چگونه می توانید رزومه تحصیلی خود را تقویت کنید؟


اکثر دانشگاهیان و دانشمندان اکتشافات شگفت انگیزی انجام نمی دهند که جهان را فوراً تغییر دهد و فوراً شهرت پیدا کند. در واقع تحقیقات بلندمدت و انتشار تدریجی نتایج علمی است شهرت و صداقت علمی آن را با خود می آورد

با این حال، تحقیقاتی که اعتبار کسب می کنند معمولاً زمان زیادی برای تکمیل شدن نیاز دارند. بهترین پیشرفت ها معمولاً بر اساس آن است ایده جدید احتمال شکست آنها زیاد است. حتی اگر چنین ایده هایی موفق شوند، ممکن است جدی گرفته نشوند. علاوه بر این، اغلب برای به دست آوردن بودجه برای تحقیقات پایه، اعتبار مورد نیاز است.

یکی از چیزهایی که شما را قابل اعتماد می کند. رزومه این شما هستید رزومه علمی سطح خواندن و نوشتن و مهارت های خود را نشان می دهید. در واقع اگر فردی هستید که تحصیلات و دانش آکادمیک زیادی دارید، اما رزومه قوی ندارید، شاید راهی برای اثبات و نشان دادن وجود داشته باشد. توانایی علمی شما دیگران را ندارید.

از جمله راه های موثر برای ارتقای عملکرد تحصیلی، برگزاری کارگاه های آموزشی، شرکت در کنفرانس های علمی و…عنوان کتاب و… خیر در ادامه، راه‌هایی را برای تقویت رزومه تحصیلی شما بررسی خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

دوره های فنی را برای تقویت رزومه علمی خود ترتیب دهید

شما دانشی را کسب کرده اید که دیگران به آن نیاز دارند. این مهارت ممکن است برای شما ساده به نظر برسد، اما برای سایر دانش آموزان مفید است. پس چرا دانش خود را با دیگران به اشتراک نمی گذارید؟

برای مثال، اگر با تکنیک‌های ترجمه انگلیسی آشنا هستید یا می‌دانید چگونه مقالات را در پایگاه‌های اطلاعاتی علمی پیدا کنید، دوره علوم در همان میدان نگه دارید. مهارت هایی که می خواهید آموزش دهید لازم نیست خیلی خاص باشند. بسیاری از دانش آموزان دنبال می کنند دانش ساده است آنها مانند ترفندهای Word، فرمول هایی برای نوشتن و انجام محاسبات در اکسل، نوشتن رفرنس ها در Andnote و Mendeley و غیره هستند.

شما می توانید برای این دوره ها هزینه کمی دریافت کنید و یا اصلا از شرکت کنندگان هزینه ای دریافت نکنید. با برگزاری دوره علوم شما دانش خود را با دیگران به اشتراک می گذارید، شبکه ارتباط علمی خود را تقویت می کنید و بهره وری علمی خود را تقویت می کنید.

نیازی نیست نگران شرکت در این دوره ها باشید. برای اتصال، می توانید ترک کنید موسسات علمی دانشگاه ها (مخصوصاً از دانشگاه خود کمک بگیرید. میزبان چنین وبینارهایی هستند. با توجه به افزایش تعداد وبینارها و دوره های آنلاین می توانید این دوره علمی را به صورت آنلاین برگزار کنید.

ترجمه کتاب به تقویت رزومه علمی شما کمک می کند

کتاب را ترجمه کنید. ساده به نظر می رسد، اما تاثیر زیادی بر رزومه شما دارد. تو می توانی آن را انجام دهی کتاب های علمی خاص خودت را تغییر بده هر ساله کتاب های زیادی در زمینه های مختلف علمی منتشر می شود که اکثر آنها به زبان انگلیسی هستند.

با ترجمه این کتاب ها به گسترش علم شما هم به زبان فارسی کمک کنید رزومه حرفه ای خودش را تقویت می کند. حتی اگر حجم کتاب زیاد باشد، می توانید کتاب را به صورت گروهی و با همکاری چند همکار و همکلاسی ترجمه کنید.

بسیاری از دانشگاه ها ناشران آنها همچنین اغلب چاپ کتاب های علمی را می پذیرند. البته انتشارات علمی دیگری نیز این کتاب ها را منتشر می کنند. با جستجو در اینترنت یا کتابفروشی ها، فهرستی از ناشران علمی شما دریافت می کنید

برای بهبود عملکرد تحصیلی خود یک دوره کارآموزی انجام دهید

مطالعه یکی از راه های تقویت نوآوری علمی و تقویت ارتباطات علمی است. شما مهارت های عملی را یاد می گیرید و از طریق کارآموزی کار می کنید. همچنین یادگیری این مزیت را نسبت به شرکت ها به شما می دهد استفاده کنید عضو شوید و درآمد کسب کنید.

برخی از دانشگاه ها مراکز آموزش حرفه ای را توسعه می دهند. همچنین با جستجو در سایت ها و شرکت های کاریابی معتبر یک دانش آموز قبول می کنند، شما همدیگر را می شناسید. شکل دیگری از کارآموزی این است که برخی از موسسات تحقیقاتی معتبر شما را به عنوان کارآموز با پرداخت هزینه می پذیرند.

چاپ مقاله در مجلات علمی معتبر

بیانیه مطبوعاتی این یکی از بهترین راه ها برای تقویت رزومه حرفه ای و علمی شماست. می توانید بگویید برای چاپ مقاله و صرف هزینه برای تحقیق به پول نیاز دارید. اما راه هایی وجود دارد که به شما در حل این مشکل کمک می کند. از جمله مهمترین این راهها، نوشتن یک مقاله تحلیلی خیر

مقاله مروری بنویسید

مقالات یا بررسی مقالات را مرور کنیدیکی از انواع مقالاتی است که در مجلات علمی پذیرفته می شود و نیاز به هزینه زیادی ندارد.

نوشته های مروی دانش جدیدی را معرفی نمی کند، بلکه توسط مقالات قبلی را مرور کنید، یک نظرسنجی خاص متناسب با یک منطقه خاص آماده می کنید. در واقع افراد حاضر در موضوعات پژوهشی با بررسی اطلاعات موجود و بازنگری مجدد اطلاعات قدیمی، گاه به نتایج جدیدی دست می یابند که در پیشرفت علم مؤثر است.

با تحقیق در منابع علمی معتبر مانند اسکوپوسISI، PubMed و … می‌توانید فهرستی از مجلاتی را بیابید که مقالاتی در مورد تخصص شما می‌پذیرند. همچنین یک فرصت عالی دیگر برای ارسال و انتشار مقالات مروری. کنفرانس های علمی خیر برخی از کنفرانس های علمی نیز مقالات مروری را می پذیرند.

با شرکت در این جلسات اطلاعات جدیدی برای افزودن به رزومه علمی خود دارید و با محققان جدید آشنا می شوید. حتی می توانید در نظرسنجی های آینده با این افراد با آنها صحبت کنید مشارکت انجام دادن.

همچنین می توانید ترجمه تحقیقی و مقالات مروری خود را به کنفرانس های علمی و مجلات معروف انگلیسی زبان ارسال کنید. اما نحوه نوشتن مقاله به زبان انگلیسی ترجمه انجام دادن؟ می توانید آن را به یک سایت ترجمه تخصصی ارسال کنید.

ترجمه متون و سایت ترجمه اختصاصی تارگمیک

یکی از معتبرترین آژانس های ترجمه و متن. سایت ترجمه اختصاصی تارگمیک خیر تارگمیک با بیش از ۱۸ هزار مترجم، ویراستار و نویسنده همکاری می کند. تارگمیک خدمات تخصصی ترجمه متون را برای بیش از هفتاد رشته توصیه ها

در تارمیک، ترجمه مقاله کاملا سفارشی شده است. در ترجمه متن ترجمه، همان ترجمه متن انگلیسی به فارسی و ترجمه متن فارسی به انگلیسی است. استانداردهای آموزشی رسیدگی می شود. مترجمان به طور کامل با قراردادها، نوشته های علمی، اصطلاحات و زبان علمی انتشارات ویژه ISI آشنا هستند و به آنها پایبند هستند.

همچنین مترجمان قرارداد عدم افشای خاص آنها امضا کرده اند و تمام اطلاعات محرمانه باقی می ماند. پس نگران حریم خصوصی نباشید.

تارگمیک در زمینه ترجمه متون خدمات متنوعی از جمله ترجمه تخصصی، ویرایش سفارشی، ویرایش بومی و … را با همکاری کارشناسان ارائه می دهد. پس مواظب خودت باش ترجمه متن خودتان را برای تفسیر آماده کنید.