کدام ماسک ها مورد تایید سازمان غذا و دارو هستند؟ – وبلاگ Credihealth


ماسک ها برای کمک به محافظت از پوشنده در برابر ذرات معلق در هوا طراحی شده اند. شایان ذکر است که برخی از ماسک ها محافظت بیشتری نسبت به بقیه دارند. به همین دلیل است که سازمان غذا و دارو [FDA] این تحقیق را برای تعیین اینکه کدام ماسک در محافظت از پوشندگان در برابر ویروس های در حال گردش در هوا موثر است، انجام داده است.

FDA از طریق تحقیقات خود مشخص کرده است که کدام ماسک برای جمعیت بهتر است. در این مقاله قصد داریم به برخی از بهترین ماسک هایی که مورد تایید FDA هستند، بپردازیم. لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ماسک های مورد تایید FDA از Accumed دیدن کنید.

ماسک N95

ماسک های N95 از بهترین ماسک های موجود در بازار هستند که مورد تایید FDA هستند. تایید آنها به دلیل کارایی بالای آنها است. آنها می توانند ۹۵ درصد ذرات یا مایعاتی را که می توانند با صورت شما در تماس باشند را مسدود کنند. آنها می توانند ذرات بزرگ و کوچک را در هنگام تنفس کاربر فیلتر کنند. چیزی که ماسک های N95 را موثر می کند این واقعیت است که آنها از چندین لایه الیاف پلی پروپیلن ریز ساخته شده اند که از نیروی الکتریسیته ساکن برای به دام انداختن ذرات و قطرات خروجی و ورودی استفاده می کنند.

ماسک های N95 باید فقط یکبار مصرف باشند. با این حال، هر دو سازمان غذا و دارو [FDA] و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری [CDC] توصیه نمی شود که عموم مردم برای محافظت از خود از ماسک N95 استفاده کنند. اینها لوازم حیاتی هستند که باید برای کارکنان مراقبت های بهداشتی و پاسخ دهندگان پزشکی رزرو شوند.

همه ماسک های N95 مورد تایید FDA به عنوان دستگاه های یکبار مصرف برچسب گذاری شده اند. اگر ماسک N95 شما کثیف یا آسیب دیده است، یا اگر در تنفس مشکل دارید، باید آن را به درستی دور بریزید و یک ماسک جدید تهیه کنید. طبق گفته FDA، ماسک های N95 برای کودکان و افرادی که موهای صورت دارند ایده آل نیست. این به این دلیل است که آنها نمی توانند به تناسب مناسب دست یابند، بنابراین محافظت کامل را ارائه نمی دهند.

ماسک های KN95

FDA همچنین استفاده از ماسک های KN95 را تایید کرده است. ماسک‌های KN95 توسط دولت چین تنظیم می‌شوند. آنها از نظر عملکرد تقریباً مشابه ماسک های N95 هستند. تفاوت های جزئی در ویژگی های آنها وجود دارد. CDC این ماسک را به عنوان یک جایگزین مناسب برای زمانی که ماسک های N95 در دسترس نیستند فهرست می کند.

FDA ماسک‌های KN95 را از آنجایی که معیارهای خاصی از جمله اسنادی که نشان می‌دهد معتبر هستند را برآورده کرده‌اند، مجاز کرده است.

ماسک های جراحی

FDA ماسک های جراحی را برای استفاده عموم تایید کرده است. ماسک‌های جراحی، ماسک‌های یکبار مصرف شل و گشاد هستند که مانعی بین بینی و دهان کاربر و آلودگی‌های موجود در هوا ایجاد می‌کنند. این ماسک‌ها در ضخامت‌های مختلف و با قابلیت‌های متفاوت برای محافظت از پوشنده در برابر تماس با مایعات ساخته می‌شوند.

اگر ماسک های جراحی به درستی پوشیده شوند، می توانند به مسدود کردن قطرات ذرات بزرگ، اسپری ها، پاشیدن پاشیده شده ها که ممکن است حاوی میکروب هستند کمک کند و از رسیدن میکروب ها به دهان یا بینی فرد استفاده کننده جلوگیری کند. علاوه بر آن، ماسک های جراحی می توانند به کاهش قرار گرفتن در معرض بزاق و ترشحات تنفسی فرد استفاده کننده در معرض دیگران کمک کنند.

این ماسک های جراحی نباید بیش از یک مورد استفاده شوند. اگر آسیب دیده یا کثیف شده است، استفاده کننده باید آن را جدا کرده و به درستی دور بیاندازد.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر