چگونه صنعت سلامت دیجیتال می تواند نوآوری کند و نتایج سلامتی را برای همه بهبود بخشدهمه‌گیری COVID-19 باعث نوآوری فناوری سلامت در سطح جهان شده است. در حالی که فناوری‌های جدید همچنان در حال ظهور هستند، همه‌گیری نابرابری‌ها را در سیستم بهداشتی نیز آشکار کرده است.

ابزارهای سلامت دیجیتال به عنوان راهی برای کمک به مبارزه با نابرابری‌های بهداشتی و بهبود دسترسی ترویج شده‌اند، با این حال، اگر فناوری‌ها به درستی به کار گرفته نشوند، می‌توانند شکاف مراقبت را افزایش دهند.

MobiHealthNews از پل بپرس سراتو، تحلیلگر ارشد تحقیقاتی در پلتفرم کلینیک مایو، در مورد آینده ابزارهای دیجیتال در مراقبت های بهداشتی، و ارائه آینده او در HIMSS22 با دکتر جان هالامکا.

MobiHealthNewsفکر می‌کنید ابزارهای دیجیتال سلامت چگونه می‌توانند به چالش‌های برابری سلامت کمک کنند؟

بسته شد: برای پرداختن به عدالت سلامت، توسعه‌دهندگان و محققان باید با بهینه‌سازی مجموعه‌های داده‌ای که الگوریتم‌هایشان بر اساس آن است، شروع کنند. این مجموعه داده‌ها باید بیشتر معرف جمعیت بیمارانی باشد که الگوریتم‌ها به آنها خدمت می‌کنند. همانطور که توسط دکتر [John] من و هالامکا را در مقاله ای که به زودی در آن منتشر می شود توضیح می دهم BMJ بهداشت و مراقبت انفورماتیکسوگیری محاسباتی رایج است زیرا مجموعه داده های مورد استفاده شرکت های بیمه و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی اغلب افراد رنگین پوست، زنان و بیماران را به گروه های اجتماعی-اقتصادی پایین تر سوق می دهد.

اخبار موبی هلث: آیا سلامت دیجیتال می تواند نابرابری های بهداشتی بیشتری ایجاد کند؟ چگونه می توان به این موضوع در فرآیند توسعه پرداخت؟

بسته شد: بله، ابزارهای سلامت دیجیتال به دلایل متعددی پتانسیل ایجاد تفاوت را دارند، که مهم‌ترین آنها این است که بسیاری از آنها بدون شواهد علمی محکم برای حمایت از آنها به بازار می‌آیند. به عنوان مثال، تجزیه و تحلیل ۱۳۰ دستگاه هوش مصنوعی تایید شده توسط سازمان غذا و دارو نشان داد که اکثریت قریب به اتفاق تنها بر اساس مطالعات گذشته نگر تایید شده اند. این به ندرت برای توجیه استفاده از آنها در مراقبت از بیمار کافی است. مطالعات مشاهده ای، به طور ایده آل کارآزمایی های تصادفی کنترل شده، برای جلوگیری از قرار گرفتن بیماران در معرض ابزارهای دیجیتال غیر موثر و مغرضانه مورد نیاز است.

MobiHealthNews: برای محصولات سلامت دیجیتال از نظر انصاف چه اعتبار سنجی باید انجام شود؟

بسته شد: در کلینیک مایو، مجموعه‌ای از ابزارهای اعتبارسنجی را برای بهبود دقت، تناسب و انصاف ابزارهای دیجیتالی در حال توسعه ایجاد کرده‌ایم. فرآیند اعتبار سنجی پلت فرم مایو کلینیک، که با حجم زیادی از داده های غیرشخصی فعال شده است، می تواند به طور دقیق اثربخشی، بی طرفی، کارایی و حساسیت مدل را به سوگیری ارزیابی کند. این به سنجش حساسیت، ویژگی و سوگیری مدل کمک می‌کند و امکان تفکیک تفاوت‌های نژادی، جنسیتی و اجتماعی-اقتصادی در ارائه مراقبت‌ها را فراهم می‌کند. راستی‌آزمایی به مدل‌ها اعتبار می‌بخشد، پذیرش آن‌ها را در عمل بالینی سرعت می‌بخشد و برآوردن الزامات نظارتی برای تأیید را ممکن می‌سازد.

MobiHealthNews: آیا چیزی وجود دارد که بخواهید در مورد ارائه خود در HIMSS22 اضافه کنید؟

بسته شد: در اینجا دلیل انتخاب موضوع برای ارائه ما است Digital Health 3.0: Innovation > Verification > Equity. این صنعت در حال تجربه یک پیشرفت سه مرحله ای در هوش مصنوعی برای مراقبت های بهداشتی است. در ابتدا، ما فن‌آوران و پزشکان را در مورد همه ابزارهای تشخیصی نوآورانه مبتنی بر هوش مصنوعی هیجان‌زده کردیم. اکنون وارد مرحله دوم می‌شویم، جایی که مردم ارزش این ابزارها را زیر سوال می‌برند و به دنبال راه‌هایی برای جدا کردن فناوری مفید از تبلیغات بازاریابی هستند – مرحله اعتبارسنجی. و ما کم کم وارد فاز سه می شویم، جایی که ابزارها در حال ارزیابی مجدد هستند تا مطمئن شویم که آنها نیز منصفانه هستند.

عنوان جلسه سراتو “Digital Health 3.0: Innovation > Verification > Copyright.” برای پنجشنبه، ۱۷ فوریه، از ساعت ۱۰:۰۰ تا ۱۱:۰۰ صبح در مرکز همایش اورنج کانتی برنامه ریزی شده است. W414A.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر