چگونه یک Rehab را انتخاب کنیم – وبلاگ Credihealth


اختلالات سوء مصرف الکل و مواد مخدر شرایط جدی است که زندگی افراد آسیب دیده و خانواده های آنها را ویران می کند. خوشبختانه، هزاران مرکز توانبخشی در سراسر ایالات متحده وجود دارد که انواع برنامه های درمانی را ارائه می دهند که برای بازگرداندن زندگی بیماران به مسیر درست طراحی شده اند.

گام اولیه جستجوی کمک اغلب سخت ترین است، اما زمانی که تصمیم به انجام آن بگیرید همه چیز آسان تر می شود. هیچ جایگزینی برای دریافت خدمات حرفه ای و پیروی از یک برنامه بهبودی که از رویکردهای مبتنی بر شواهد برای درمان اعتیاد شیمیایی استفاده می کند، وجود ندارد.

در ادامه بخوانید تا درباره نحوه انتخاب یک مرکز توانبخشی مناسب که تمام نیازهای شما را برآورده کند و شما را در مسیری به سوی هوشیاری مادام العمر قرار دهد، آشنا شوید.

اهداف توانبخشی خود را تعیین کنید

قبل از شروع تحقیق و مقایسه مراکز توانبخشی موجود، مهم است که در مورد اهداف خود فکر کنید. چه چیزی را یک بهبودی موفق در نظر می گیرید؟ آیا سم زدایی را انجام می دهید و تمیز می شوید؟ یک ماه هوشیار بمانید؟ یک سال؟ پنج سال؟ یک عمر؟ توانبخشی های مختلف همگی در مراحل مختلف درمان شما اولویت دارند.

مهم است که به یاد داشته باشید که همه دوره های توانبخشی متفاوت هستند، بنابراین یک مرکز عالی برای یک فرد ممکن است برای دیگران مناسب نباشد. به همین دلیل است که اهداف شما باید بیشتر به شما بگوید که کدام یک را انتخاب کنید.

از سایر مسائل بهداشتی اساسی که ممکن است اعتیاد شما باشد آگاه باشید. به عنوان مثال، بسیاری از افراد مبتلا به مشکلات اعتیاد نیز با اختلالات سلامت روان دست و پنجه نرم می کنند، بنابراین یافتن یک تشخیص دوگانه تسهیلات درمانی می تواند مفید باشد.

مردم اغلب برای شناسایی نیازها و اهداف درمانی خود تلاش می کنند و این کاملاً خوب است. به همین دلیل است که صحبت با مشاوران و مدیران پذیرش می‌تواند به شما کمک کند تصویر بهتری از آنچه هر مرکز ارائه می‌دهد و سفر شما چگونه باشد، به دست آورید.

به خاطر داشته باشید که علاوه بر اهدافتان، هر بازتوانی همچنین از شما انتظار دارد که از پروتکل ها پیروی کنید، به نقاط عطف دست پیدا کنید و موفقیت خود را بسنجید. مرکزی را پیدا کنید که با اهداف شما مطابقت داشته باشد و این کار توانبخشی شما را بسیار آسان تر می کند. بهترین توانبخشی وجود ندارد و هرکسی ممکن است ترجیحات یا احتمال موفقیت متفاوتی در محیط های مختلف داشته باشد.

گزینه های مختلف توانبخشی – بستری در مقابل. سرپایی

افرادی که به دنبال یک مرکز توانبخشی کامل هستند به سرعت یاد می گیرند که می توانند بین درمان بستری و سرپایی یکی را انتخاب کنند. تفاوت های قابل توجهی بین این دو گزینه وجود دارد و انتخاب یکی در نهایت به نیازها و اهداف شما بستگی دارد. زیاد مسیرهای مختلف برای توانبخشی می تواند منجر به نتایج موفق بیمار شود.

بنابراین، برای آشنایی با انواع مختلف درمانی که می توانید انتخاب کنید، ادامه مطلب را بخوانید.

درمان بستری

درمان بستری یا اقامتی در مرکزی انجام می شود که بیمار برای مدت معینی، معمولاً حداقل ۳۰ روز، در آنجا می ماند. نرخ موفقیت بهبودی بهتری نسبت به گزینه‌های سرپایی دارد، زیرا بیماران در یک محیط بسیار ساختاریافته هستند که توسط کادر پزشکی حرفه‌ای احاطه شده‌اند که از بهبودی آنها حمایت می‌کنند.

با این حال، توانبخشی های مسکونی پرهزینه تر است و برای زندگی روزمره مختل تر است. آنها عمدتاً افرادی هستند که در مراحل اولیه بهبودی هستند که در اعتیاد خود عملکردی ندارند و به ساختار و برنامه ای پر از مشاوره، درمان، آموزش و سایر فعالیت ها نیاز دارند تا به آنها در رسیدن به هوشیاری کمک کند.

درمان سرپایی

اگر می خواهید در حین ادامه کار یا مدرسه کمک دریافت کنید، درمان سرپایی یک گزینه عالی است. با درمان سرپایی، شما معمولا روزهای خود را در روال عادی خود می گذرانید، اما چندین جلسه در هفته برای حل مشکلات اعتیاد خود دارید.

به خاطر داشته باشید که درمان سرپایی شامل کنترل و نظارت کمتری می‌شود، بنابراین برای تسلیم نشدن به هوس نیاز به اراده قوی دارید. این درمان معمولاً بهترین گزینه برای افرادی است که برنامه سم زدایی و اقامتی را پشت سر گذاشته اند و اکنون می خواهند در حالی که هنوز کمک دریافت می کنند به زندگی روزمره بازگردند. به یاد داشته باشید که بهبودی یک سفر مادام العمر است و حمایت بخش اساسی آن است.

سطوح مختلفی از درمان سرپایی وجود دارد، از جمله درمان سرپایی کلاسیک، سرپایی فشرده با جلسات بیشتر در هفته، و برنامه بستری جزئی (PHP) که ترکیبی از درمان بستری و سرپایی است. با PHP، بیشتر روزهای خود را در مرکز توانبخشی با شرکت در جلسات مشاوره و آموزش می گذرانید و سپس شب ها را در خانه خود می گذرانید.

گاهی اوقات افراد احساس هوس شدید و ترس از عود می کنند، بنابراین آنها در مورد PHP تصمیم می گیرند تا زمانی که به اندازه کافی پایدار شوند و به درمان سرپایی سنتی برگردند.

سم زدایی

اولین مرحله بهبودی سم زدایی از ماده ای است که به شما آسیب می رساند. این روند می تواند بسیار ناخوشایند باشد زیرا افراد اغلب علائم ترک مانند حالت تهوع، تعریق بیش از حد، اسهال، علائم شبیه آنفولانزا، اضطراب، مشکلات خواب، گرفتگی عضلات، بدن درد، گرگرفتگی و سرماخوردگی و غیره را تجربه می کنند.

بدن و مغز شما با وجود یک ماده خاص سازگار می شود که منجر به وابستگی می شود. هنگامی که استفاده از آن را متوقف می کنید، بدن شما سعی می کند خود را با یک حالت جدید وفق دهد، به همین دلیل است که شما آن علائم را تجربه می کنید.

شدت و مدت علائم ترک به ماده و شدت اعتیاد بستگی دارد. به همین دلیل است که سم زدایی در یک مرکز احاطه شده توسط متخصصان پزشکی که می توانند به صاف کردن روند تا حد امکان کمک کنند، حیاتی است. آنها ممکن است در این فرآیند از داروها استفاده کنند، که یک روش معمول برای سم زدایی مواد افیونی است.

مواردی که باید هنگام انتخاب یک مرکز توانبخشی در نظر بگیرید

تصمیم گیری اینکه کدام مرکز درمانی برای شرایط شما بهترین است به عوامل زیادی بستگی دارد. برخی از آنها مهمتر از بقیه هستند، اما این لیست از مواردی که باید در هنگام جستجوی یک مرکز توانبخشی در نظر بگیرید، باید به شما در ارزیابی اولویت های خود کمک کند.

درمان ها و روش های درمانی

یکی از مهمترین موارد در انتخاب یک توانبخشی این است که چه نوع درمان هایی را ارائه می کنند. رویکردهای مختلفی وجود دارد و از آنجایی که همه ما افرادی با نیازهای منحصر به فرد هستیم، مشاوران ترک اعتیاد شما تصمیم خواهند گرفت تا از روش‌های مختلفی برای به حداکثر رساندن شانس بهبودی موفقیت‌آمیز استفاده کنند.

شما باید از مکان‌هایی که به شما افسانه‌هایی با غم‌انگیز شبه علمی ارائه می‌کنند دوری کنید. در عوض، مراکزی را با رویکردهای اثبات شده مبتنی بر شواهد جستجو کنید درمان شناختی رفتاری و توانبخشی ۱۲ مرحله ای.

مرکز عالی همچنین باید طیفی از درمان‌ها، مشاوره، آموزش و فعالیت‌هایی را ارائه دهد که از بهبودی کامل حمایت می‌کنند. به عنوان مثال، بسیاری از فعالیت‌های توانبخشی سلامتی و فعالیت‌هایی مانند ورزش، گردش‌های آرام، سفرهای پیاده‌روی، تمرکز حواس، مدیتیشن، یوگا، هنر درمانی، اسب درمانی و موارد دیگر را تسهیل می‌کنند.

اعتبار سنجی، مجوزها و گواهینامه ها

تمامی مراکز معتبر دارای اعتبارنامه ها یا مجوزهای دولتی علاوه بر این، آنها باید گواهینامه هایی داشته باشند که اطمینان حاصل کند که درمان آنها با معیارهای بسیار دقیق مطابقت دارد.

همچنین انتخاب یک مرکز توانبخشی با کارکنان بالینی مجاز و معتبر بسیار مهم است. به این ترتیب، متوجه خواهید شد که کارکنان آموزش مناسبی دارند و آماده مقابله با مشکلات پیچیده ای مانند اعتیاد هستند.

وقتی یک مرکز از یک تیم چند رشته‌ای با اعتبار و تحصیلات بالا استفاده می‌کند، معمولاً شاخص خوبی از کیفیت است. آنها ممکن است مشاوران وابستگی شیمیایی، پزشکان، پرستاران، روانپزشکان، روانشناسان، متخصصان تغذیه، کارشناسان سلامتی و سایر مشاورانی داشته باشند که در توانبخشی بیمار مشارکت دارند.

هزینه و بیمه

متأسفانه، مسائل مالی اغلب عامل محدود کننده بسیاری از افراد معتاد به دنبال کمک هستند. توانبخشی بستری برای بسیاری از افرادی که بیمه ندارند می تواند بسیار پرهزینه و خارج از محدوده قیمت باشد.

خوشبختانه، اکثر مراکز با ارائه دهندگان بیمه کار می کنند که می توانند حداقل بخشی از هزینه های درمان را پوشش دهند. به دنبال مرکزی باشید که با بیمه شما در شبکه باشد، و اگر مکانی را دوست دارید که اینطور نیست، هنوز هم ممکن است بتوانید کاری را با ارائه دهنده بیمه خود انجام دهید.

گزینه های جایگزین برای پرداخت هزینه توانبخشی شامل Medicare، Medicaid، قانون مراقبت مقرون به صرفه (ACA)، بیمه های خصوصی، و وام های تامین مالی شخصی است. برخی از مراکز دارای یک مقیاس هزینه کشویی هستند که به افراد کمک می کند هزینه های درمان را با بودجه خود تطبیق دهند.

تخصص ها

بسیاری از مراکز توانبخشی در درمان انواع مختلف اعتیاد تخصص دارند. برخی از مراکز تنها بر سوء مصرف مواد و پاکسازی افراد از مواد مخدر تمرکز می کنند. یک مرکز خاص ممکن است در کمک به الکلی ها با مشکلات غم و اندوه بهترین باشد. یکی دیگر ممکن است مکان مناسبی برای درمان وابستگی شیمیایی با تشخیص دوگانه برای افرادی باشد که با افسردگی و اضطراب دست و پنجه نرم می کنند.

گزینه ها بی پایان هستند و شما باید از قبل در مورد هر بازتوانی تحقیق کنید. یکی از بخش های مهم هر بهبودی، مشاوره خانواده است. اعتیاد باعث تخریب خود و اطرافیانمان می شود، بنابراین گنجاندن خانواده در روند توانبخشی برای موفقیت مهم است. این بخش از درمان اغلب درک و روابط بین اعضای خانواده را بهبود می بخشد و منجر به حمایت بیشتر آنها می شود.

طول برنامه توانبخشی

بسیاری از برنامه های مسکونی اقامت ۳۰، ۶۰ یا ۹۰ روزه را ارائه می دهند، اما درمان های طولانی مدت می تواند تا یک سال ادامه داشته باشد. به خاطر داشته باشید که این جدول زمانی مشخص نیست و اقامت شما به پیشرفت شما بستگی دارد. حتی مراکزی وجود دارند که طول مدت درمان تخمینی ندارند زیرا به عوامل زیادی بستگی دارد.

با پیشرفت افراد، به سطوح مراقبتی با شدت کمتری منتقل می شوند. اما حتی زمانی که یک برنامه بستری را به پایان می‌رسانید، می‌توانید از طریق برنامه‌های سرپایی و مراقبت‌های بعدی انتظار کارهای بیشتری را داشته باشید.

محل

موقعیت مرکز یکی دیگر از عوامل مهم است، به خصوص اگر یک مرکز توانبخشی سرپایی را انتخاب کنید. شما باید تقریبا هر روز به جلسات خود بروید و احتمالاً نمی خواهید ساعت ها را در ماشین خود بگذرانید، به همین دلیل است که انتخاب مکانی نزدیک به خانه اغلب ایده خوبی است.

با این حال، ممکن است برای افرادی که در اقامتگاه مسکونی هستند بهتر باشد مکانی را دور از خانه انتخاب کنند، زیرا تغییر محیط ممکن است به فاصله گرفتن صبر از الگوهای ناخوشایند کمک کند و به بهبودی کمک کند.

زمان انتخاب

هنگامی که تمام اطلاعات مربوطه را شناسایی کردید، وقت آن است که در مراکز مختلف تحقیق کنید و ببینید چگونه آنها را با هم مقایسه می کنند. از برداشتن تلفن و تماس مستقیم با آنها نترسید، زیرا مراکز اغلب دارای متخصصین مصرف هستند که به خوبی مطلع هستند و می توانند به شما در تصمیم گیری کمک کنند. به هر حال، این یک تصمیم مهم زندگی است و انتخاب یک توانبخشی مناسب واقعاً می‌تواند به شما کمک کند اوضاع را تغییر دهید و زندگی خود را از اعتیاد خلاص کنید.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر