چگونه به راحتی کمردرد را در خانه تسکین دهیم، با معرفی مفصل حجامت درمانی – بلاگ Credihealth


امروزه کمردرد یکی از رایج ترین مسائل جامعه معاصر است که گروه های سنی از نوجوانان تا سالمندان را درگیر کرده است. در اینجا در این مقاله، با معرفی دقیق حجامت درمانی، با نحوه تسکین آسان کمردرد در خانه آشنا خواهید شد. از منظر مکانیسم، علل ایجاد کمردرد را می توان به طور معمول به ۳ نوع زیر طبقه بندی کرد: آسیب، فشار و تنش.

دلایلی که باعث کمردرد می شود

دو عامل اخیر عموماً ناشی از صدمات جسمی مانند بلند کردن بارهای سنگین، ورزش شدید و غیره است. با داشتن آمادگی و احتیاط بیشتر در هنگام انجام تمرینات می توان از این امر بیشتر جلوگیری کرد. در مقایسه با فشارها و صدمات که معمولاً در زمان کوتاهی اتفاق می‌افتند، تنش‌ها ظاهراً پنهان‌تر هستند به طوری که اجتناب از آن دشوار است. این به این دلیل است که کمردرد ناشی از تنش معمولاً به صورت مزمن ایجاد می شود و به تدریج و بدون توجه به آن شکل می گیرد. در بیشتر موارد، افراد به دلیل وضعیت های بدنی یا حرکات اشتباهی که به طور مداوم برای مدت طولانی دارند، دچار کمردرد می شوند. به عنوان مثال، کارکنان یک دفتر معمولاً در تمام طول روز حالت نشستن یکسانی دارند، این وضعیت باعث می‌شود عضلات پشت در حالت سفت باقی بمانند، که احتمالاً در درازمدت باعث فشار مزمن کمر می‌شود.

خوشبختانه، بسیاری از انواع کمردرد (به استثنای موارد مربوط به آسیب های ساختاری) را می توان با برخی درمان های ساده، حتی بدون مراجعه به بیمارستان ها یا فیزیوکلینیک ها، بهبود بخشید.

ماساژور پشت گاهی اوقات جایگزینی برای درمانگران است. ماساژورهای پشت با تحریک فیزیکی ناحیه پشت، عضلات را شل می‌کنند، درد را بهبود می‌بخشند و گره‌ها را از بین می‌برند. با این حال، در مقایسه با درمانگرانی که می‌توانند هر فرد را جداگانه درمان کنند، گاهی اوقات انتخاب یک ماساژور ایده‌آل با توجه به سایز پشت و خطوط عضلانی دشوار است.

از سوی دیگر، درمان فشرده سازی گرم دمای سطح بدن را افزایش می دهد، در نتیجه رگ های خونی و منافذ را گسترش می دهد، متابولیسم موضعی را تسریع می کند و به تخلیه سریع اسید لاکتیک انباشته شده در عضلات و التهاب زیر سطح پوست کمک می کند. از طرف دیگر، احساس گرما باعث تحریک سیستم عصبی زیر پوستی می شود که برای آرام شدن ماهیچه های سفت شده طولانی مدت مفید است. در مقابل، فشرده سازی سرد با انقباض عروق خونی، درد را تسکین می دهد. این روش برای آسیب‌های فیزیکی حاد مانند رگ به رگ شدن و آسیب‌های ساختاری بر اساس اثربخشی سرکوب تورم مناسب‌تر است. طبق طب چینی، درمان فشرده سازی گرم معمولاً می تواند با گیاه دارویی ترکیب شود. پس از گرم شدن، گیاهان می توانند اثربخشی قوی تری را برای دستیابی به اثر درمانی بهتر آزاد کنند. رازیانه و ماگ چینی معمولاً برای این نوع درمان استفاده می‌شوند که می‌توانند کمک خوبی برای کاهش تورم و التهاب و همچنین تسکین درد حاد باشند.

حجامت دارویی است که از روش‌های مختلف برای خارج کردن هوای ظروف استفاده می‌کند تا اختلاف فشار بین داخل و خارج ایجاد شود. حجامت با مکیدن و کشیدن باعث احتقان یا رکود بافت عمیق می شود، گردش خون موضعی را بهبود می بخشد، سیستم لنفاوی را حفظ می کند و اثرات کاهش درد و التهاب را به دنبال دارد. حجامت همچنین اعصاب، ماهیچه‌ها، رگ‌های خونی و غدد زیر جلدی را می‌کشد و بنابراین باعث ایجاد یک سری واکنش‌های عصبی غدد می‌شود که باعث تنظیم وازوموتور، انقباض و نفوذپذیری عروق خونی می‌شود. بعد از حجامت معمولاً روی پوست های حجامت قرمزی یا کبودی ایجاد می شود. دلیل این امر این است که در فرآیند مکش، مویرگ های کوچک پاره می شوند و گلبول های قرمز خون از بین می روند که باعث می شود سموم و اسیدها سریعتر دفع شوند.

از سوی دیگر، از منظر نظریه نصف النهار چینی، اندام هایی مانند قلب، کبد، طحال، ریه و کلیه نقاط طب سوزنی مربوط به خود را در سطح بدن انسان دارند. با استفاده از حجامت می توان نقاط ماشه ای را با ساکشن تحریک کرد و این امر به اندام های مربوطه منتقل می شود و سپس می توان آن ها را برای رسیدن به اثر تقویتی بدن شرطی کرد.

حجامت سنتی معمولا در فیزیوکلینیک ها و فروشگاه های ماساژ استفاده می شود، با این حال، روش دیگری به نام حجامت فلش بر اساس طب سنتی چینی می تواند در برخی موارد موثرتر باشد. هنگام انجام حجامت فلاش، درمانگران بلافاصله پس از مکیدن فنجان را به سمت بالا می کشند و فرآیند مکیدن و کشیدن را چند بار تکرار می کنند تا زمانی که پوست برافروخته شود. در مقایسه با حجامت سنتی که در آن فنجان ها در مناطق محلی به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه نگه داشته می شوند، این روش حجامت عموماً آسیب کمتری ایجاد می کند، به این معنی که برای اکثر افراد مقرون به صرفه تر است.

انجام حجامت درمانی در منزل

با این حال، روش‌های سنتی حجامت برای اجرا به یکی از اعضای خانواده یا دوست نیاز دارند. استفاده از فناوری پیشرفته می تواند کارها را آسان تر کند. یکی از نمونه‌های آن Achedaway cupper، یک دستگاه حجامت الکترونیکی است. مزیت اصلی این محصول فناوری حجامت پویا است. به طور خاص، مس Achedaway عملکرد تناوب ریتمیک مکش و رهاسازی را اعمال می‌کند که گردش خون را سریع‌تر در ناحیه حجامت افزایش می‌دهد و روند بهبودی را سرعت می‌بخشد. این عمل حجامت پویا تا حدی شبیه حجامت فلش است. دومی فنجان ها را خارج می کند و بنابراین مکش را قطع می کند تا ناحیه موضعی آزاد شود، در حالی که اولی درجه مکش را تا حدی کاهش می دهد (بر اساس مجموعه های سفارشی شده توسط افراد) بدون اینکه به طور کامل فرآیند مکش را قطع کند. ساکشن متناوب متفاوت از حجامت مداوم، تأثیر مهم تری در تحریک اعصاب زیر جلدی دارد و در نتیجه روند شل شدن سفتی عضلات را تسریع می بخشد و درد و درد را کاهش می دهد.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه های درمان از مراکز مختلف و به روز رسانی های پزشکی به موقع کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر