چگونه از خوردن استرس در حالی که در خانه گیر کرده اید جلوگیری کنید – بلاگ Credihealth


با شیوع همه‌گیری کووید-۱۹ در جهان، میلیون‌ها نفر چاره‌ای جز ماندن در خانه و قرنطینه ندارند. بیرون نرفتن و آنطور که باید زندگی کنید، چالش برانگیز است، اما ایمنی در این مواقع از اهمیت بالایی برخوردار است.

گفته می شود، ماندن در خانه می تواند استرس زا باشد و ممکن است به خوردن استرس منجر شود. افرادی که از نظر عاطفی آسیب پذیر هستند ممکن است برای مقابله با احساسات خود به غذا روی آورند و این ممکن است منجر به پرخوری شود.

پرخوری، به نوبه خود، ممکن است منجر به مشکلات سلامتی بسیاری از جمله نفخ، چاقی، و اختلالات خوردن مانند پرخوری عصبی شود، وضعیتی که تقریباً ۱۰۰۰۰۰ استرالیایی را تحت تأثیر قرار می دهد.

در این پست به بررسی این موضوع می پردازیم که چگونه می توانید از خوردن استرس در زمانی که در خانه هستید جلوگیری کنید.

درک کنید که چه احساسی دارید

وقتی در خانه گیر کرده اید، احساس تنهایی، افسردگی و اضطراب ممکن است باعث شود برخی افراد برای مدیریت احساسات خود به غذا روی آورند.

برای جلوگیری از پرخوری، سعی کنید مشخص کنید که آیا به دلیل گرسنگی غذا می خورید یا چیز دیگری بر عادات غذایی شما تأثیر می گذارد. هر بار که احساس می کنید می خواهید غذا بخورید، به خصوص اگر گرسنه نیستید، سعی کنید احساساتی را که در آن لحظه احساس می کنید، درک کنید.

هنگامی که متوجه شدید کدام احساسات باعث عادات غذایی شما می شوند، سعی کنید فعالیت های دیگری را پیدا کنید که می تواند به شما در مدیریت این احساسات کمک کند.

غذاهای پر کالری را از دید دور نگه دارید

افراد ممکن است فقط با نگاه کردن به مواد غذایی مانند تنقلات و آب نبات، هوس کنند، حتی اگر گرسنه نباشند.

زمانی که در خانه گیر کرده اید، ممکن است زمان زیادی را صرف این میان وعده ها کنید و ممکن است کنترل خود برایتان سخت باشد. جای تعجب نیست که مطالعات نشان داده اند که دیدن غذای پرکالری می تواند مغز ما را تحریک کند، که ممکن است شما را به هوس خوردن انواع خاصی از غذا وادار کند و منجر به پرخوری شود.

تا جایی که ممکن است سعی کنید مواد غذایی خود را در کمدهای آشپزخانه یا یخچال نگهداری کنید و هیچ گونه غذا یا تنقلاتی را در جاهایی که دائماً می توانید آنها را ببینید، نگذارید.

به مقدار زیاد مایعات بنوشید

ننوشیدن مایعات کافی نیز با استرس خوردن مرتبط است. اگر به اندازه کافی آب ننوشید، بدن شما دچار کم آبی می شود و این نیز می تواند بر خلق و خوی شما تأثیر بگذارد و منجر به پرخوری شود.

نوشیدن آب همیشه مهم است، حتی اگر احساس تشنگی خاصی ندارید. به طور متوسط، مردان و زنان بالغ باید به ترتیب حداقل ۲.۶ و ۲.۱ لیتر آب در روز بنوشند. گفته می شود، این می تواند بر اساس سن و هیکل شما تغییر کند.

ورزش کنید و تناسب اندام بمانید

وقتی در خانه گیر کرده اید، ممکن است زمان زیادی برای خودتان داشته باشید.

هنگامی که برای مدت طولانی در خانه گیر کرده اید، ورزش به شما چیزی می دهد که روی آن تمرکز کنید. مطالعات همچنین نشان می دهد که ورزش به عنوان یک تقویت کننده خلق و خو عمل می کند و ممکن است به شما کمک کند احساساتی را که باعث می شود شما هوس غذا کنید را دور نگه دارید.

برای خود یک برنامه ورزشی روزانه تنظیم کنید و اهداف تمرینی را برای خود تعیین کنید. هر زمان که احساس خشم کردید، تمرینات کوتاه و آسان مانند تمرینات کششی یا حتی تنفسی را انجام دهید.

روی غذا خوردن خود تمرکز کنید

روزها در خانه ماندن می تواند منجر به خستگی شدید شود. خوشبختانه، راه‌های زیادی برای مقابله با این خستگی وجود دارد، مانند پیمایش در گوشی‌های هوشمند، نتفلیکس، کتاب‌ها و بازی‌های ویدیویی.

همچنین برای افراد معمول است که در حین شرکت در این فعالیت ها میان وعده بخورند. برای مثال، اگر هنگام تماشای یک فیلم غذا می خورید، به راحتی می توانید میزان غذای خود را از دست بدهید. در نتیجه، ممکن است بدون اینکه متوجه شوید پرخوری کنید، زیرا توجه شما به چیز دیگری خواهد بود، نه به خوردن. اگر می خواهید در حین انجام فعالیت دیگری یک میان وعده بخورید، کاری که می توانید انجام دهید این است که از خوردن مستقیم بیرون ظرف یا بسته خودداری کنید. سعی کنید و اندازه سهم خود را کنترل کنید.

وقتی در خانه هستید، خوردن استرس را مدیریت کنید

روزها در خانه ماندن می تواند باعث استرس و اضطراب و پرخوری شود. اگر مطمئن نیستید که چگونه می توانید عادات غذایی خود را کنترل کنید، برای ایجاد یک برنامه غذایی سالم یا هر نوع حمایت بهداشتی دیگری که نیاز دارید، با یک متخصص پزشکی تماس بگیرید.

بیوگرافی نویسنده دکتر سهیردان ویوکانداراجه

دکتر Suhirdan تیم را در کلینیک روده سیدنی رهبری می کند و ترکیبی از تجربه، برتری و فداکاری را به ارمغان می آورد. او یک متخصص گوارش مداخله ای بسیار آموزش دیده است، به این معنی که او آموزش های بیشتری دارد که به او اجازه می دهد تا روش های پیچیده تری را انجام دهد که ممکن است دیگران مجبور به مراجعه به آن باشند. بهبود نتیجه برای بیماران
دکتر سوهیردان همچنین عضو مرکز معتبر آندوسکوپی تشخیصی در سنت. کلینیک وینسنت، با حق پذیرش در St. Vincent’s Private، Darlinghurst، یک VMO در مرکز بیماری های گوارشی و مشاور در Sydney Specialist Suites – و با تجربه قبلی در بیمارستان لیورپول و موسسه آندوسکوپی پیشرفته است.
دکتر سوهیردان که در دانشگاه نیو ساوت ولز (UNSW) و کالج سلطنتی پزشکان استرالیا تحصیل کرده است، به بهترین امکانات تحقیقاتی و آموزشی برای تکمیل مهارت و تمرین خود دسترسی پیدا کرده است. او همچنین تحقیقات گسترده ای انجام داده و مقالاتی در زمینه های مختلف نوشته است.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر