چرا کفپوش اپوکسی اولین پوشش کف پرفروش در دنیاست؟


کفپوش اپوکسی با توجه به مزیت های بسیار زیادی که دارد غالبا جزو اولین گزینه ها برای خرید، جهت پوشش دهی کف می باشد. این نوع از ترکیبات رنگی ساخته شده از فرمولاسیون جدید و خاصی هستند که توانسته اند در آزمونهای مقاومتی و همچنین دوام و پایداری پیروز شوند. کفپوش های اپوکسی ساخته شده از مواد رنگی رزین اپوکسی می باشند که این رزین ها در زمان اختلاط با هاردنرها می توانند آمادگی لازم برای قرارگیری در سطح کف را داشته باشند. ممکن است این سوال اساسی برای شما ایجاد شود که چرا کفپوش اپوکسی در حال حاضر جزو پرفروش ترین مواد رنگی برای پوشش دهی سطح کف هستند.

همانطور که می دانید پوشش های بسیار زیادی وجود دارند که معمولا غیر رنگی هستند مانند سنگ فرش ها، موزاییک ها، کاشی ها و موارد مشابه که همگی مزیت های خاص خود را دارند. اما اکثر این پوشش ها خصوصاً برای سازه های صنعتی قدیمی دارای فرایند تعمیر و نگهداری سختی هستند. به همین دلیل است که اکثرا ترجیح می دهند کفپوش های اپوکسی را انتخاب کنند. اما در ادامه جزئیات بیشتری را مطرح می کنیم تا کاملاً مجاب شوید که این کفپوش ها نسبت به سایر پوشش ها برتری دارند. پس با ما همراه باشید.

 ارزان قیمت بودن کفپوش اپوکسی

موضوع قیمت برای هر مجموعه صنعتی و هر ارگانی جزو اولویت‌های اصلی محسوب می شود. تصور کنید که شما میخواهید مجموعه صنعتی خود را که دارای متراژ چند هزار متر می باشد، با استفاده از سنگ فرش پوشش دهی کنید. غالباً در پایان کار یک هزینه بسیار هنگفتی متحمل شما خواهد شد که در مواردی شاید نتوانید یک مدیریت بودجه ای در این زمینه داشته باشید. بنابراین مدیران مجموعه های صنعتی همواره در فکر آن هستند که یک نوع پوشش مناسب و با مقاومت بالا و از همه مهمتر ارزان قیمت را برای سطح کف مجموعه خود خریداری کنند تا از این طریق بتوانند یک مدیریت صحیح در هزینه های سالانه خود داشته باشند.

خوشبختانه کفپوش های اپوکسی علیرغم فرایند سنگینی که در تولید آن ها سپری می شود اما به واسطه وفور مواد اولیه غالباً در سطح جهانی از قیمت مقرون به صرفه برخوردار هستند. البته ارزان بودن کفپوش اپوکسی به این دلیل نیست که دارای کیفیت پایین هستند. بلکه بالعکس نه تنها دارای کیفیت بالایی هستند بلکه در بلند مدت نیز نیاز به تعمیر و نگهداری آنچنانی ندارند و این موضوع می‌تواند منجر به ذخیره بودجه شما شوند.

شدت سختی بالای کفپوش اپوکسی

اولین موضوعی که در مورد کفپوش ها مد نظر قرار می گیرد این است که آیا کفپوش مورد نظر می تواند در برابر نیروها و فشارهای محیطی مقاومت کند؟ آیا در اثر اولین نیروی ناشی از وزن ماشین آلات سنگین در مجموعه های صنعتی، این کفپوش ها دچار ترک یا تخریب ساختاری نمی شوند؟ همه اینها سوالاتی است که سازندگان سازه های صنعتی و مدیران آن به دنبال پاسخ آن هستند. در این خصوص باید بگوییم که کفپوش اپوکسی بعد از آن که فرآیند اختلاط خود را با هاردنر تکمیل کند عملاً یک مدت زمانی را لازم دارد تا کاملاً خشک شود.

پس از آنکه کفپوش اپوکسی به مرحله خشکی کامل رسید به چنان شدت سختی بالایی خواهد رسید که عملاً ماشین آلات چند تنی صنعتی نمی توانند باعث تخریب ساختاری آن شوند. به همین دلیل این اطمینان را به خریداران می دهیم که این کفپوش ها می توانند مقاومت خوبی در برابر نیروهای فزاینده محیط داشته باشند. البته این موضوع در مورد رنگ اپوکسی بدون حلال نیز صدق می کند.

جلوه‌گری بهتر کفپوش اپوکسی

موضوع مقاومت و استحکام بالا در کفپوش های اپوکسی اگرچه مهم می باشد اما در وهله دوم باید ببینیم که آیا این کفپوش ها می‌توانند باعث تغییر ظاهر محیط شوند؟ آیا دارای سطحی براق و زیبا هستند یا خیر؟ برای برخی از افراد زیبایی کفپوش فوق العاده اهمیت دارد. اینکه کفپوش ها دارای رنگ بندی های مختلفی باشند و شما بتوانید در نقاط مختلف کف رنگ های بیشتری را که اعمال کنید. ممکن است در یک نقطه از سطح کف تمایل داشته باشید که رنگ آبی از کفپوش اپوکسی استفاده کنید حالا که در نقطه دیگر رنگ سبز آن را ترجیح دهید. رنگهای اپوکسی در کنار کفپوش پلی اورتان دارای طیف گسترده ای از رنگ بندی هستند به همین دلیل شما نگران محدودیت در فام ظاهری آن ها نباشید.

اعمال سریع کفپوش

کفپوش اپوکسی قابلیت آن را دارد که با کمترین نیروی انسانی اعمال شود. اگر شما بخواهید از پوشش های سنگی استفاده کنید باید یک زمانی را برای حمل و نقل قطعات سنگ و یک انرژی مضاعفی را برای جابجایی آنها در محل توسط نیروهای انسانی گسترده در نظر بگیرید. اما کفپوش اپوکسی به راحتی توسط چند تکنسین اجرای رنگ قابل اعمال خواهد بود.

سرعت اجرای کار با این رنگ ها به قدری بالا است که در همان روز اول میتوانید اجرای پرایمر را خاتمه دهید و چند ساعت بعد از خشک شدن آن عملیات رنگ آمیزی رزین اپوکسی را شروع کنید. البته یکسری زیرسازی ها و آماده سازی های سطحی وجود دارد که با توجه به نوع سطح متغیر می باشد. اما در همه پوشش ها انجام زیرسازی و رفع نقایص سطح جزو اولویت‌های کار محسوب می شود.

غیر قابل نفوذ بودن کفپوش

یکی از مشکلات و معضلات رایج که در مورد اکثر پوشش های کف غیررنگی وجود دارد این است که نفوذ پذیر هستند. یعنی در صورت ریخته شدن مقداری ماده روغنی یا هر نوع سیال در سطح کف به راحتی می توانند به درزهای موجود در سطح کف نفوذ کنند و از این طریق به بافت زیرین کفپوش آسیب برسانند. اما کفپوش اپوکسی با توجه به مسطح بودن کامل هیچگونه راه نفوذی را برای سیالات مختلف از جمله آب یا روغن ندارد.

در نتیجه بافت سیمانی زیرین کف همواره سالم باقی خواهد ماند. البته این ویژگی منحصر به فرد بستگی به نوع اعمال رنگ نیز دارد که اگر استانداردهای لازم در زمان اجرا به طور کامل رعایت شود قطعا می توانید در طولانی مدت یک سطح کاملا نفوذ ناپذیر داشته باشید.

مشاوره قیمت و خرید انواع کفپوش اپوکسی از شرکت رانا کیمیا فام

اگر به دنبال خرید کفپوش های اپوکسی با کیفیت و از همه مهمتر قیمت مقرون به صرفه هستید بهتر است با کارشناسان ما در شرکت رانا کیمیا فام یک مشورت داشته باشید. با دریافت مشاوره و اطلاع کامل از قیمت های این محصول و همچنین ویژگی ها و جزئیات فنی آن می توانید بهترین تصمیم جهت خرید این رنگ های پر کاربرد را بگیرید.

سریعترین رژیم لاغری