چگونه پچ های NAD+ از طول عمر پشتیبانی می کنند – بلاگ Credihealth


پچ های NAD و NAD+ چیست؟

بر این مخفف نیکوتین آمید آدنین دی نوکلئوتید است و شکل اکسید شده آن NAD+ نامیده می شود. بسیاری از واکنش های شیمیایی مهم را در بدن ما کنترل می کند و فواید زیادی برای سلامتی دارد.

مطالعات نشان داده اند که سطح NAD در بدن ما با افزایش سن کاهش می یابد که منجر به عوارض زیادی مانند دیابتیچاقی، کبد چرب و دیس لیپیدمی. (Okabe et al., 2019) برای ارتقای سلامت و طول عمر لازم است این سطح دوباره پر شود. (راجمن و همکاران، ۲۰۱۸)

نشان داده شده است که NAD + کمک می کند اضطراب و ذهنیت hهسلامتیو جلوگیری کردن دکترمندرختان صنوبرو فیبرومیالژیا، و ابتلا به کووید ۱۹.

سطح NAD را می توان به طور طبیعی از طریق رژیم غذایی، تغییر شیوه زندگی یا مکمل NAD+ افزایش داد. اگر شما از آن دسته ای هستید که فقط به چیزهای طبیعی اعتقاد دارید، این را بررسی کنید چه چیزی سطح NAD + شما را به طور طبیعی افزایش می دهد و ۶ غذای طبیعی غنی از NAD. ساده ترین و موثرترین راه دیگر مصرف مکمل های NAD + موجود در آن است اشکال مختلف مانند امولسیون، چسب های پوستی، قرص یا تزریق. وصله های NAD (همچنین به عنوان تکه های NAD plus شناخته می شوند) مد روز هستند زیرا استفاده از آنها بسیار راحت و مقرون به صرفه است.

طول عمر چیست؟

طول عمر را می توان به عنوان یک عمر طولانی تعریف کرد. پیری روند طبیعی بدن انسان است و جلوگیری از آن غیرممکن است. مداخلات ضد پیری با هدف کند کردن یا به تاخیر انداختن روند پیری انجام می شود. برخی از عوامل مرتبط با افزایش سن عبارتند از:

  • اکسیداسیون
  • کاهش سطح NAD +
  • افزایش سطح CD38
  • اختلال عملکرد میتوکندری

خوشبختانه، تکه‌های NAD+ به کنترل همه این عوامل کمک می‌کنند و شروع پیری را به تاخیر می‌اندازند. بیشتر بخوانید در مورد NAD و پیری.

چگونه پچ های NAD از طول عمر پشتیبانی می کنند؟

  • سیرتوئین ها آنها به عنوان ژن های ضد پیری شناخته می شوند زیرا از بدن ما در برابر آسیب های ناشی از افزایش سن محافظت می کنند. عملکرد بهینه سیرتوئین ها برای کند کردن روند پیری و افزایش طول عمر مورد نیاز است. NAD+ جزء ضروری سیرتوئین است و کمبود آن باعث کاهش عملکرد سیرتوئین و افزایش خطر بیماری های قلبی و متابولیک می شود.

زمانی که فعالیت سلول های سرطانی به خطر بیفتد، سلول ها قادر به استفاده از انرژی ذخیره شده خود نیستند و پیری زودرس رخ می دهد (Grabowska et al., 2017).

تحقیقات گسترده ای برای یافتن محرک های فعالیت سیرتوئین انجام شد و دانشمندان دو راه حل ارائه کردند. اولین مورد محدودیت کالری است که نشان داده شده است که فعالیت سیرتوئین را فعال می کند و پیری را در موش و مخمر به تاخیر می اندازد. دوم افزایش سطح NAD در بدن است زیرا سیرتوئین برای عملکرد مناسب به NAD+ نیاز دارد.

تکه های NAD+ سطح NAD را افزایش می دهند، فعالیت سیرتوئین ها را افزایش می دهند و طول عمر را افزایش می دهند. (۱، ۲۰۰۷)

همچنین مقالات بیشتری را در اینجا کاوش کنید

استرس اکسیداتیو نقش مهمی در بدتر شدن عملکردهای فیزیولوژیکی و بیوشیمیایی مرتبط با افزایش سن دارد. اکسیدان‌هایی مانند پراکسید هیدروژن، گونه‌های فعال اکسیژن، رادیکال‌های هیدروکسیل و سوپراکسیدان‌ها در صورت عدم کنترل می‌توانند به DNA، لیپیدها و پروتئین‌ها آسیب بزنند. (مسعودی و همکاران، ۱۳۹۱)

اصلاحات NAD plus دو عملکرد را انجام می دهند. اول، افزایش سطح NAD به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند که از آسیب اکسیداتیو جلوگیری می کند. دوم، آنزیم های واسطه NAD+ در صورت آسیب دیدن DNA به ترمیم و بازیابی عملکرد DNA کمک می کنند.

  • عدم تعادل میتوکندری را بهبود می بخشد

میتوکندری ها نیروگاه سلول ها هستند و انرژی را برای تمام واکنش های شیمیایی تامین می کنند. اختلال عملکرد میتوکندری یکی از علائم بارز پیری است. (شولتز و سینکلر، ۲۰۱۶)

NAD به عنوان حامل الکترون ها عمل می کند و به میتوکندری ها در تشکیل ATP کمک می کند. هنگامی که بدن ما دچار کمبود NAD باشد، فرآیند تولید انرژی و همچنین فعالیت بسیاری از آنزیم های حیاتی متوقف می شود.

  • پایداری طول تلومراز

تلومراز قطعه ای از DNA است که در انتهای کروموزوم قرار دارد. از کروموزوم ها در حین تکثیر DNA در برابر آسیب محافظت می کند. هر بار که یک سلول تقسیم می شود، تلومراز کوتاه تر می شود. طول تلومراز نشانه افزایش سن و نشان دهنده بسیاری از بیماری ها است. از آنجایی که سلول‌های ما دائماً در حال تولید مثل هستند، تلومراز کوتاه‌تر و کوتاه‌تر می‌شود تا زمانی که کاملاً ناپدید شود. (Erdem et al., 2021) سلول های سرطانی می توانند با تثبیت طول تلومراز از پیری جلوگیری کنند. (شای، ۲۰۱۶) چندین مطالعه نشان داده اند که تجویز NAD+ (با اصلاحات NAD) می تواند طول تلومراز را تثبیت کند، آسیب DNA را کاهش دهد و از بیماری های وابسته به تلومراز جلوگیری کند. (آمانو و همکاران، ۲۰۱۹)

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و اظهارات در این نشریات صرفاً مربوط به نویسندگان و مشارکت کنندگان است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر