11
شهریور

چگونه کالری موجود در غذا اندازه گیری می شود؟ : غذای مقوی


آیا فرایند اندازه گیری کالری نیاز به جذب چند کالری از بدن دارد؟

نه واقعا. ساده ترین راه برای اندازه گیری کالری در رژیم غذایی ، فرآیندی به نام کالری سنجی است. به بیان ساده تر ، کالری جزء انرژی است که با سوزاندن غذا و افزایش دمای آب اندازه گیری می شود. 1 کیلو کالری مقدار انرژی مورد نیاز برای گرم کردن 1 لیتر (1 کیلوگرم) آب به میزان 1 درجه سانتیگراد است. بدن قادر است اکثر غذاهایی را که در فروشگاه داریم جذب کند اما نمی تواند فیبر را به طور موثری هضم کند ، بنابراین اگر غذاهای غنی از فیبر بسوزانید ، می سوزانید و دمای آب را در دماسنج افزایش می دهید ، اما طبیعتاً بدن نمی تواند آن را بشکند. پیوندهای مولکول و استفاده از انرژی پیوند.

یک مطالعه آزمایشگاهی برای تقلید از فرآیند هضم بادام در انسان انجام شد و مشخص شد که تمام کالری های بادام دفع نمی شود زیرا مقداری از چربی موجود در بادام به فیبر موجود در آجیل متصل شده است و در نتیجه این مقدار نسبتاً کم می شود. بیش از حد غرق شده این مطالعه در شرایط آزمایشگاهی بود اما با یک آزمایش تصادفی کنترل شده با گروه بادام زمینی خوار و گروهی که غذاهای پرکالری مصرف می کردند در مقایسه با جایی که گروه بادام زمینی خورده برای افزایش وزن کمتر می خورد ، ترکیب شد.

یا بدن بیشترین کالری را از غذای مصرف شده توسط انسان دریافت می کند؟

در بیشتر غذاهایی که داریم ، بله ، زیرا ما فقط از غذاهایی استفاده می کنیم که واقعاً برای انسان مفید است. اگر برگ های خلیج یک تن انرژی در خود دارند ، ما واقعاً آنها را می خوریم ، نه اینکه از آنها برای امتحان یک دسته برنج برای بیرون آوردن آنها استفاده کنیم. اما ما فقط غذایی تولید می کنیم که می توانیم از آن استفاده کنیم.

یک درخت چند کالری دارد؟

انرژی جنگل به حدی سنگین است که ما چوب نمی خوریم زیرا بدن ما نمی تواند پیوندهای مولکولی را بشکند زیرا ما آنزیم های گوارشی مناسب ایجاد نمی کنیم. اگر تراشه های چوب خورده اید ، ممکن است از شما بگذرد. اما انرژی زیادی دارد زیرا بسیار خوب و به مدت طولانی می سوزد.