چه مصالحی در پروژه های ساختمانی استفاده می شود؟


بررسی : در ساخت و ساز از ابزار و مصالح زیادی استفاده می شود تا کارفرما بتواند کار ساختمانی را به پایان برساند. دو مورد از مهمترین و پرکاربردترین تجهیزات جرثقیل برجی و بالابر کارگاهی هستند.

در ساخت و ساز از ابزار و مصالح زیادی استفاده می شود تا کارفرما بتواند کار ساختمانی را به پایان برساند. دو مورد از مهمترین و پرکاربردترین تجهیزات جرثقیل برجی و بالابر کارگاهی هستند. هر دو برای مهاجرت استفاده می شوند اما در برخی موارد با یکدیگر متفاوت هستند.

در گذشته یکی از مشکلات ساخت بناهای بزرگ و بزرگ ساختن مرتفع و جابجایی کالا به مکان های مرتفع بود. همچنین جابجایی و جمع آوری مصالح و تجهیزات ساختمانی به زمان، انرژی و هزینه زیادی نیاز داشت. امروزه جرثقیل های برجی برای تسهیل ساخت ساختمان های بزرگ و جابجایی و بلند کردن مصالح و تجهیزات ساختمانی استفاده می شود.

نصب آسانسور آموزشی در هر پروژه ساختمانی ضروری است. از آسانسورهای کارگاهی برای حمل و نقل نیز استفاده می شود و کاربرد اصلی آنها برای جابجایی افراد و تجهیزات مورد نیاز در حین ساخت است. از این دستگاه برای انتقال افراد از طبقات پایین به بالاترین طبقه و حمل و نقل کالاهای سنگین بدون دخالت نیروی انسانی استفاده می شود.

در طول این مقاله با جرثقیل های برجی و آسانسورهای کارگاهی و کاربرد آنها بیشتر آشنا خواهید شد. همچنین اگر به دنبال مرکزی فروش قطعات تاور کرین و گواهی تاور کرین آلیمک هستید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

تاور کرین چیست؟

یکی از ماشین آلات ساختمانی که در پروژه های ساختمانی برای بلند کردن و جابجایی اشیا به مکان بالاتر استفاده می شود تاور کرین است. با کمک این دستگاه می توان وسایل لازم را تا ارتفاع معینی بالا برد و در شعاع های مختلف حرکت داد.

تاور کرین در سه صنعت حمل و نقل، تولید و ساخت و ساز استفاده می شود. در صنعت حمل و نقل برای بارگیری و تخلیه، در صنعت تولید برای مونتاژ تجهیزات سنگین و در صنعت ساختمان برای جابجایی کالا استفاده می شود. جرثقیل های برجی در ساخت سدها و مخازن، پل سازی، ساخت برج ها و ساختمان های بلند و مرتفع، ساخت آسیاب ها و حمل و نقل کالا در بنادر و گمرک مورد استفاده و استفاده قرار می گیرند.

انواع جرثقیل برجی

تاورکرین ها بر اساس اندازه، مدل نصب و شعاع حرکت انواع و مدل های مختلفی دارند. جرثقیل های برجی با توجه به اندازه آنها به دو نوع کوچک و بزرگ تقسیم می شوند. جرثقیل های برجی کوچک ایده آل هستند و برای جابجایی مواد و تجهیزات در محیط های کوچک مانند کارگاه ها طراحی شده اند. جرثقیل های بزرگ و بزرگ برای ساخت ساختمان های بلند و برج ها مناسب هستند. طرح دیگری به نام جرثقیل شناور نیز وجود دارد که از این طرح برای ساخت مخازن نفت و حمل کالا در آب و خارج کردن اشیا از آب مانند کشتی های ساخته شده در صنعت نفت استفاده می شود.

تاورکرین ها بر اساس نوع نصب به انواع نصب دستی و کمکی تقسیم می شوند. تاورکرین مستقل قابلیت افزایش یا کاهش ارتفاع را دارد و برای نصب و راه اندازی نیاز به کمکی ندارد. تاورکرین های کمکی برای نصب و راه اندازی به کمک خارجی مانند جرثقیل یا هلیکوپتر برای مکان های بسیار مرتفع نیاز دارند. ارتفاع جرثقیل های کمکی نصب شده توسط واحدها یا مقاطع ارتفاعی ویژه افزایش می یابد. مهمترین ویژگی تاورکرین خودکیف امکان نصب سریع و آسان آن می باشد. اگرچه ویژگی جرثقیل های کمکی این است که قدرت و ارتفاع بیشتری برای حمل بار و جابجایی اجسام دارند.

تاورکرین ها بر اساس شعاع حرکت به سه دسته ثابت، متحرک و صعودی تقسیم می شوند. تمام جرثقیل های برجی دارای شعاع حرکتی ۳۶۰ درجه یا جریان بار در محورهای x، y و z هستند. شعاع حرکت اشاره به محدودیت هایی دارد که تاور کرین در سه محور x، y و z دارد.

تاور کرین از چه قطعاتی تشکیل شده است؟

تاورکرین ها از قطعات فیزیکی و الکترونیکی زیادی تشکیل شده اند که در ادامه به معرفی قطعات مهم تاورکرین می پردازیم.

از ویژگی های کلیدی تاور کرین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بازوی تیر یا جرثقیل
  • واحد چرخشی یا سر قند
  • ریسک بالا
  • اساس ثبات

فروش قطعات تاور کرین یکی از فعالیت های گروه تاور کرین اوج می باشد که می توانید قطعات با کیفیت بالا را از این شرکت معتبر تهیه نمایید.

اجاره جرثقیل برجی

همانطور که می دانید مدت زمان بسیاری از پروژه ها کوتاه است و به سرعت به پایان می رسد و برخی از سازندگان تمایل به ساخت تنها یک پروژه دارند. این سازندگان و خریداران به جای خرید تاورکرین بهتر است آنها را اجاره کنند، زیرا با اتمام پروژه، نگهداری تاورکرین حداقل به ۱۰۰ متر مربع فضا نیاز دارد. علاقه مندان به اجاره تاورکرین می توانند تاورکرین مورد نیاز خود را از طریق گروه تاور کرین اوج خریداری و اجاره کنند.

آسانسور کارگاهی چیست؟

آسانسورهای کارگاهی یک زیرساخت مهم و یکی از متداول ترین و پرکاربردترین تجهیزات در ساخت و ساز هستند. آسانسورهای کارگاهی که به عنوان آسانسورهای صنعتی نیز شناخته می شوند، ماشین هایی هستند که برای حمل و نقل افراد و تجهیزات مورد استفاده قرار می گیرند. راه اندازی و نصب بالابر کارگاهی برای پزشک ساده و آسان است.

ارتقاء آموزش یک صرفه جویی عمده در هزینه و زمان در صنعت ساخت و ساز است. آسانسورهای کارگاهی در صنایع مختلف از جمله صنایع پتروشیمی، صنعت برج سازی و نیروگاه سازی و … کاربرد دارند. این مواد در برابر شرایط آب و هوایی مانند سرما و گرمای شدید مقاوم بوده و در هر شرایط آب و هوایی قادر به استفاده از آنها خواهید بود.

انواع بالابر کارگاهی

آسانسورهای کارگاهی در اندازه ها و ظرفیت های مختلف تولید می شوند و معمولاً ظرفیت تولید آن ها ۲۵۰۰، ۲۰۰۰، ۱۵۰۰، ۱۲۰۰ کیلوگرم می باشد و تا ارتفاع ۱۵۰ متری می توانند بالا بروند.

پیکربندی آسانسور آموزشی به عوامل مختلفی از جمله ظرفیت و تناژ، سرعت، اندازه خانه، تعداد موتورها و سیستم های ایمنی بستگی دارد. به طور کلی بالابرهای کارگاهی را می توان به دو نوع تقسیم کرد که شامل بالابرهای سیار کارگاهی و بالابرهای ثابت کارگاهی می شود. نسخه موبایل آنها دو نوع دنده و بالابر کارگاهی وینچ دارد که ایمنی بیشتری نسبت به نوع تسمه دنده ای دارد. نوع ثابت آسانسورهای کارگاهی دارای بسیاری از انواع دیگر آکاردئون ثابت، جک هیدرولیک عمودی، کابل هیدرولیک و زنجیر ثابت می باشد.

قیمت این آسانسورها به عواملی مانند سرعت حرکت، وزن قابل تحمل، ارتفاع قابل تحمل، ماشین آلات مورد استفاده، ایمنی و حداکثر ظرفیت بار، تعداد موتور و … بستگی دارد.

اخرین حرف

تاورکرین و بالابر کارگاهی تجهیزات و ماشین آلات اساسی و ضروری در هر ساختمانی هستند. امروزه این ابزارها به کمک مردم آمده اند تا صنعت ساختمان را تسهیل کنند. جرثقیل های برجی برای ساخت برج ها و ساختمان های بلند و برای انتقال مواد در ارتفاع استفاده می شود. بالابرهای کارگاهی در صنایع مختلفی از جمله ساختمانی برای جابجایی افراد و تجهیزات از طبقات بالا و پایین استفاده می شوند. گروه تاور کرین اوج پیشرو در زمینه خرید و فروش و ارائه کلیه خدمات جرثقیل برجی و بالابر کارگاهی می باشد. از خدمات این شرکت خوش نام می توان به نصب بالابر کارگاهی، فروش قطعات تاور کرین و تاییدیه تاورکرین آلیمک اشاره کرد. برای خرید یا اجاره تاور کرین یا بالابر آموزشی مورد نیاز خود می توانید به این فروشگاه معتبر مراجعه کنید.