چگونه متوجه می شوید که در Medifast در کتوزیس هستید؟ من به شما خواهم گفت

من اغلب افرادی را به من ایمیل می کنم که می خواهند بدانند چگونه می توانند تشخیص دهند که آیا به کتوز رسیده اند یا نه. زیرا یکی از اهداف مدیفاست مصرف مقدار کم کربوهیدرات و کالری و مقدار کافی پروتئین برای سوزاندن چربی بدن به جای کربوهیدرات است. اکثر مردم می خواهند هر چه زودتر به این حالت برسند زیرا در این زمان است که شما شروع به دیدن نتایج می کنید. بنابراین چگونه می توانید بگویید که آیا به این سطوح رسیده اید یا خیر؟ خوب، شما می توانید به علائم فیزیکی خود نگاه کنید، می توانید خود را آزمایش کنید، یا می توانید هر دو را انجام دهید. در مقاله بعدی بیشتر به این موضوع خواهم پرداخت.

علائم فیزیکی که ممکن است با کتوزیس زمانی که بیش از ۳ تا ۴ روز در مدیفاست باشید مشاهده کنید: اول از همه، اگر به خوبی دنبال کنید و مراقب وعده‌های غذایی کم‌چرب و سبز خود باشید، باید بتوانید در هفته اول به کتوزیس مبتلا شوید. بسیاری از مردم می بینند که این اتفاق در روزهای ۳ تا ۵ رخ می دهد. اما، گاهی اوقات، اگر زیاد ورزش می کنید، کمی بیشتر طول می کشد.

اولین چیزی که ممکن است متوجه شوید این است که زمان راحت تری را در رژیم غذایی سپری می کنید. ممکن است هوس ها کمتر شود و ممکن است متوجه شوید که گرسنه نیستید. همچنین ممکن است متوجه شوید که انرژی کمی دارید. من همچنین شنیده ام که افرادی می گویند که متوجه تغییر در نفس خود شده اند. آنها گفته اند که نفس آنها بوی و / یا طعمی تقریباً میوه ای و شیرین دارد.

استفاده از نوارها برای آزمایش اینکه آیا در کتوز هستید یا خیر: اگر به این علائم شک دارید یا فقط می خواهید مطمئن شوید که بالاخره به این حالت رسیده اید، می توانید از نوارهای کوچکی استفاده کنید که کتون ها را در ادرار شما آزمایش می کند. اینها اغلب با نام هایی مانند کتوستیکس یا نوارهای کتون فروخته می شوند. اساساً شما در انتهای چوب ادرار می کنید و سپس برای مدت زمان مشخص شده در دستورالعمل ها صبر می کنید. (معمولاً بین ۱۵ تا ۳۰ ثانیه است. نتیجه خیلی طول نمی کشد.) معمولاً شما به دنبال رنگ کردن نوارها هستید. نوارها دارای دستورالعمل هایی هستند که به شما نشان می دهد به دنبال چه رنگی هستید. اما در بسیاری از افراد، شما می خواهید نوار به رنگ ارغوانی تا صورتی تیره تبدیل شود تا نشان دهد که در بیماری کتوز قرار دارید. می توانید نوارها را در اکثر داروخانه ها و فروشگاه های مواد غذایی تهیه کنید. آنها اغلب در بخش دیابت هستند. برای آنها نیازی به نسخه ندارید، اما بسته به فروشگاه، گاهی اوقات پشت پیشخوان نگهداری می شوند.

اگر تغییر رنگ را نبینید چه اتفاقی می افتد؟ خوب، چند احتمال وجود دارد. اولین مورد این است که شما هنوز کتون را در ادرار خود نشان نمی دهید. می توانید چند روز دیگر دوباره امتحان کنید. گاهی اوقات، اگر به شدت ورزش می کنید، عضلات شما به کتون ها به عنوان سوخت نیاز دارند و بنابراین در ادرار شما وجود نخواهد داشت. همچنین ممکن است آنقدر آب مصرف کرده باشید که ادرار شما آنقدر رقیق شده باشد که رنگ آن را تغییر ندهد.

من می‌دانم که کتوزیس واقعاً جایی است که شما می‌خواهید در مدیفاست باشید و می‌دانم که همه ما می‌خواهیم تأیید کنیم که آنجا هستیم. اما نوارها واقعاً یک راهنما هستند. اگر برخی از علائم را می بینید و وزن آن طور که باید کاهش می یابد، واقعاً دلیلی وجود ندارد که به نتایج آزمایش اهمیت زیادی بدهید یا اجازه دهید آنها به شما استرس وارد کنند. آنچه واقعاً مهم است این است که نتایج را روی ترازو بدست آورید، نه در نوارها، اگرچه آنها می توانند در صورت نیاز به شما اطمینان دهند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر