا، تخمک های بارور شده زن در دیواره رحم حامل حاملگی قرار می گیرند.

[highlight color=”yellow”]همچنین بخوانید: #IVF را بدانید: افسانه ها و حقایق IVF[/highlight]

شانس موفقیت

با IVF محدودیت سنی خاصی وجود ندارد. با این حال، پزشکان توصیه می کنند که زنان بالای ۴۵ سال نباید این روش را انجام دهند زیرا احتمال شکست بیشتر است. در صورتی که نتیجه آزمایش بارداری پس از ۱۰ تا ۱۴ روز پس از لقاح مثبت شود، این روش موثر است. اگر تست بارداری پس از دو هفته از لقاح منفی باشد، این روش کار نمی کند.

افکار نهایی

IVF موثرترین فناوری کمکی است که برای تولید مثل انسان استفاده می شود. این روش را می توان با استفاده از تخمک یا اسپرم شریک زندگی انجام داد. IVF همچنین ممکن است شامل اسپرم ها و تخمک های اهداکننده باشد به عنوان اهدا کننده ناشناس شناخته می شود. گاهی اوقات شامل استفاده از جانشین در جایی که جنین در رحم یک حامل کاشته می شود نیز می شود.

شانس داشتن فرزند سالم از طریق IVF متغیری از چندین عامل است. مانند سن شما و دلایل اصلی ناباروری. IVF ممکن است یک روش طولانی مدت باشد. اگر بیش از یک جنین در رحم شما منتقل شود، می تواند منجر به بارداری با بیش از یک جنین شود.

در دنیای پزشکی، IVF هنوز مبهم تلقی می شود، زیرا هیچ پروتکل موفقیت آمیزی وجود ندارد. این بیشتر یک روش ضربه زدن یا از دست دادن است. خانمی که با مشکل انسداد یا آسیب لوله فالوپ مواجه است می تواند لقاح آزمایشگاهی انجام دهد. باید به خاطر داشته باشید که تاکنون چند طرح بیمه درمانی برای ناباروری پوشش می دهند. از این رو، ممکن است مجبور شوید هزینه های جیب خود را بپردازید.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

[button color=”transparent_credi” size=”medium” class = “custom_button” link=”https://www.credihealth.com/medical-assistance?utm_source=blog_acnetreat&utm_medium=bottom_button&utm_campaign=book_appointment” icon=”” target=”true”]درخواست پاسخ به تماس [/button]

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر