چگونه حضور خانواده را در شبکه های اجتماعی به حداکثر برسانیم؟


چهارشنبه ۲ شهریور ۱۴۰۱ – ۰۶:۰۰

هوزور علی در فازی مجازی

تهران (پانا) – گسترش شبکه های اجتماعی باعث شده اعضای خانواده در یک یا چند شبکه عضویت داشته باشند. ایجاد گروه های خانوادگی در محیط مجازی، جدا از ایجاد ارتباط نزدیک بین اعضا، می تواند به حل مشکلات خانوادگی یا اداری اعضای گروه کمک کند.

به گزارش فارس، در گذشته، رفتن به کلیسا و مجالس خانوادگی، بدون ملاقات با اعضای خانواده، مکانی را برای مطرح کردن مشکلات اعضای خانواده در اطراف و تلاش برای رفع آن ایجاد می کرد. این روزها دغدغه ها و مشکلات روزمره باعث شده تا به دیدار دوستان و اقوام خود نرویم و بیشتر در مورد آنها به صورت آنلاین سوال نپرسیم.

اکنون که گسترش شبکه های اجتماعی به حدی است که اعضای خانواده در بسیاری از شبکه های اجتماعی عضویت دارند، بهتر است از این فرصت اینترنت برای ایجاد صمیمیت و حل مسائل یکدیگر استفاده کنیم.

به عنوان مثال، با ایجاد گروه هایی برای بحث در مورد مسائل خانوادگی، اداری یا فنی مانند بسته های خراب، پرداخت قبوض یا تنظیمات امنیتی تلفن همراه، می توانید این مسائل را با همه اعضای گروه به اشتراک بگذارید.

همچنین، با ایجاد یک گروه خانوادگی، پیام های آموزشی مهمی را که می تواند به حل یک مشکل مشترک خانوادگی یا اداری کمک کند، به اشتراک بگذارید و در مورد آنها بحث کنید.

به یاد داشته باشید که مطالب آموزشی را فقط از منابع معتبر به اشتراک بگذارید و منبع را ذکر کنید و در این مورد به سایر اعضای گروه یادآوری کنید. بیان تجربیات شخصی در اعتماد به محتوا بسیار مفید است.