چگونه یک سنسور اکسیژن پزشکی را کالیبره کنیم – بلاگ Credihealth


اکثر سنسورهای Dissolve Oxygen به کالیبراسیون یک یا دو نقطه ای نیاز دارند. قبل از انجام کالیبراسیون یک نقطه‌ای، داده‌های فشار فشاری صحیح باید به سنسور سنسور وارد شود. کالیبراسیون دو نقطه ای در یک محلول اکسیژن صفر انجام می شود که معمولاً با حل کردن یک قرص اکسیژن صفر در ۴۰ میلی لیتر آب خالص یا دیونیزه تهیه می شود. شماره مدل سنسور نوع کالیبراسیون آن را تعیین می کند و این اطلاعات را می توان در دفترچه راهنمای محصول یا با جستجوی شماره مدل در موتور جستجو به صورت آنلاین به دست آورد.

یک سنسور معمولی برای قرار گرفتن در دودکش دیگ بخار گاز یا بیوگاز طراحی شده است. همچنین به یک برد رابط XY-LC نسخه V25 متصل است. این بدان معنی است که ولتاژ خروجی بین ۰ تا ۱۰ ولت است که نشان دهنده ۲۵٪ اکسیژن است.

سنسورها به گاز مرجع نیاز ندارند، به این معنی که مطلقاً نیازی به دریافت غلظت گاز خاصی در یک طرف سنسور وجود ندارد. همه چیز به هم متصل است و این باعث می شود چنین فعالیتی غیر ضروری باشد.

در اینجا چند راهنما برای کالیبراسیون سنسورهای اکسیژن وجود دارد:

  • برای انجام کالیبراسیون، ورودی کالیبراسیون برد باید برای یک ثانیه یا بیشتر به صفر ولت متصل شود. با این حال، این بستگی به نوع سنسور مورد استفاده دارد. برخی از آنها نیاز به اتصال کوتاه دستی دارند، برخی دیگر با سوئیچ انجام می شوند، در حالی که برخی به صورت دیجیتالی خودکار شده اند تا اتصال کوتاه را به تنهایی و بدون نیاز به اپراتور انسانی انجام دهند. برخی از سنسورهای خودکار نیز با توجه به دمای اطراف خود تصحیح می‌کنند که آنها را قادر می‌سازد در آزمایشگاه (داخل خانه) یا در زمین (خارج از خانه) کار کنند.
  • آشکارسازهای گازی که مجهز به حسگرهای اکسیژن الکتروشیمیایی با کالیبراسیون یک نقطه یا دو نقطه هستند، باید قبل از استفاده در داخل خانه یا برای سایر مکان‌های بسته در هوای تازه بیرون، روی ۲۰.۹ درصد حجمی تنظیم شوند. این عملکرد اغلب «تنظیم خودکار» یا «صفر کردن» حسگر اکسیژن نامیده می‌شود و در واقع فرآیند استفاده از هوای تازه بیرون به عنوان استاندارد گاز کالیبراسیون اکسیژن ۲۰.۹ درصد حجمی (در اتمسفر تا ارتفاع ۱۴۰۰۰ فوتی) است.
  • سنسورها نیازی به کالیبراسیون دو نقطه ای ندارند. همچنین برای جبران کالیبراسیون نیازی به ولتاژ صفر ندارند؟ آنها به سادگی نیاز به کالیبراسیون دهانه دارند که تقریباً با هر نوع گازی قابل انجام است. ساده ترین راه برای انجام آن در هوای تازه است و اکسیژن را اندازه گیری می کند.
  • کالیبراسیون آب نسبت به کالیبراسیون هوا قابلیت تثبیت دما را بیشتر دارد. بنابراین بهتر است از آنها در خارج از منزل استفاده شود تا داخل خانه.
  • کارکردن سنسورها به احتیاط جدی نیاز دارد زیرا بسیار داغ هستند. سنسورهای اکسیژن تا ۷۰۰ درجه سانتیگراد (۷۰۰⁰C) گرم می شوند. آنها معمولاً توسط یک کلاه متخلخل مجهز محافظت می شوند که دمای آن می تواند تا ۲۵۰ درجه سانتیگراد (۷۰۰ ⁰C) برسد. نباید به آن دست زد.
  • سیلندر گاز کالیبراسیون معمولاً تاریخ آماده سازی و تاریخ انقضای توصیه شده را نشان می دهد. معمولاً دفترچه‌های راهنمای محصول شامل رویه‌های عملیات کالیبراسیون در بخش تعمیر و نگهداری دفترچه راهنما می‌شود. این ممکن است نشان دهد که یک یا چند بطری گاز اکسیژن با غلظت های مختلف برای تنظیم “پنجره کالیبراسیون” برای دستگاه ضروری است.
  • در برخی از ابزارهای مانیتورینگ اکسیژن مانند ENMET AM-5175، ISA-40، ISA-42M، ISA-50M، و ISA-60M امکان استفاده از هوای اطراف که سنسور در آن قرار دارد برای تنظیم خواندن اکسیژن بر روی ۲۰.۹ وجود دارد. % که باید روی صفحه نمایش LCD دستگاه ظاهر شود.

در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد نحوه کالیبره کردن سنسور اکسیژن پزشکی پیدا کنید.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر