کارت جدید GHIC که همه در مورد آن صحبت می کنند چیست؟ – وبلاگ Credihealth


افرادی که در داخل اتحادیه اروپا سفر کرده اند، اغلب از مزایای آن لذت برده اند داشتن کارت بیمه سلامت اروپا اما با توجه به صحبت هایی که در حال حاضر انجام شده است در اطراف، این سوال پیش می آید که آیا کارت بیمه سلامت اروپا (EHIC) هنوز معتبر است؟ اینجا همه چیز است شما باید در مورد EHIC و کارت جدید بیمه سلامت جهانی انگلستان (GHIC) بدانید که به زودی به دور.

درک EHIC و GHIC

در ۲۴ دسامبر ۲۰۲۰، پس از گفتگو بین اتحادیه اروپا و متحد پادشاهی، آنها تصمیم گرفتند که مردم می توانند از EHIC تا تاریخ انقضای آن استفاده کنند. با این حال، دولت باید صدور کارت جدید بیمه سلامت جهانی (GHIC) را برای آنها آغاز کند درخواست برای کارت های جدید این کارت جایگزین EHIC برای اکثر شهروندان بریتانیا خواهد شد.

بر اساس تحقیقات، بریتانیا ۲۷ میلیون بیمه سلامت اروپایی صادر کرده است کارت ها با این EHIC، افراد در صورت بیماری یا بیماری، حق دریافت مراقبت های پزشکی ارائه شده توسط دولت را دارند مواجه شدن با تصادف در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا، نروژ، ایسلند، سوئیس و لیختن اشتاین این کارت همچنین برای شهروندان اتحادیه اروپا مقیم این کشور نیز قابل استفاده است انگلستان.

این کارت چه چیزی را پوشش می دهد؟

  • شرایط پزشکی از قبل موجود – در صورتی که فرد قبلاً وجود داشته باشد شرایطی که نیاز به بررسی مداوم دارد، تحت EHIC پوشش داده می شود • مراقبت های معمول زایمان – اگر فرد باردار است و نیاز به انجام آن دارد مراقبت های منظم زایمان، این نیز تحت پوشش کارت خواهد بود.
  • بیماری های مزمن – بیماری هایی مانند تشخیص یا درمان مرتبط با قلب می توانند سفر کنند با علم به اینکه واجد شرایط دریافت این درمان با هزینه های مشابه و به همان شیوه هستند به عنوان شهروندان کشور
  • مراقبت های اضطراری – افرادی که دچار یک بیماری جدی یا تصادف می شوند قادر به دریافت درمان با هزینه کمتر خواهد بود. درمان همچنین ممکن است رایگان ارائه شود هزینه.

GHIC جدید از کجا می آید؟

تمام EHIC های موجود تا زمان انقضای کارت ها به انجام دور ادامه می دهند. اعتبار معمول اینها کارت ها پنج ساله هستند و تاریخ دقیق آن در جلوی کارت ها درج شده است. بهداشت جهانی کارت بیمه (GHIC) جایگزینی برای EHIC است.

تحت GHIC، افراد بیمه درمانی برای موجود و همچنین مزمن دریافت خواهند کرد بیماری. به طور مشابه، تحت این کارت، آنها همچنین مراقبت های معمول زایمان یا پوشش بهداشتی را در آن ارائه می دهند مورد تصادفات با این حال، اگر فردی برای شرایط شدیدی مانند شیمی درمانی یا دیالیز، آنها باید از قبل با کارمند بهداشت هماهنگ کنند، بنابراین لازم است ترتیبات در مقصد موجود است.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که GHIC در ایسلند، لیختن اشتاین معتبر نیست. سوئیس یا نروژ همچنین مهم است که تأکید شود GHIC جایگزینی برای سفر نیست بیمه، زیرا در حالی که پوشش درمانی محدودی را ارائه می دهد، جنبه های زیادی تحت پوشش قرار می گیرد بیمه مسافرتی که در اینجا پوشش داده نمی شود. به عنوان مثال، مراقبت های پزشکی خصوصی یا بازگشت به کشور است تحت GHIC نیست.

مراحل اخذ GHIC چگونه است؟

واجد شرایط بودن برای GHIC خیلی متفاوت از EHIC نیست. آنها می توانند آن را با پر کردن آن به دست آورند فرم درخواست آنلاین برای کسانی که به دنبال دریافت این کارت هستند، عاقلانه است که حداقل شش کارت را درخواست کنند ماه ها قبل از انقضای EHIC شما. کارت جدید ظرف ده روز می رسد.

برای دانشجویانی که به دنبال تحصیل در اتحادیه اروپا هستند، این روند درخواست کار نخواهد کرد. دانش آموزان باید از طریق پست درخواست دهند و فرم درخواست را به همراه نامه ای از انگلستان پیوست کنند دانشگاه. سپس GHIC به آنها داده می شود که اعتبار آن بر اساس مدت زمان آنها خواهد بود

دوره. افرادی که شهروند ایرلندی یا بریتانیایی نیستند باید اقامتگاه خود را ضمیمه کنند مجوز همراه با ویزای خود در هنگام درخواست کارت.

قوانین برای اتباع اتحادیه اروپا که قبل از ۱ ژانویه ۲۰۲۱ در بریتانیا زندگی می کنند کمی متفاوت است. با توجه به اینکه بیش از ۳.۵ میلیون شهروند اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۹ در بریتانیا اقامت داشتند، آنها باید جمعیتی بزرگ را در نظر بگیرید این افراد به همراه شهروندان ایسلند، نروژ، لیختن اشتاین و سوئیس مجاز به دریافت کمک های مراقبت های بهداشتی هستند NHS تا زمانی که ساکن آنجا باشند. آنها همچنین می توانند برای کارت EHIC جدید صادر شده در انگلستان اقدام کنید که در مکان های فوق معتبر خواهد بود.

از سوی دیگر، کارگران مرزی، دانشجویان بریتانیایی که دوره های آموزشی را قبل از اول ژانویه آغاز کرده بودند ۲۰۲۱، و بازنشستگان دولتی بریتانیا که در آن زمان در اتحادیه اروپا اقامت داشتند، باید برای کارت EHIC جدید صادر شده در انگلستان. با توجه به توافقنامه خروج، حقوق آنها همچنان توسط قانون این قانون در مورد اتباع بریتانیایی که قبل از تاریخ قطعی در اتحادیه اروپا اقامت داشتند، اعمال می‌شود. آنها این فرصت را دارند که از EHIC صادر شده توسط اتحادیه اروپا در طول سفرهای خود در داخل اروپا استفاده کنند اتحاد. اتصال.

آیا این کارت برای کشورهای غیر اتحادیه اروپا پوشش می دهد؟

بریتانیا قراردادهای متقابلی با برخی از کشورهای اتحادیه اروپا امضا کرده است. نیوزلند و استرالیا از جمله کشورهایی است که تحت این چتر قرار می گیرد. طبق این معامله، بازدیدکنندگان می توانند درمان اورژانسی را با هزینه یا کاملاً رایگان بر اساس وضعیت موجود دریافت کنید کشور داده شده با همه بازدیدکنندگان مانند ساکنان کشور رفتار می شود اما بر خلاف آنها پوشش ارائه شده توسط EHIC، شرایط از قبل موجود تحت پوشش این قرارداد نیست.

با این حال، از آنجایی که هنوز موافقت نامه های متقابل با همه شرکت کنندگان EHIC غیر اتحادیه اروپا امضا نشده است GHIC تا به امروز در ایسلند، سوئیس، لیختن اشتاین و نروژ معتبر نیست. با این حال، بریتانیا در حال مذاکره با کشورهای فوق و شهروندان بریتانیایی است توانایی دریافت مراقبت متقابل در نروژ با ارائه پاسپورت خود را دارند. بنابراین، کارت بیمه سلامت جهانی انگلستان پوشش سلامتی را ارائه می دهد که می تواند مفید باشد سفر به خارج از کشور با این حال، مهم است که از نوع درمانی که می توانید دریافت کنید آگاه باشید در زیر آن. همچنین، کارت رایگان است و روند درخواست برای GHIC معمولی نسبتاً است ساده اما تا به امروز، فقط مراقبت های بهداشتی تحت پوشش سیستم های مراقبت های بهداشتی قانونی را پوشش می دهد، که اینطور است چرا بیمه مسافرتی همیشه علاوه بر دریافت GHIC توصیه می شود.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر