چگونه اتاق کودک خود را برای تحریک ذهنی تنظیم کنید – وبلاگ Credihealth


نوزاد شما برای شما همه چیز دارد، و شما هر کاری انجام می دهید تا مطمئن شوید که در تمام بخش های زندگی از او به خوبی مراقبت می شود. این شامل اطمینان از این است که مهد کودک اتاق مناسبی برای خواب و بازی کودک شما باشد. با این حال، دکور اتاق خواب نوزاد شما در واقع می تواند محرک هایی را برای او فراهم کند که کارشناسان دریافته اند که رشد و تکامل مغز را تقویت می کند. در اینجا چند پیشنهاد برای تنظیم اتاق کودک برای تحریک بهتر وجود دارد.

اتاق را با رنگ ها و الگوهای زنده تزئین کنید.

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای تشویق تحریک ذهنی، صرفاً با استفاده از رنگ و هنری است که در اتاق خواب نوزاد خود نگه می‌دارید. در حالی که دید کودک در اوایل مبهم است، بینایی او در طول زمان رشد می کند. مهد کودک را با رنگ های روشن و الگوهای جسورانه تزئین کنید. موقعیت حوضچه نوزاد خود را تغییر دهید تا بتواند مشاهده کند هنر دیوار بوم از همه جهات برای به دست آوردن یک نگاه منحصر به فرد به یک الگو.

می‌توانید با دیگر دکورهای دیوار خانه‌تان، از جمله اتاق نشیمن و آشپزخانه، ظاهری مدرن را تشویق کنید تا تمرکز کودکتان را جلب کنید. مطمئن شوید که این الگوها را در سطح چشم نگه دارید تا کودک نوپا بتواند در طول زمان آثار هنری یا الگوی خود را بشناسد تا علاقه خود را حفظ کند.

عشق و آسایش کلید هستند.

پزشکان برای ایجاد ارتباط بین والدین و نوزاد، تماس پوست به پوست در زمان بیداری و خواب را توصیه می کنند. این ارتباط می تواند توسط مادران در دوران شیردهی ایجاد شود. راحتی کودک در این دوران کلیدی است. آ بالش بوپی برای کودک یک بالش حمایتی عالی، به ویژه برای روزها و ماه های اولیه نوزادی ارائه می دهد. این همچنین می تواند برای تغذیه با شیشه شیر، زمان شکم، یا فقط آویزان کردن اطراف استفاده شود.

شما می خواهید روی مواردی سرمایه گذاری کنید که برای خواب نوزاد مفید است. ماشین های نویز سفید و تشک های راحت برای بهترین استراحت تشویق می شوند. همچنین می‌توانید به موبایلی نگاه کنید که لالایی‌های سبک‌تری می‌نوازد، زیرا کودکتان آرامش گهواره یا کاسه را با تمرکز بر آن ملودی آرام‌بخش مرتبط می‌کند.

اسباب‌بازی‌هایی پیدا کنید که شناخت را تشویق می‌کنند.

خرده فروشان بر توسعه اسباب بازی هایی برای نوزادان تأکید دارند که برای کمک به آنها در نظر گرفته شده است الگو شناسی از گهواره تا کلاس درس حتماً به بازی هایی که حافظه فرزندتان را تشویق می کنند نگاه کنید. این می تواند چیزی به سادگی یک پازل سبک باشد که در آن کودک شما شکافی را که یک شکل در آن قرار می گیرد، تشخیص دهد. حتی می توانید از کتاب های مصور به عنوان راهی برای شناسایی سریع اقلام استفاده کنید. به اثبات رسیده است که آشنا کردن کودک با ابزارهای نوشتن در مراحل اولیه برای تحریک ذهنی مفید است. مداد رنگی و کاغذ راه های آسانی برای شروع هستند. از وسایلی که می‌توانند باعث هر نوع آسیب دائمی شوند مانند رنگ و نشانگرها که باعث می‌شود در دوران شیرخوارگی کودک شما را مجبور به استفاده از ماشین لباسشویی یا شستشوی مکرر مهد کودک کند، خودداری کنید.

بافت های مختلف حس لامسه را ایجاد می کنند.

اسباب بازی های اشکال، اندازه ها و بافت های مختلف محرکی را برای نوزادان فراهم می کند تا به احساسات مختلف عادت کنند. والدین جدید معمولاً حلقه‌های دندان درآوری را انتخاب می‌کنند که به اشکال مختلف وجود دارد که به نوزاد این فرصت را می‌دهد که نه تنها آن مورد را احساس کند، بلکه از هرگونه ترسی در صورت مکیدن یا جویدن شی تا زمانی که شیء سالم و تمیز است، جلوگیری کند. متوجه خواهید شد که با بزرگتر شدن نوزادان، تمایل بیشتری برای دستیابی به وسایل مختلف دارند. اطمینان حاصل کنید که آنچه در دسترس کودک شما است ایمن است، خطر خفگی یا هر خطر دیگری را در مهد کودک به حداقل برسانید. با این حال، احساس یک بوم یا اسباب‌بازی‌های نرم‌تر در گهواره می‌تواند پشتیبانی عالی برای رشد ذهنی کودک شما باشد و آینده‌ای روشن را رقم بزند.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر