چه کسی می تواند از اسکوتر متحرک بهره مند شود؟ – وبلاگ Credihealth


بسیاری از افراد با مشکلات حرکتی دست و پنجه نرم می کنند که می تواند تأثیر منفی زیادی بر کیفیت زندگی، شادی و استقلال آنها داشته باشد. تحرک ممکن است به دلایل بهداشتی یا پزشکی زیادی تحت تأثیر قرار گیرد. برای برخی افراد ممکن است ناشی از آرتریت باشد که در آن استخوان‌ها و مفاصل هنگام راه رفتن درد می‌کنند یا برای برخی دیگر ممکن است COPD یا یک بیماری تنفسی مرتبط باشد که در آن ریه‌ها آنطور که باید کار نمی‌کنند و در نتیجه راه رفتن می‌تواند یک مبارزه واقعی باشد. .

خوشبختانه محصولات پزشکی و حرکتی بیشتری وجود دارد که می تواند به افراد مبتلا به این نوع مشکلات حرکتی کمک کند و چیزی که امروز در مورد آن صحبت خواهیم کرد اسکوتر تحرک.

اسکوترهای متحرک معمولاً محصولات حرکتی ۴ چرخ هستند که با باتری های سرب اسیدی یا لیتیومی تغذیه می شوند. آن‌ها معمولاً دارای یک صندلی بالشتک‌دار با تکیه‌گاه‌های تاشو هستند و معمولاً توسط یک اهرم کنترل می‌شوند که می‌توان با استفاده از دست، اسکوتر را به جلو یا عقب هدایت کرد. به طور کلی آنها ایمن هستند، استفاده و رانندگی بسیار آسان است.

همانطور که در بالا ذکر شد تحرک می تواند به دلایل متعددی تحت تاثیر قرار گیرد و اکنون ما قصد داریم نگاهی دقیق تر به برخی از دلایل خاص و اینکه چگونه یک اسکوتر متحرک می تواند مفید باشد را بررسی کنیم.

سکته

سکته مغزی یک اورژانس پزشکی بسیار رایج است که در آن جریان خون به بخشی از مغز قطع می‌شود که اغلب می‌تواند به دلیل از دست دادن قدرت و کنترل یک یا چند اندام، فرد را با مشکلات حرکتی قابل توجهی مواجه کند. گاهی اوقات این موقتی است اما معمولا دائمی خواهد بود.

خوشبختانه یک اسکوتر متحرک می تواند به افراد کمک کند تا پس از سکته مغزی بهبود یابند، به خصوص زمانی که توانایی راه رفتن آنها محدود است. فرد می تواند با اسکوتر حرکتی خود به راحتی و با کمترین درد یا ناراحتی سفر کند. آنها می توانند کارهایی مانند سفر به مغازه، ملاقات با دوستان و گذراندن وقت با خانواده را انجام دهند.

گاهی اوقات افرادی که دچار سکته مغزی شده اند نگران این هستند که اسکوتر متحرک برای آنها مناسب نباشد، بنابراین لازم به ذکر است که اگر شخص قدرت دست راست خود را از دست داده باشد، می توان کنترل های اسکوتر حرکتی را تنظیم کرد تا فرد بتواند رانندگی کند. روروک مخصوص بچه ها فقط با استفاده از دست چپ خود یا بالعکس.

COPD

COPD (بیماری التهابی مزمن ریه) یا سایر انواع بیماری های تنفسی بسیار شایع هستند و ۱.۲ میلیون نفر در بریتانیا و ۱۵ میلیون نفر در ایالات متحده را تحت تاثیر قرار می دهند. این نوع بیماری‌ها و شرایط معمولاً سیستم تنفسی را تحت تأثیر قرار می‌دهند که می‌تواند تنفس را دشوار کند و سپس بر تحرک فرد، به‌ویژه توانایی راه رفتن تأثیر می‌گذارد.

اغلب اوقات یک فرد مبتلا به COPD نیاز به حمل اکسیژن اضافی دارد و اکثر اسکوترهای حرکتی توانایی حمل مخزن یا بسته اکسیژن در پشت اسکوتر را دارند.

آرتروز

یکی دیگر از بیماری های بسیار شایع که ۲۰ درصد از جمعیت بزرگسال را تحت تاثیر قرار می دهد، آرتریت است. آرتریت تورم و حساس شدن یک یا چند مفصل است و علائم اصلی آن شامل درد مفاصل، سفتی و کاهش یا محدود شدن دامنه حرکتی است. آرتریت معمولاً با افزایش سن افراد را تحت تأثیر قرار می دهد و در حالی که هیچ درمانی وجود ندارد، محصولاتی مانند اسکوترهای حرکتی وجود دارند که می توانند کمک کنند.

اسکوترهای متحرک می توانند به افراد مبتلا به آرتریت کمک کنند زیرا می توانند مسافت های طولانی را به راحتی و بدون درد یا ناراحتی طی کنند. ورم مفاصل اغلب می تواند بر گرفتن دست فرد تأثیر بگذارد و در حالی که باید بتوانید از دست خود برای گرفتن اهرمی که اسکوتر حرکتی را کنترل می کند استفاده کنید.

مقدار قدرت مورد نیاز حداقل است و در برخی از اسکوترهای متحرک می توان آن را تنظیم کرد و استفاده از آن را آسان تر کرد.

همچنین، اکثر اسکوترهای متحرک دارای یک اهرم در زیر صندلی هستند که به صندلی اجازه می دهد تا به اطراف بچرخد. این کار باعث می شود که سوار شدن و خارج شدن از اسکوتر بسیار راحت تر و ایمن تر شود. به عنوان مثال می توانید از قاب یا رولاتور خود استفاده کنید و خود را در کنار اسکوتر قرار دهید، صندلی را بچرخانید، به صندلی منتقل کنید و سپس صندلی را بچرخانید تا بتوانید اسکوتر را برانید.

چاقی

چاقی یک وضعیت بهداشتی پیچیده است و شامل مقادیر بیش از حد چربی بدن است که به نوبه خود تأثیر منفی بر سلامت فرد دارد. در بیشتر کشورها چاقی عامل اصلی در ایجاد بیماری های مزمن مانند دیابت، بیماری قلبی و برخی سرطان ها است.

اغلب اوقات چاقی از طرق مختلف از جمله راه رفتن بر تحرک فرد تأثیر می گذارد. اسکوترهای متحرک می توانند با افراد چاق بسیار خوب کار کنند، زیرا راحت هستند، استفاده از آن ها آسان است و کمترین فشار بر بدن وارد می شود. فرد همچنان می‌تواند خارج شود، از ab همراه با حفظ استقلال خود سفر کند.

مهم است که توجه داشته باشید که هر اسکوتر متحرک دارای ظرفیت وزنی است و این به میزان وزنی است که اسکوتر متحرک می تواند ایمن تحمل کند. به طور معمول، اسکوتر حرکتی بزرگتر، ظرفیت وزن بیشتری دارد. به عنوان یک دستورالعمل، اکثر اسکوترهای حرکتی کوچک / مسافرتی دارای ظرفیت وزنی ۱۳۶ کیلوگرم / ۲۱.۴ سنگ / ۳۰۰ پوند هستند در حالی که اسکوترهای حرکتی بزرگتر می توانند تا ۱۸۱ کیلوگرم / ۲۸ سنگ / ۴۰۰ پوند وزن داشته باشند. هنگام خرید یک اسکوتر متحرک مهم است که یکی از آنها را متناسب با نیازها و نیازهای فردی خود انتخاب کنید.

نتیجه

نمی توان تأثیری را که تحرک محدود یا کاهش می دهد بر کیفیت زندگی یک فرد دست کم گرفت. بسیاری از ما می‌خواهیم تا حد امکان مستقل باشیم و تا جایی که می‌توانیم برای خودمان انجام دهیم، اما مشکلات حرکتی می‌تواند مانع از آن شود. ما همچنین موجوداتی اجتماعی هستیم و تمایل داریم که خانواده محور باشیم، بنابراین برای بسیاری از ما گذراندن زمان با کیفیت با خانواده و دوستان برای ما بسیار مهم است، اما باز هم مشکلات حرکتی می تواند بر این امر تأثیر بگذارد. این غیر معمول نیست که افرادی که مشکلات حرکتی دارند، به دلیل درد یا ناراحتی، در حالی که از رویدادهای اجتماعی و گردهمایی های خانوادگی غافل می شوند، مدت زمان طولانی را به تنهایی صرف کنند.

مهم است که به خاطر داشته باشید که محصولات جدید مانند اسکوترهای حرکتی و درمان های حرکتی همیشه در دسترس هستند، بنابراین اگر با تحرک خود مشکل دارید، توصیه می شود با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی یا متخصص خود مشورت کنید تا ببینید چه چیزی ممکن است به شما کمک کند. .

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر