چگونه کفش ورزشی مناسب انتخاب کنیم؟


راهنمای خرید اینترنتی کفش ورزشی

اگر نمی توانید برای خرید حضوری به فروشگاه بروید، مانند خرید اینترنتی لباس ورزشی، کفش های کتانی آنلاین بخرید.

روی یک تکه کاغذ بایستید و از شخص دیگری بخواهید تصویر پای شما را بکشد. اطمینان حاصل کنید که خودکار تا حد امکان در برابر کاغذ روی زمین صاف نگه داشته شده است. این کار را بعدازظهر یا عصر که پاهایتان خیلی بالاست انجام دهید.

 • برای پیدا کردن طول کفش خود، طول فریم را از پاشنه تا نوک بلندترین انگشت پا اندازه بگیرید. سپس عرض انگشت شست پا را افزایش دهید تا ورم و حرکت کمتری در پا ایجاد شود.

 • برای یافتن اندازه گیری عرض خود، به سادگی عرض بین بزرگترین نقاط پای جلویی خود را اندازه بگیرید.

 • مطمئن شوید که هر دو پا را اندازه گیری کنید زیرا ممکن است اندازه ها مطابقت نداشته باشند. هنگام مقایسه با نمودار اندازه در وب سایت کفش، از اندازه پای بزرگتر استفاده کنید.

انتخاب کفش به نوع ورزش بستگی دارد

یک کفش ورزشی باید محکم و حمایت کننده باشد. این کفش ها باید برای استفاده خاصی ساخته شوند تا همه کاره باشند. یک کفش همه کاره نمی تواند به طور کامل از پا و پای شما در هر فعالیتی حمایت کند. بهترین راه حل این است که کفشی را پیدا کنید که برای کاری که قصد انجام آن را دارید طراحی شده باشد.

کفش می تواند برای چندین فعالیت از یک نوع مناسب باشد. با این حال، کفش مناسب با در نظر گرفتن یک ورزش یا فعالیت خاص ساخته می شود. هنگام خرید کفش اسپرت مردانه برای ورزش های مختلف به نکات زیر توجه کنید:

 • کفش برای دویدن: از آنجایی که دویدن شامل تکرار رو به جلو است، یک کفش دویدن خوب سبک وزن است و دارای کفی انعطاف پذیر است که به حرکت پا کمک می کند و در عین حال ضربه پا را که به زمین برخورد می کند جذب می کند.

 • ایروبیک: سبک ضربه زدن خوبی داشته باشید. با یک کفش ایروبیک مناسب، قسمت وسط، بیرون و پاشنه باید کاملاً حمایت شود و جلوی کفش نیز ضربه مناسبی داشته باشد.

 • کفش پیاده روی: کفشی که برای پیاده روی انتخاب می کنید باید راحت باشد، پاشنه کفش از داخل راحت باشد و خود کفش به راحتی قابل تعویض باشد.

 • بسکتبال: اگر بسکتبال ورزش شماست، کفشی که انتخاب می کنید باید دارای ساق بلند و پارچه ای ضخیم و سفت باشد تا در هنگام حرکت به جلو، توقف های ناگهانی و کنار رفتن، حمایت بیشتری از پا داشته باشد.

 • ورزش های هوازی: کفش های مناسب برای این نوع ورزش ها باید سبک باشند تا از خستگی پا و ضربه های اضافی به پاها جلوگیری شود.، ناحیه ای را که بیشتر فشار ایجاد می شود جذب کنید.

 • یک بازی تنیس و یک راکت: کفش های مناسب برای این نوع ورزش ها سخت تر و سنگین تر از کفش های دویدن هستند و هنگام حرکات پهلو به پهلو یا تغییر وزن پا را نگه می دارند. پنجه های این کفش برای توقف و رفتن ساخته شده اند، بنابراین راحتی باید اولویت شماره یک شما باشد.

 • کفش دوچرخه: آن‌ها نسبت به کفش‌های دیگر سفت‌تر و بادوام‌تر هستند و به شما کمک می‌کنند بهتر فشار دهید، اما برای بسیاری از فعالیت‌های دیگر خوب کار نمی‌کنند.

 • کفش فوتبال: کف این نوع کفش ها باید دارای میخ های کوچک برای نگه داشتن زمین باشد نه اینکه دامنه حرکت را کاهش دهد و برای جلوگیری از آسیب به وسط پا ساخته شود و در عین حال امکان حرکت نیز وجود داشته باشد. در جهت درست برای سطح نفوذ بهتر. جدیدترین کفش های فوتبال تنها ۲۵۰ گرم وزن دارند.

چگونه کفش ورزشی مناسب انتخاب کنیم؟

انتخاب کفش متناسب با پا

هنگام خرید کفش های ورزشی برای مردان یا زنان توجه به پا بسیار مهم است، کفش ورزشی مناسب می تواند به جلوگیری از عضلات و رباط های پا، شکستگی های استرسی و آسیب های ناشی از ورزش کمک کند.

افراد با قوس بلند آن‌ها به کفش‌های بالشتک‌دار و حمایت‌کننده نیاز دارند که همه‌کاره باشند و از پوشیدن کفش‌های پیاده‌روی خیلی سفت و منقبض خودداری کنند، زیرا می‌توانند باعث ایجاد بون و درد شوند.

کسانی که کف پای صاف دارند کفش راحتی بخرند که ثبات قوس و پاشنه پا را فراهم کند و با داشتن لایه مرکزی بسیار سخت، چرخش داخلی پا را کاهش داده و حرکات آن را کنترل کند.

افرادی که قوس های خنثی دارند می توانند تقریباً هر کفشی را بپوشند.

ویژگی های کفش ورزشی مناسب

 • طول کفش مناسب: کفش ها باید کمی انعطاف پذیری برای پاهای شما ایجاد کنند. در واقع، انگشتان پا باید بتوانند در حین فعالیت بدنی معمولی، در حد نیاز امتداد یافته، گسترش یافته و امتداد پیدا کنند.

 • ثبات: بهترین کفش ورزشی حرکت پا را کنترل می کند. اگر پای شما در کفش بلغزد، احتمال رگ به رگ شدن مچ پا یا آسیب دیگری وجود دارد.

 • دارای بند قابل تنظیم: کفش های بند دار به راحتی با پاهای شما تنظیم می شوند. آنها همچنین به راحتی از پاهای شما محافظت می کنند.

 • قابل انعطاف: در جایی که انگشتان پا تمایل به خم شدن دارند، ملایم باشید زیرا به ورزشکار کمک می کند تا به جلو حرکت کند و استرس بیشتری به جلو وارد کند.

 • گران بودن به این معنی نیست که خوب است: همانطور که در بسیاری از زمینه های زندگی، هزینه بالاتر یک محصول لزوما به معنای ارزش بهتر نیست. خرید کفش اسپرت زنانه و مردانه نیز به همین صورت است. اول از همه، آنها باید مناسب، راحت و متناسب با نیازهای شما باشند.

 • سبک بودن: کفش های اول به قدری سبک هستند که وقتی آن ها را در دست می گیرید وزن آن ها را اصلا حس نمی کنید.

 • نفس کشیدن: اگر قسمت رویه کفش از مواد نرم و قابل تنفس ساخته شده باشد، پوشیدن آن برای مدت طولانی آسان خواهد بود و به راحتی به پوست آسیب نمی رساند..

 • بالش: هر بار که پای شما به زمین برخورد می کند، یک موج ضربه کوچک از پاهای شما در سراسر بدن شما حرکت می کند. کفش‌های ورزشی با طراحی خوب دارای بالشتک کافی برای کاهش شوک و کمک به جلوگیری از درد پا، مچ پا، پا یا کمردرد هستند.

تفاوت کفش اسپرت زنانه و مردانه چیست؟

در خرید کفش اسپرت زنانه باید به تفاوت پای مردانه و زنانه توجه کنید. پاهای زنان بسیار کوچکتر است، در واقع تا یک سوم پای مردان. همچنین پاهای مردان فرم سنگین تری دارند. پاشنه پا زنان بسیار کوچکتر از مردان است، اما در عین حال، جلوی پای زنان بسیار گسترده تر از پشت است. این بدان معناست که کفش‌های زنانه متفاوت هستند: نه تنها کوچک‌تر هستند، بلکه برش متفاوتی نیز دارند. سازندگان اصلی هنگام تولید کفش های ورزشی خود این را در نظر می گیرند.

کفش کارهای زیادی انجام می دهد. آنها از پاهای ما محافظت می کنند، وزن بدن ما را پشتیبانی می کنند و به پاهای ما احساس راحتی می کنند، بنابراین پیدا کردن کفش مناسب و اطمینان از تناسب آنها برای حفظ سلامت پا و بدن شما مهم است. شما خوب هستید. کفش‌های نامناسب می‌توانند دردناک باشند و باعث مشکلات پا مانند بونیون، میخچه، انگشت چکشی، فاسیای کف پا، شکستگی‌های استرسی و غیره شوند.

چگونه کفش ورزشی مناسب انتخاب کنیم؟

نحوه خرید کفش ورزشی مردانه یا زنانه

 1. پاهای خود را اندازه بگیرید. اندازه و شکل پاهای شما می تواند در طول زمان تغییر کند. به این واقعیت اعتماد نکنید که همیشه سایز خاصی می پوشید.

 2. همان جوراب هایی را بپوشید که هنگام ورزش می پوشید.

 3. اکثر مردم یک پا بزرگتر از دیگری دارند، بنابراین مطمئن شوید که هر دو پا را اندازه بگیرید.

 4. هنگام خرید کفش، به یاد داشته باشید که پای شما در تمام طول روز ثابت نمی ماند. صبح ها هنوز سایزشان طبیعی است اما بعدازظهر یا عصر ممکن است تا یک چهارم افزایش پیدا کند که برای خرید کفش مناسب است.

 5. فقط به اندازه کفش تکیه نکنید. مانند لباس، سایزهای مشخص شده در کفش نیز ممکن است بسته به برند متفاوت باشد.

 6. اطمینان حاصل کنید که شکل کفش با فرم پای شما مطابقت دارد و به خوبی با پای شما می آید.

 7. مطمئن شوید که از همان ابتدا راحت هستند و برای کشش به موقع کفش برنامه ریزی نکنید.

 8. عرض کفش را بررسی کنید. گوی پای شما (بازترین قسمت قبل از انگشتان پا) باید به خوبی در پهن ترین قسمت کفش قرار گیرد.

 9. عمق کفش را بررسی کنید. کفش باید به اندازه ای عمیق باشد که با انگشتان پا مناسب باشد، اگر جعبه پنجه خیلی کوچک باشد، پنجه ها از بالای کفش عبور می کنند و شما پینه می کنید.

 10. به پاشنه نگاه کن کفش باید محکم دور پاشنه شما قرار بگیرد و هنگام راه رفتن یا دویدن پاشنه شما نباید بلغزد.

 11. به فضای انتهای کفش نگاه کنید. بایستید و مطمئن شوید که ۳/۸ اینچ یا ۱/۲ اینچ (تقریباً عرض انگشت شما) بین بلندترین انگشت پا (معمولاً انگشت دوم) و پایین کفش وجود دارد.

 12. همیشه بایستید و با کفش‌ها راه بروید تا مطمئن شوید که کفش‌ها راحت هستند، مناسب هستند و چروک یا ساییده نمی‌شوند. هنگام راه رفتن، پاشنه پا نباید بلغزد یا بلغزد.

 13. کفش های نو را به موقع بخرید معمولا بعد از ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ کیلومتر یا بعد از دو سال کفش اسپرت روز خود را گذشته و نیاز به مرجوع دارد. زیرا در آن زمان ممکن است بالشتک و سیستم ساپورت به شدت آسیب دیده باشد

به فرم کفش دقت کنید

 • کفش بالا: اگر قسمت رویه کفش از مواد نرم و قابل تنفس ساخته شده باشد، پوشیدن آن برای مدت طولانی آسان خواهد بود و به راحتی باعث آسیب یا تحریک پوست نمی شود.

 • پاشنه پا: وقتی با کفش کتانی راه می روید، پاشنه پای شما را بسته و نگه می دارد، بنابراین باید خیلی سفت باشد و هنگام فشار دادن آن به راحتی سوراخ نشود.

 • یقه پاشنه: یقه پاشنه کفش محکم باشد ولی آستر داخلی پاشنه از مواد راحت ساخته شده و باعث تحریک پوست نشود.

 • کفی: بهتر است از مواد بادوام و بر پایه کربن استفاده شود.

 • ضد شوک: کف پا و پاشنه باید پوشیده باشد.

 • کفش: قسمتی از کف پا است که با زمین در تماس است. باید چسبندگی خوبی داشته باشد و از لیز خوردن در مناطق مرطوب جلوگیری کند.

کفش ورزشی مطمئن را از کجا بخریم؟

کفش های ورزشی یکی از مهم ترین وسایل ورزشی هستند که در انتخاب آن ها باید دقت زیادی داشته باشید زیرا نقش زیادی در عملکرد صحیح فعالیت های ورزشی و سلامت پاهای شما دارند. مل اند موج یکی از بهترین برندهای کفش اسپرت مردانه و همچنین کفش اسپرت زنانه است که همواره با رعایت آخرین تکنولوژی روز و استانداردهای جهانی سعی در ارائه بهترین محصولات به شما دارد. شما می توانید با مراجعه به سایت مل و موج و مقایسه و یافتن قیمت های مختلف انواع کفش های این برند را مشاهده کنید و یا به شعبه های این برند در تهران (مل و موج پالادیوم، مل و موج) موج هایپراستار، مل و موج ثنا مراجعه کنید. و شعبه مل و موج عقیق)، کرج، شیراز، اصفهان، قم، ارومیه، بروجرد، کرمان و کرمانشاه، از خرید مطمئن لذت ببرید.