کاندیدای ریاست مجلس نمی‌شوم – پایگاه خبری مدارا


به گزارش مدارا، علی نیکزاد در گفتگو با خبرنگار سیاسی مُنیبان در پاسخ به این پرسش که در حال حاضر کاندید ریاست مجلس هستید یا انصراف دادید؟گفت: انتخابات مجلس سوم خرداد فراکسیون است، چهارم خرداد هم در صحن است. هیئت رئیسه هم ۱۲ نفر است. یک رئیس دارد. دو نوّاب دارد. دبیرها هستند و کارپردازها. آن روز هر کسی کاندید شد مشخص می‌شود.

وی در واکنش به اینکه در حال حاضر شما کاندیدای ریاست مجلس هستید؟ افزود:از الان که نمی‌گویند هستیم یا نیستیم.

 

نیکزاد در پاسخ به اینکه برخی نمایندگان مجلس می‌گویند از پیش مشخص شده آقای قالیباف است، نظر شما در این مورد چیست؟ آیا رئیس مجلس از بیرون انتخاب می‌شود؟  نباید به این صورت بگویند، کاندیداها مشخص می‌شوند. من برای ریاست مجلس کاندید نمی‌شوم. برای نایب‌رئیسی کاندید می‌شوم.

 

وی در پاسخ به اینکه برخی نمایندگان می‌گویند رئیس مجلس از بیرون انتخاب می‌شود؟ خاطرنشان کرد: مجلس ۲۸۶ نفر است، یک نفر از همکاران ما به رحمت خدا رفته، تعدادی هم مسئولیت گرفته‌اند، طبق قانون اساسی هر نماینده‌ای مستقلاً رأی دارد، بینش دارد. این حرف نوع توهین به مجلس است. این را این‌جوری بنویس! نپیچان! مجلس مستقل است. نظر دارند.

 

نیکزاد در پایان یادآور شد: اعتقاد ما این است که رئیس محترم مجلس رأی بالایی بیاورد و بقیه دوستان هم می‌آیند کاندید می‌شوند لذا این موضوع که می‌گویند از بیرون رئیس مجلس انتخاب می‌شود، حرف درستی نیست.