چگونه میکرونیدلینگ می تواند به هایپرپیگمنتیشن کمک کند؟ – وبلاگ Credihealth


پیشرفت‌ها در زمینه پزشکی راه را برای درمان‌های زیبایی جدید برای حل بیشتر مشکلات زیبایی شناختی ما هدایت کرده است. بسیاری از افراد این روش ها را برای زیباتر کردن ظاهر خود و از بین بردن ظاهر ناخواسته پوست انتخاب می کنند. میکرونیدلینگ یکی از محبوب ترین درمان های پوستی است که برای بسیاری از افراد قابل دسترسی است.

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ یک روش کم تهاجمی است که در صنعت لوازم آرایشی و زیبایی پوست مورد استفاده قرار می گیرد. متخصصین پوست و بیمارانی که تحت این پروسه قرار گرفتند در مورد فواید و اثربخشی مثبت آن در درمان مشکلات مربوط به پوست صحبت کردند. به هر حال، آسیب ها و تغییر رنگ پوست ما می تواند به زندگی اجتماعی، اعتماد به نفس و امنیت ما کمک کند.

شناخت جهانی میکرونیدلینگ سوالات متعددی را در مورد این روش ایجاد کرده است. اگر شما یکی از افرادی هستید که متعجب هستید تفاوت بین میکرونیدلینگ و درمپلنینگ چیست؟ سپس می توانید تضاد هر روش را با هدف اصلی آنها ردیابی کنید. میکرونیدلینگ یک روش القای کلاژن است، در حالی که درمپلنینگ بیشتر با فرآیندهایی سر و کار دارد که سلول های پوست ما را جوان می کند.

روش میکرونیدلینگ از یک دستگاه مسواک ساختار یافته با سر متشکل از دو شاخک کشیده استفاده می کند. این دو برآمدگی به صورت یک چنگال دو دندانه ظاهر می شوند که به عنوان اتصال دهنده برای یک غلتک بین فضای هر کدام عمل می کند. اجازه می دهد تا غلتک با چندین میکروسوزن که سطح بشکه های غلتکی را پر می کند، میخکوب شود. متخصص پوست دسته را دستکاری می کند، زیرا غلتکی که با میکروسوزن ها وارد شده است به آرامی از روی تکه های پوستی مورد نظر عبور می کند.

MIcroneedling به عنوان یک اختراع آلمانی ایجاد شد که توسط یک سیم موتوری با یک دستگاه فرز متصل نشان داده می شود. بعداً به یک شیء دستی تبدیل شد که بر اساس مشخصات صنعت پزشکی بادوام تر، بهداشتی تر و قابل حمل تر است. میکرونیدلینگ در حال حاضر به عنوان یک درمان القای کلاژن در نظر گرفته می شود که به بدن کمک می کند کلاژن بیشتری تولید کند که مسئول ترمیم و صاف شدن پوست است.

میکرونیدلینگ به عنوان راه حل هایپرپیگمنتیشن

اصطلاح پزشکی Hyperpigmentation به لکه‌های تغییر رنگ پوست که در اثر عوامل مختلفی ایجاد می‌شود، اطلاق می‌شود. این نواحی پوستی که تحت تأثیر هایپرپیگمانتاسیون قرار می گیرند، لکه های تیره نیز نامیده می شوند و به دلیل تجمع مقادیر بیش از حد ملانین تیره می شوند. هایپرپیگمانتاسیون اغلب پس از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید، تغییرات هورمونی یا التهاب اعضای بدن رخ می دهد.

میکرونیدلینگ به طور موثری با هایپرپیگمانتاسیون مقابله کرده و به روشن شدن رنگ پوست کمک کرده و در عین حال این لکه های پوستی را تشویق می کند تا خودشان بهبود پیدا کنند. کل فرآیند میکرونیدلینگ شامل استفاده از یک غلتک میخ دار است که پوست را سوراخ می کند و باعث ایجاد زخم هایی در مقیاس میکرو می شود. در واقع، بدن با تولید کلاژن بیشتر در تلاش برای ترمیم سلول های آسیب دیده پاسخ می دهد.

پوست ما کاملاً دفاع ما در برابر آسیب های فیزیکی است که با مقاومت بدن در برابر میکروارگانیسم ها همراه است. هرگاه ناحیه ای از پوست دچار بریدگی، کبودی و زخم شود، بدن به طور خودکار خود را التیام می بخشد که گاهی ممکن است به دلیل جابجایی بیش از حد مواد ترمیم کننده، باعث ایجاد هیپرپیگمانتاسیون اسکار شود. میکرونیدلینگ ممکن است لایه های بافت اسکار را کاهش دهد، اما احتمال تیره شدن محل وجود دارد.

برنزه کردن و لذت بردن از ساحل یا فضای باز می تواند برای بسیاری از ما نسبتاً سالم باشد. با این حال، اگر زمان نامناسبی برای قرار گرفتن در معرض نور خورشید داشته باشیم، ممکن است ما را در برابر سطوح خطرناک پرتوهای فرابنفش آسیب پذیر کند. لکه های خورشیدی اغلب در نتیجه ایجاد می شوند و می توان آنها را به صورت کک و مک های قهوه ای تیره مشاهده کرد که نواحی پوست را تحت تأثیر قرار می دهد. میکرونیدلینگ ممکن است به درمان لکه های خورشیدی کمک کند زیرا توانایی بازسازی بدن را تقویت می کند.

ملاسما یک اختلال رایج رنگدانه پوست است که نواحی در معرض پوست صورت ما را تحت تاثیر قرار می دهد. با نواحی متضاد پوست به رنگ خاکستری یا قهوه ای نشان داده می شود. میکرونیدلینگ ممکن است برای ایجاد زخم‌های کوچک در محل‌های تغییر رنگ داده برای روشن کردن رنگدانه‌های تیره اعمال شود و با بیست و دو مورد ملاسما آزمایش و اثبات شده است.

نتیجه

میکرونیدلینگ روشی است که در آن یک دستگاه دستی مجهز به غلتک میخ دار روی لکه های پوستی مورد نظر اعمال می شود. این یک درمان محبوب برای رفع اسکار، چین و چروک، علائم کشش، لکه های خورشیدی و هایپرپیگمانتاسیون است.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

[button color=”transparent_credi” size=”medium” class = “custom_button” link=”https://www.credihealth.com/medical-assistance?utm_source=blog_acnetreat&utm_medium=bottom_button&utm_campaign=book_appointment” icon=”” target=”true”]درخواست پاسخ به تماس [/button]

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر