5
شهریور

چگونه می توان از لکه های دندان جلوگیری کرد و دندان ها را به طور طبیعی سفید کرد | وبلاگ تغذیه HUM


لبخند روشن تری می خواهید؟ بیاموزید که چه چیزی باعث زرد شدن دندان ها می شود و چگونه می توانید با خیال راحت از لکه های دندان جلوگیری کنید.

با افزایش سن ، موارد خاصی باید اتفاق بیفتد. در حالی که برخی پیشرفت ها اجتناب ناپذیر است ، می توانید برای پیشگیری از برخی شرایط مرتبط با علائم پیری ، مانند دندان های زرد ، اقدام کنید.

در دنیایی که به نظر می رسد وسواس زیادی در حالات چهره دارد ، دندانهای کوچکتر از دندانهای سفید ساخته شده از مروارید اغلب نادیده گرفته می شوند. در حقیقت ، در یک نظرسنجی در سال 2013 ، 89 درصد از اعضای انجمن ارتودنتیست های آمریکا گزارش دادند که بیماران درخواست انجام عمل جراحی کشیدن دندان را داشته اند.

اما چرا پوسیدگی دندان اینقدر نگران کننده است؟ آیا این فقط زیبایی شناسی است یا می تواند به یک مشکل داخلی اشاره کند یا حتی اطلاعات جدیدی را ایجاد کند؟

با در نظر گرفتن این س questionsالات ، ما با دو متخصص بهداشت دهان و دندان در مورد همه آنچه باید در مورد پوسیدگی و زردی دندان بدانید ، از جمله نحوه جلوگیری از هر دو ، صحبت کردیم.

علت زرد شدن دندان ها چیست؟

به گفته جنیفر جبلو ، DDS ، دندانپزشک مشهور و خالق IntelliWHiTE ، هر دو اجزای خارجی و داخلی می توانند باعث پوسیدگی دندان شوند.

خون ریزی

او توضیح می دهد: “لکه های خارجی لکه هایی هستند که مردم به دلیل غذا ، نوشیدنی یا سیگار کشیدن آنها را می شناسند.” آنها می توانند باعث ایجاد لکه شوند زیرا دندان ها دارای منافذ هستند.

“هر روز ما ترکیبی از رنگ ها را می خوریم و می نوشیم.” “ترکیب آلودگی های موجود در غذا و نوشیدنی (که کروموژن نامیده می شود) در سطح دندان ها ایجاد شده است.” ترکیبی از سایر لکه های مواد غذایی و نوشیدنی ها حاوی اسیدها و تانن است. دکتر جابلو می گوید که این عوامل می توانند دندان ها را زرد یا حتی قهوه ای کنند.

غذاها و نوشیدنی هایی که می توانند باعث زردی دندان ها و لکه ها شوند عبارتند از:

 • کافه
 • شراب قرمز
 • نوشابه و نوشیدنی های انرژی زا با رنگ افزوده
 • میوه ای با رنگ روشن
 • سس اسیدی

جرم گوش

از سوی دیگر ، رنگ آمیزی ذاتی از دندان (لایه داخلی) دندان ناشی می شود. دکتر جبلو می گوید: “عاج تیره است و تغییر رنگ آن مشکل است.” “این نوع لکه ها می توانند زرد یا قهوه ای باشند ، اما می توانند سفید یا سفید باشند.”

اغلب دکترها جابلو گفت که این نوع رنگ آمیزی با افزایش سن می تواند با زخم ها ، داروها و کوچک شدن مینای دندان ایجاد شود.

زنان شراب قرمز می نوشند که می تواند باعث تغییر رنگ و زرد شدن دندان ها شود

آیا می توانید دندان های زرد را به راحتی تعمیر کنید؟

به طور خلاصه ، این پاسخ بستگی به نوع لکه شما دارد.

دکتر توضیح می دهد: “لکه های بیرونی را می توان با واکنش شیمیایی با پراکسید که پیوندهای کروموژن را می شکند و بی رنگ می شوند ، از بین برد.” جابلو اگر می خواهید هر روز لکه های خارجی را از بین ببرید ، او پیشنهاد کرد از ژل سفید کننده روزانه IntelliWHiTE Power Boost استفاده کنید که می توانید آن را روی دندان های خود بمالید.

برعکس ، وی خاطرنشان کرد: “تغییر لکه های داخلی دشوارتر است و معمولاً به روکش ، روکش یا چینی نیاز دارد.”

آیا برای سفید کردن دندان های خود باید از روش طبیعی استفاده کنید؟

اینترنت پر از نکات و روشهای طبیعی مسواک زدن است ، مانند:

 • آب لیمو
 • سرکه سیب
 • لویورا

اما می گوید Shannon M. Nanne ، RDH – دندانپزشک و مدیر ارتباطات حرفه ای در Curaden USA – مشکل این است که بسیاری از آنها تأثیر مخربی بر ساختار طبیعی دندان دارند. به همین دلیل ، شاید بهتر باشد آنها را خرج کنید.

نان می گوید: “آهک می تواند دندان های شما را سفیدتر کند ، اما اسید مینای دندان شما را از بین می برد.” به گفته او ، یک پمپ قوی سودا هیدروژن پراکسید (یا مخلوطی در خانه) می تواند دندان های شما را سفید کند ، اما بسیار تحریک کننده است و مینای دندان را نیز از بین می برد.

چگونه از پوسیدگی و لکه شدن دندان جلوگیری کنیم

پس از همه ، بهترین شرط برای تقدیس دندان های طبیعی ، اجتناب از اولین فشار است. در اینجا شش راه برای جلوگیری از رنگ زرد و سایر رنگها از طریق عادات و انتخاب شیوه زندگی آورده شده است.

1. مایعات تیره را از طریق نی بنوشید

دکتر گفت. جابلو که نوشیدن با نی به شما کمک می کند تا تماس بین نوشیدنی لکه دار و دندان هایتان را محدود کنید.

2. بعد از خوردن غذای آلوده بشویید

برای نرم شدن لکه های احتمالی و جلوگیری از ورود آنها به ناحیه دندان ، دکتر. جبلو بعد از خوردن یا نوشیدن غذاهایی که باعث ایجاد لکه می شوند ، دهان خود را با آب شستشو می دهد.

3. استراتژیک غذا بخورید

سعی کنید قبل از نوشیدن یا خوردن غذاهای رنگی سالاد یا چای سبز (مانند کلم پیچ یا اسفناج) بخورید. این به ایجاد یک فیلم روی دندان برای کاهش نفوذ لکه ها کمک می کند. “دکتر جبلو می گوید.

به همین ترتیب ، او گفت که می توان رژیم غذایی رنگی با غذاهای شیرین و سالم را دنبال کرد. این میوه دارای چند میوه و سبزی است که می تواند “مانند یک مسواک طبیعی عمل کند” ، مانند:

 • سیب
 • قطبی ها
 • کرفس
 • هویج
 • soflera
 • خیارها

مسواک زدن زنی برای از بین بردن لکه ها و تغییر رنگ

4. مراقب خمیر دندان “سفید کننده” باشید

دکتر اشاره کرد. جابلو که دندانهایی که ادعا می کنند دندان ها را سفید می کنند این کار را نمی کند. در عوض ، او معتقد است که فقط لکه های خارجی را از بین می برد. در هر صورت ، او اصرار می کند که مراقب آنها باشید زیرا آنها “پر از خشونت شدید” هستند.

نان موافق است. او می گوید: “من Curaprox Black را به عنوان یک خمیر دندان سفید برای بیماران توصیه می کنم” ، و اشاره می کند که در مقایسه با بسیاری از خمیردندان های موجود در بازار دارای ارزش پوسیدگی بسیار پایینی است.

5. با مسواک الکترونیکی استفاده کنید

در نهایت ، نان گفت که مسواک الکتریکی صوتی برای از بین بردن لکه های خارجی دندان م thanثرتر از مسواک است. اگر دندانهای زرد یکی از ضروری ترین نیازهای شما هستند ، خرید یک مسواک الکترونیکی با کیفیت بالا ارزش سرمایه گذاری را دارد.

6. عادت تمیز کردن دندان های خود را رعایت کنید

در نامه طلاق ، توصیه نانه ساده است: “بهترین کاری که می توانید برای درخشندگی و درخشندگی دندان های خود انجام دهید این است که دو بار در روز مسواک بزنید ، نخ دندان بمالید یا هر روز از مسواک بین دندانی استفاده کنید ، سالی دو بار به دندانپزشک خود مراجعه کنید. غذاهای آلوده به دندان را محدود می کند. ”

به طور خلاصه ، نکات بالا را برای رسیدن به درخشان ترین و سفیدترین لبخند بدون نگرانی در مورد احساس دندان یا آسیب دیدگی اعمال کنید.