چگونه IV Seduction کار می کند؟


آرام بخش ها با داروهای بیهوشی تفاوت دارند. گاهی اوقات دندانپزشکان از نشستن در کنار بیهوشی استفاده می کنند. هدف دومی مدیریت درد است، در حالی که اولی ایجاد یک اثر آرام بخش برای بیمار است. اکنون دندانپزشکی آرامبخش برای ناراحتی و اضطراب بیماران وجود دارد. این فرآیند استفاده از داروها برای سرکوب سیستم عصبی مرکزی است که باعث می‌شود بیمار از آنچه اتفاق می‌افتد و همچنین اطراف خود “کمتر آگاه شود”. اما، جدای از “گاز خنده” معروف، چندین نوع آرام بخش دندان وجود دارد که یکی از آنها آرام بخش IV است. در این مقاله قصد داریم بفهمیم که اغواگری IV چگونه کار می کند.

درک اغواگری چهارم

آرام‌بخشی IV از آرام‌بخشی متوسط ​​تا بیهوشی عمومی را شامل می‌شود. بستگی به دوز دارد.

متخصصان دندانپزشکی آرامبخش ها را از طریق رگ ها تجویز می کردند. از این رو، نام “IV” یا داخل وریدی، به معنای “در رگ” است.

به شرطی که داروها مستقیماً به رگ وارد شوند، سریعتر از سایر انواع آرامبخش، مانند خوراکی، تأثیر می گذارند.

آرام بخش IV بیماران را به طور کامل به خواب نمی برد. در حالی که به افراد کمک می کند تا کمتر از محیط اطراف خود آگاه شوند، همچنان می توانند به دستورات کلامی پاسخ دهند.

همچنین، اگر داروهای دیگری برای این عمل ضروری باشد، دندانپزشکان معمولاً آنها را از طریق ورید نیز تجویز می کنند. اینها شامل داروهای ضد درد، استروئیدها یا داروهای ضد التهابی است.

مزایا و مزایا

اگر به این فکر می کنید که آیا این نوع آرامبخش برای شما ایده آل است یا خیر، با فواید و مزایای این فرآیند آشنا شوید. در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم:

  • تقریباً بلافاصله تأثیر می گذارد

یکی از مزایای اغواگری IV این است که اثربخشی آن تقریباً فوری است. این به این دلیل است که داروها مستقیماً در ورید تجویز می شوند، سپس سیستم شما تقریباً بلافاصله از آنها استقبال می کند و به آرامبخش ها اجازه می دهد اهداف خود را اجرا کنند.

این بدان معناست که برخلاف آرام‌بخشی خوراکی، لازم نیست قبل از عمل دندانپزشکی، برنامه‌ای برای آرام‌بخشی خود تنظیم کنید. همانطور که اتفاق می افتد، این فرآیند در ساعت انجام می شود مطب دندانپزشکی شما، درست قبل از شروع عمل.

  • کمک در تنفس ضروری نیست

هنگامی که آرام بخش ها از طریق رگ ها به سیستم شما وارد می شوند، شما هوشیار خواهید بود. این امر به ویژه در صورتی صادق است که دوز تجویز شده فقط متوسط ​​باشد.

در حالی که دندانپزشک شما نبض، فشار خون و حتی تنفس شما را در حین عمل یا درمان کنترل می کند، برای تنفس خود به هیچ کمکی نیاز نخواهید داشت. این به این دلیل است که شما با وجود آگاهی کمتر، هنوز هوشیار هستید. شما هنوز هم می توانید به دستورات شفاهی پاسخ دهید یا حتی تلنگرهای ملایم انجام دهید.

  • از دست دادن هوشیاری متوسط ​​است

تحت اغوای IV در حالت آرامش شدید قرار خواهید گرفت. اما، همانطور که در بالا ذکر شد، هوشیاری خود را به طور کامل از دست نخواهید داد.

مزیت اصلی این کار این است که دندانپزشک همچنان می تواند در صورت لزوم شما را در میانه عمل بیدار کند. این معمولا زمانی اتفاق می افتد که آنها نیاز به ارائه دستورالعمل های اضافی دارند. در غیر این صورت، آنها می توانند بلافاصله پس از اتمام درمان دندانپزشکی شما را بیدار کنند.

معایب و معایب

در حالی که آرام‌بخشی IV مزایای خود را دارد، مانند هر نوع دیگری از فرآیند آرام‌بخشی در دندانپزشکی، این آرام‌بخشی نیز دارای معایبی است. در اینجا برخی از معایب و معایب آن وجود دارد، و ممکن است بخواهید آنها را بررسی کنید:

یکی از معایب اغوا کننده IV این است که بسیار گران است. هزینه معمول برای آن حدود ۵۰۰ دلار تا ۱۰۰۰ دلار در ساعت است. ۱۵۰ تا ۲۵۰ دلار اضافی نیز به ازای هر ۱۵ دقیقه افزایش در اکثر کلینیک ها آشکار است.

شایان ذکر است که پوشش زمانی فقط برای زمانی است که شما قبلاً برای عمل واقعی دندان آرامبخش هستید. این شامل دوره تنظیم و همچنین زمان بهبودی پس از آن نمی شود.

در رابطه با هزینه، با توجه به اینکه این نوع آرامبخش گران است، اکثر بیمه نامه ها این موضوع را پوشش نمی دهند. بنابراین، اگر هزینه دندانپزشکی شما از جیب شما خارج شود، هزینه کلی به دلیل آرامبخشی IV بسیار بیشتر خواهد بود.

اکثر بیمه نامه ها فقط انواع آرامبخش اولیه مانند خوراکی و استنشاقی را پوشش می دهند. اما، شرکت های بیمه ای هستند که حتی ارزان ترین تسویه حساب را نیز پوشش نمی دهند.

  • احساس خواب آلودگی طولانی بعد از عمل

اکثر اقدامات دندانپزشکی را می توان تنها در چند ساعت تکمیل کرد. علیرغم پایان دادن به این موضوع در یادداشت بسیار قبلی، اثرات اغواگری IV وجود ندارد.

زمان مشخصی برای از بین رفتن آن وجود ندارد. اما، معمولاً ۱۲ تا ۲۴ ساعت طول می کشد تا بتوانید به طور کامل از آن خلاص شوید. اگرچه این از یک بیمار به بیمار دیگر متفاوت است. با آرامش، احتمالاً بعد از عمل احساس خواب آلودگی و گیجی خواهید داشت.

به همین دلیل استراحت پس از آن ضروری است. جدا از فرآیند آرامبخشی که به آن از سیستم شما نیاز دارد، شما به طور کامل از آنچه اتفاق می افتد آگاه نیستید و باعث می شود بیشتر احساس خستگی و سردرگمی کنید.

  • کمک برای رفتن به خانه مورد نیاز است

با توجه به اینکه اثرات آرام بخش IV فورا از بین نمی رود، در حین عمل دندانپزشکی، به خصوص بعد و هنگام رفتن به خانه، به همراه خود نیاز دارید.

این یکی از معایب این نوع اغواگری است. برای رسیدن به خانه به کمک خانواده یا اقوام یا حتی دوستانتان نیاز دارید.

افکار نهایی

همانطور که اشاره شد، انواع مختلفی از فرآیندهای آرامبخشی در دندانپزشکی وجود دارد که آرام بخشی IV تنها یکی از آنهاست. اگرچه مزایا و مزایا زیادی دارد، اما معایبی نیز دارد.

بنابراین، قبل از اینکه تصمیم بگیرید که آرام بخش ها را از طریق رگ های خود مصرف کنید، مطمئن شوید که تمام جنبه های این فرآیند را درک کرده اید. با دندانپزشک خود نیز صحبت کنید، زیرا آنها می دانند که کدام نوع آرامبخش در شرایط شما بهتر عمل می کند.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه های درمان از مراکز مختلف و به روز رسانی های پزشکی به موقع کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر