21
شهریور

چرا غذا می خورم؟ 5 مورد از شایع ترین علل


آیا فکر می کنید ، “چرا من بدون احساس بیماری غذا می خورم؟”

اگر تا به حال یک قسمت پرخوری را تجربه کرده اید که در آن احساس می کنید کنترل ندارید یا نمی توانید غذا را متوقف کنید ، احتمالاً این فکر را داشته اید.

در طول سالهایی که من ایجاد می کنم ، برایم روشن شده است که پرخوری بیش از آنچه که اکثر مردم تصور می کنند رایج است.

پرهیز از خوردن غذا یکی از شایع ترین چالش های اعضای ما در زندگی با روش تغذیه آگاهانه بود – قبل از معرفی. چه آن را به صورت هفتگی و چه در موقعیت خاصی تجربه کنید ، آنها گیج ، غرق شده و مطمئن نیستند که واقعاً چه اتفاقی می افتد ، چرا این اتفاق می افتد ، و چگونه می توانند به جلو حرکت کنند تا رابطه خود را با غذا متعادل کنند.

هنگامی که دلایل گرایش به خوردن گوشت را بهتر درک کردید ، می توانید اقداماتی را برای جلوگیری از آن انجام دهید ، عادات غذایی خود را درمان کنید و تعادل مورد نظر خود را بازیابی کنید.

Binge Eating چیست؟

قبل از اینکه درباره علت وجود آن صحبت کنیم ، باید آنچه را که واقعاً هست ، و همچنین آنچه را که در آن است ، بررسی کنیم.

اول از همه ، دو سطح پرخوری وجود دارد. ما دچار اختلال پرخوری هستیم ، سپس عادات ، عادات و گرایش های گوشت خواری را داریم.

اختلالات پرخوری

بر اساس گزارش اختلال خوردن ملی (NEDA) ، اختلال پرخوری عبارت است از: “یک دوره مکرر خوردن بیش از حد غذا ، احساس کنترل نشدن در دوران بازنشستگی ، احساس شرم ، ناراحتی یا احساس گناه پس از آن”.

به طور خاص ، خوردن بیش از حد وعده های غذایی بیشتر از آنچه که یک رژیم معمولی در نظر گرفته می شود در مدت 2 ساعت یا کمتر مشخص می شود. مردم همچنین در طول این قسمت ها عدم کنترل را تجربه خواهند کرد. ممکن است احساس کنند نمی توانند خود را کنترل کنند یا عمدا غذا نمی خورند.

به گفته NEDA ، این قسمت های گزارش شده به طور متوسط ​​حداقل هفته ای یک بار به مدت 3 ماه رخ می دهد تا به عنوان اختلال پرخوری در نظر گرفته شود.

علاوه بر این ، اختلال پرخوری یک اختلال شایع در آمریکا است. تحقیقات نشان می دهد که 1.25 women از زنان و .42 men از مردان دارای اختلال پرخوری هستند.

قسمت های پرخوری

اکنون بیایید بگوییم که برخی از علائمی را که به تازگی تجربه کرده اید تجربه می کنید. شما بیش از اندازه این وعده مصرف می کنید ، خارج از کنترل زندگی می کنید و ممکن است پس از آن احساس سرخوردگی یا گناه کنید.

برعکس ، شما اغلب این قسمت ها را بیش از موارد فوق تجربه می کنید ، یا ممکن است شدت آن کمتر باشد.

اگرچه ممکن است اختلال پرخوری نداشته باشید ، اما همچنان در حال تجربه اختلال پرخوری هستید.

چرا غذا می خورم؟

پس چرا این اتفاق می افتد؟ دلایل مختلفی برای این تقسیم بندی ها وجود دارد. شما ممکن است به یکی از این دلایل یا ترکیبی از چند مورد از آنها به این شکل غذا بخورید.

بیایید در مورد برخی از شایع ترین علل پرخوری که به عنوان مربی سلامتی و رژیم درمانی تازه کار دیده ام صحبت کنیم.

5 دلیل برای پرخوری

1. غذای کافی وجود ندارد

یکی از شایع ترین دلایلی که همه افراد دچار اختلال پرخوری می شوند ، عدم مصرف کافی غذا یا محدود کردن رژیم غذایی است.

محدودیت عمدی

محدودیت ها در شرایط مختلف می تواند بسیار متفاوت باشد. به عنوان مثال ، ممکن است محدودیت هایی برای غذاهای کامل ، غذاهای خاص یا محدودیت در اندازه وعده ها وجود داشته باشد.

این اغلب در نتیجه خوردن طولانی مدت است که منجر به چرخه شروع مجدد و راکد می شود. این اغلب با قوانین غذا و قوانین غذا اتفاق می افتد.

برای ایجاد موقعیت بیشتر ، هنگامی که بدن مواد مغذی را به طور مکرر به بدن تأمین نمی کند ، به نقطه شکست می رسد. برای محدود کردن بدن به مواد مغذی مورد نیاز و نیاز به عزم و اراده لازم است. از آنجا که قدرت اراده محدود است ، آن اراده در نهایت به پایان می رسد و دروازه ها باز می شوند.

اندازه قطعه تا سقف بالا می رود و نظم و انضباط شخصی تا حد زیادی پیش می رود. بدن در تلاش است سوء تغذیه ای را که تجربه کرده است جبران کند.

در پایان این قسمت ها ، مردم اغلب احساس غرق شدن ، سردرگمی ، خجالت و ناامیدی می کنند. این باعث می شود آنها با تلاش های گمراه کننده برای “جبران” یا “تعمیر” آخرین قسمت به محدودیت بازگردند.

محدودیت های ناخواسته

همچنین لازم به ذکر است که برخی افراد به طور ناخواسته غذا نمی خورند.

یکی از اعضای ما وقتی امتحان حقوقی اش را می خورد وقتی شب غذای زیادی می خورد. پس از مرور عادات او ، متوجه شدیم که استرسی که دارد احساساتش را سرکوب می کند و او را از خوردن هر چیزی جز یک پروتئین در طول روز باز می دارد. وقتی در پایان روز از خواندن به خانه برگشت ، وحشت زد و آنچه را که بدنش نمی فهمید ترمیم کرد.

با پیشرفت ، غذا بسته بندی کرد و یادآوری هایی برای خوردن تهیه کرد تا مطمئن شود غذای مورد نیاز خود را در طول روز دریافت می کند.

2. نامگذاری های رفتاری برای کمبودهای غذا و ذهن آگاهی

چه شما آن را محدود کنید یا نه ، وقتی یک بازی آداب معاشرت انجام می دهید ، اغلب در کنار آن غذا می خورید.

وقتی اخلاق را در غذا می گویم ، آنچه می خواهم در اینجا درباره آن صحبت کنم این است که چگونه غذا خوب یا بد ، خوب یا غلط ، درست یا غلط در نظر گرفته می شود.

کسانی که به غذا روحیه می دهند اغلب غذاهای مغذی را خوب می نامند و هنگام مصرف آنها احساس غرور می کنند. آنها ، به نوبه خود ، در مورد غذاهای مبتنی بر لذت صحبت می کنند که ارزش غذایی زیادی ندارند. سپس با خوردن این غذاهای خوشمزه احساس گناه یا شرم می کنند.

وقتی این نوع رفتار را با غذا ارائه می دهیم ، به شدت جذب محصولات غذایی می شویم که در دسته “بد” قرار دارند. وقتی این غذاها مصرف می شوند ، ممکن است احساس ناکافی بودن یا احساس فوریت وجود داشته باشد. تصور عدم کفایت ممکن است شما را به این باور برساند که چون “نباید” از این غذاها استفاده کنید ، باید وعده های غذایی را سریعتر یا بیشتر از حد معمول بخورید.

توجیه این امر از این ایده ناشی می شود که ممکن است این “تنها زمانی” باشد که شما باید آن برنامه غذایی را داشته باشید. یا ، آنها ممکن است به خود بگویند که این “آخرین باری” است که این چیزها را خرج می کنند ، بنابراین باید پول زیادی برای “استفاده واقعی” از این تجربه داشته باشند.

این نگرش ها می تواند به مرور زمان منجر به اختلال پرخوری یا اختلال پرخوری شود.

3. عدم رژیم غذایی متعادل

ما همیشه در مورد غذای متعادل و مغذی در Nutrition Stripped صحبت می کنیم! برای شناسایی و ارتباط آسان این غذاها ، از سیستم Five Basic استفاده می کنیم. تو می توانی راهنمای رایگان ما را بارگیری کنید که شما را در سیستم پنج مبانی ما راهنمایی می کند تا یک غذای متعادل ایجاد کنید که می توانید برای تهیه غذا یا پخت غذاهای جدید در این هفته استفاده کنید!

پنج غذای اساسی شامل پروتئین ، منابع نشاسته ای و کربوهیدرات ها شامل شکر ، کربوهیدرات های غیر نشاسته ای ، چربی ها و طعم دهنده ها است.

هر عنصر بدن را به شیوه ای متفاوت و مهم تغذیه می کند. وقتی گروه های غذایی خاصی را از دست می دهیم (عمداً یا ناخواسته) ، می تواند منجر به توزیع بیش از حد غذا شود.

بدن هوس این عناصر را می کند زیرا به بدن اجازه می دهد احساس سیری و استحکام کند. به بدن اجازه می دهد در بهترین حالت کار کند!

اگر رژیم غذایی افراد حاوی غذاهای از پیش فرآوری شده باشد یا در گذشته فاقد برخی از این عناصر باشد ، ممکن است کنترل غذا را از دست بدهد و در نتیجه پول زیادی خرج کند.

گاهی ممکن است با گرسنگی سرکوب شود ، اما اغلب فراتر از بقیه گرسنگی و احساس رضایت ادامه می یابد. این موضوع او را در گروه پرخوری قرار می دهد.

4. احساس یا تنش بدون پوشیدن لباس

وقتی رویکرد سالم و م toثری برای کاهش احساسات یا استرس ایجاد نشود ، مردم می توانند در پاسخ به غذا نزدیک شوند.

استرس و هیجان شایع است ، اما وقتی برای مدت طولانی بدون لباس باقی بماند ، می تواند شروع به افزایش کرده و در رژیم غذایی برف ایجاد کند.

در این سناریو ، خوردن یک وعده غذایی راهی برای رهایی از احساسات یا استرس فرد است. آنها مجبور نیستند در نتیجه گرسنگی غذا بخورند و بنابراین علائم سیری را نیز نادیده می گیرند. تقریباً یک ابزار حواس پرتی است.

هنگامی که گرسنگی و سیری کاملاً نادیده گرفته شود ، می توان در مدت زمان کوتاهی غذای زیادی خورد. علاوه بر این ، عدم کنترل را می توان تجربه کرد زیرا تماس بدن با بدن به طور کامل قطع شده است.

اگر متوجه شدید که روشی آسان برای استرس و استرس احساسی ندارید ، ممکن است به همین دلیل باشد که در حال حاضر غذا می خورید.

5. عزت نفس پایین یا تصویر بدنی ضعیف

بسیار معمول است کسانی که در این قسمت ها شرکت می کنند دارای عزت نفس پایین یا فرم بد بدن هستند. رابطه بین این دو اغلب تا حدی نتیجه خودزنی است.

اگر خودتان را در جستجوی غذا می بینید و به خود چنین جمله هایی می گویید: “من از بدنم ناراضی هستم ، بنابراین ممکن است بیشتر بخورم.” من خیلی زیاد هستم. “یا ،” تغذیه سالم هرگز تفاوتی نمی کند ، بنابراین من باید آنچه را که می خواهم بخورم و آنچه را که می خواهم بخورم. ”

پرخوری برنده است

برای توقف پرخوری ، اولین قدم این است که رابطه خود را با غذا درمان کنید.

ایجاد رابطه متعادل با غذا به شما این امکان را می دهد که از یک رژیم غذایی مغذی و متعادل استفاده کنید و با استرس و احساسات مقابله کنید. این به شما این امکان را می دهد که به توصیه های گرسنگی و سیری گوش دهید و از چرخه غذا خارج شوید. شما حتی احساس سپاسگزاری و شفقت نسبت به خود و بدن خود را در خود ایجاد خواهید کرد.

این دقیقاً همان چیزی است که ما در مورد نحوه برخورد با طرز فکر خود به همه می آموزیم. ما مراحل را برای بهبود رابطه شما با غذا طی می کنیم. ما به شما می آموزیم که چگونه روابط جدیدی ایجاد کنید که امکان رشد ، ثبات و حمایت را فراهم کند.

شما می توانید این کارگاه رایگان را تماشا کنید تا یاد بگیرید که چگونه در انتخاب های غذایی خود متعادل تر باشید تا بتوانید از رژیم غذایی و تغذیه خود راضی باشید ، وزن متعادل خود را حفظ کرده و رابطه ای سالم با رژیم غذایی و بدن خود برقرار کنید.