چگونه سندرم دو کوئروین را بدون جراحی درمان کنیم؟ – وبلاگ Credihealth


تنوسینوویت De Quervain یک بیماری دردناک است که در آن تاندون های اطراف پایه شست شما متورم می شوند. بنابراین مستقیماً روی تاندون های مچ دست شما تأثیر می گذارد. مسئله این است که تورم باعث باد شدن غلاف یا پوشش می شود. این غلاف ها تاندون ها را پوشش می دهند، بنابراین فشار روی اعصاب مجاور وارد می شود. این باعث بی حسی و درد می شود.

وقتی صحبت از درمان آن می شود، درمان خانگی دو کوروین همان چیزی است که در ابتدا باید با آن بروید. راه های زیادی برای درمان وجود دارد تنوسینوویت de Quervain در خود خانه. برخی از بهترین ها در این میان هستند.

 • اجتناب از فعالیت ها:

  فعالیت های زیادی وجود دارد که باعث درد می شود. فعالیت هایی که مخصوصاً شامل حرکات مچ و دست شما برای مدت طولانی می شود مانند بازی گلف، بدمینتون، انجام سایر کارهای خانگی می تواند باعث درد و تورم شود. جلوگیری از چنین فعالیت هایی می تواند برای شما مفید باشد.

 • یخ:

  یخ درمانی یکی از راه های موثر برای کاهش التهاب و سیگنال های بی حس کننده درد است. در درمان تنوسینوویت دو کوئروین مفید است. شما به سادگی باید ناحیه آسیب دیده را به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه چندین بار در روز یخ بزنید. این به شما کمک زیادی می کند. یک نکته را در نظر داشته باشید که لازم نیست یخ را مستقیماً روی پوست بمالید. می تواند باعث سوختگی شود.

 • آتل / بریس:

  شما می توانید با آتل / بریس بروید. این به بی حرکت کردن انگشت شست کمک می کند. شما می توانید آن را ۲۴ ساعت شبانه روز بپوشید. پوشیدن آن برای حدود ۴-۶ هفته به شما کمک زیادی به بهبودی می کند.

 • NSAID ها

  با توصیه پزشک می توانید با داروهای ضد درد همراه شوید. آنها در خلاص شدن از شر درد و تورم بسیار به شما کمک می کنند.

 • تزریق استروئید:

  اگر قادر به تسکین مناسب با داروها نباشید، توسط پزشک به غلاف تاندون تزریق می شود. در بیشتر موارد، ثابت می شود که سودمند است. این میزان بهبودی بالایی دارد. مطالعه‌ای در همین زمینه نشان می‌دهد که از ۸۰، ۹۵ درصد بیماران با درمان ۲ تا ۳ تزریق در یک دوره ۶ هفته‌ای، علائمی ندارند.

 • تمرینات:

  اگر نمی خواهید درگیر داروها و تزریقات شوید، ورزش می تواند این کار را برای شما انجام دهد. در اینجا چند تمرین موثر در درمان تنوسینوویت دو کوئروین آورده شده است.

همچنین بخوانید: بیماری دکوروین چیست و چگونه می توان آن را در خانه درمان کرد؟

 • کف دست آسیب دیده خود را روی هر سطح صافی قرار دهید. سپس از دست دیگر خود کمک بگیرید تا انگشت شست آسیب دیده را به آرامی دور کنید. سپس آن را به آرامی و به آرامی تعویض کنید. شما باید ۵-۱۰ بار با این حرکت بروید.
 • دست آسیب دیده خود را به طرفین نگه دارید، ابتدا انگشت کوچک را روی هر سطح صافی قرار دهید. سپس با استفاده از دست دیگر شست آسیب دیده را از انگشتان دور کنید. سپس باید آن را مطابق با آنها برگردانید. این حرکت را ۵ تا ۱۰ بار تکرار کنید.

 • ابتدا دست آسیب دیده خود را با کف دست روی میز قرار دهید. اکنون دست خود را ثابت نگه دارید و انگشت شست خود را به سمت بیرون ببرید. شما باید انگشت شست خود را تا سطحی که احساس راحتی می کنید حرکت دهید. پس از اتمام، به موقعیت اولیه بازگردید. این کار را حدود ۵ تا ۱۰ بار تکرار کنید.

 • کف دست خود را روی میز پایین نگه دارید و انگشت شست را تا جایی که احساس راحتی می کنید از سطح خارج کنید. انجام یک کار آن را به موقعیت اصلی خود باز می گرداند. این کار را حدود ۵-۱۰ بار ادامه دهید. همچنین زمانی که احساس راحتی کردید می توانید تکرار را افزایش دهید.

 • یک نوار الاستیک در اطراف انگشتان و شست قرار دهید. سپس انگشت شست خود را در مقابل مقاومت حرکت دهید. این حرکت را ۱۰ بار تکرار کنید.

 • دست آسیب دیده خود را با کف دست بالا روی میز نگه دارید. سپس باید بالای انگشت شست را به انگشت کوچک لمس کنید. این حالت کششی را حدود ۵-۶ ثانیه نگه دارید و همین کار را حدود ۱۰ بار تکرار کنید.

 • بازوی آسیب دیده را در جلو نگه دارید، از دست دیگر خود برای فشار دادن پشت دست استفاده کنید. مچ دست شما باید کشیده شود. این حالت کشیده را حدود ۱۵-۳۰ ثانیه نگه دارید و این حرکت را ۳ بار تکرار کنید. برای افزایش ضربه، مچ دست را در جهت دیگری بکشید.

 • یک قوطی را در دست آسیب دیده طوری نگه دارید که کف دست خود به سمت بالا باشد. حالا وزنه را پایین بیاورید و به حالت اولیه برگردید. شما باید ۲ ست ۱۵ تکراری را انجام دهید.

 • یک توپ لاستیکی نرم بردارید و با فشار دادن آن را محکم کنید. این کشش را حدود ۵ ثانیه نگه دارید. شما باید با ۲ ست بروید که هر ست شامل ۱۵ تکرار است.

نتیجه:

وقتی صحبت از تنوسینوویت دو کوئروین می شود، راه های موثر بسیاری برای درمان آن بدون جراحی وجود دارد. تنها چیزی که نیاز دارید این است که راهنمایی مناسب داشته باشید. اگر مشتاقانه منتظر درمان آن در خانه هستید، می توانید این کار را از طریق فیزیوتراپی انجام دهید. خدمات فیزیوتراپی در منزل.) برخی از تکنیک های مشابه در اینجا در این پرونده قاطع به شما ارائه شده است. اما توصیه می شود برای بهبودی موثر یک درمانگر در کنار خود داشته باشید.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

[button color=”transparent_credi” size=”medium” class = “custom_button” link=”https://www.credihealth.com/medical-assistance?utm_source=blog_acnetreat&utm_medium=bottom_button&utm_campaign=book_appointment” icon=”” target=”true”]درخواست پاسخ به تماس [/button]

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر