کاهش قیمت فلز و طلا از هفته آینده


جمعه ۳ تیر ۱۴۰۱ – ۱۲:۵۸

ما توانستیم

تهران (پانا) – نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران اعلام کرد که بر اساس سیاست های پولی بانک مرکزی پیش بینی می شود قیمت سکه و طلا نه تنها افزایش یابد، بلکه کاهش هم خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، محمد کشتی آرای درباره وضعیت بازار طلا در هفته پایانی مردادماه اظهار داشت: در آخرین معامله انجام شد.

وی گفت: نرخ ارز نیز با سامانه بانک مرکزی کاهش نرخ ارز را کاهش داد و بخشنامه جدید بانک مرکزی مبنی بر انتقال ارز به صرافی ها برای افرادی که قصد نصب دارند مجاز شد.

به گفته نماینده این نمایندگی، با وجود کاهش قیمت جهانی طلا و طلا، شاهد افزایش قیمت انواع سکه و طلا در کشور بوده ایم و این به دلیل افزایش قیمت سکه است. حباب، ایجاد شده توسط تقاضا.

کشتی آرای گفت: در آخرین معامله دیروز سکه قدیم ۱۰۰ هزار تومان، سکه طرح جدید ۳۰۰ هزار تومان و نیم سکه ۲۰۰ هزار تومان افزایش یافت و این رشد در واقع حباب فلزی است.

وی ادامه داد: هفتگی ربع ۵۰ هزار تومان و سکه ۱۰۰ هزار گرمی هفتگی افزایش قیمت داشتند. هر طلای تصفیه شده طلا ۸۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۲۰ هزار تومان در هفته افزایش یافت.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: حباب سکه در آخرین معامله یک میلیون و ۴۲۰ هزار تومان بود و این نشان می دهد که اگرچه دو عامل موثر بر قیمت سکه زرد، قیمت سکه است که زیر نظر اداره می شود. . قیمت طلا نیز کاهش یافته اما تقاضا افزایش یافته است.

وی گفت: پیش بینی می شود با توجه به شرایط کنونی دنیا، قیمت طلا تغییر نکند و در همان محدوده قیمتی قرار گیرد و نرخ ارز با اراده بانک مرکزی برای تنظیم نرخ ارز تنظیم شود؛ بنابراین، نرخ ارز را تنظیم می کند. هفته آینده افزایش یابد.» قیمت های مالی باید در یک سطح باشد.