5
شهریور

کلرلا در مقابل اسپیرولینا: مزایای آنها چیست و کدام بهتر است؟


Chelsey Amer، MS، RDN، CDN ، تفاوت های عمده بین کلرلا در مقابل را توضیح می دهد. اسپیرولینا و همچنین مزایای مربوط به آن.

اگر تا به حال کسی را دیده اید که در آب میوه یا سبزیجات سالم خیس شده باشد ، احتمالاً حاوی جلبک های پودری مانند کلرلا یا اسپیرولینا است.

کلرلا و اسپیرولینا پودرهای سبز رنگ هستند که در زمینه مکمل ها از محبوبیت زیادی برخوردار هستند. این جلبک های سبز سرشار از مواد مغذی هستند و فواید زیادی از جمله حمایت از سموم ، کمک به پاکسازی پوست و مبارزه با رادیکال های آزاد را دارند.

تفاوت بین کلرلا و اسپیرولینا چیست؟ و کدام بهتر است یا هر دو باید مصرف کنید؟

بیایید نگاهی به تفاوت ها و مزایای این جلبک های سبز بیندازیم.

کلرلا در مقابل اسپیرولینا: چه چیزی آن را متفاوت می کند؟

برای شروع ، کلرال یک جلبک سبز است در حالی که اسپیرولینا یک جلبک سبز-آبی است. می توانید هر دوی این سوپرغذاهای سبز را به شکل کپسول یا پودر مصرف کنید. (در حقیقت ، تحقیقات نشان می دهد که پروتئین موجود در جلبک دریایی پس از خشک شدن برای بدن آسان تر می شود.)

کلرلا و اسپیرولینا دارای مزایای بسیاری هستند ، اما دو تفاوت عمده بین این دو وجود دارد که آنها را مکمل یکدیگر می کند.

محتوای ویتامین ها و مواد معدنی

برای شروع ، اسپیرولینا حاوی مس بیشتری (85 DV DV در گرم) است.

با این حال ، کلرلا در موارد زیر بیشتر است:

 • ویتامین A (287٪ DV در گرم)
 • آهن (202٪ DV در گرم)
 • منیزیم (22 DV DV در گرم)
 • فسفر (25 درصد DV در گرم)
 • روی (133٪ DV در گرم)

محتوای اسید چرب امگا

کلرلا حاوی اسیدهای چرب امگا 3 بیشتری است. (اگرچه اسپیرولینا حاوی اسیدهای چرب امگا 3 است ، اما حاوی اسیدهای چرب امگا 6 بیشتری است. اکثر آمریکایی ها به اندازه کافی امگا 6 می خورند ، اما متأسفانه امگا 3 به اندازه کافی نیست.)

اسیدهای چرب امگا 3 برای سلامت کل بدن ضروری هستند. آنها مزایای یادگیری خوبی دارند ، اما مواردی که شامل توانایی کمک می شود:

قاشق پودر کلرلا

چقدر شبیه هم هستند؟

از آنجا که کلرلا و اسپیرولینا هر دو نوع جلبک هستند ، مواد مغذی زیادی نیز دارند. این اولین کتاب درباره این همه مواد مغذی است که با هم مخلوط شده اند.

به عنوان مثال ، کلرلا و اسپیرولینا شبیه موارد زیر هستند:

 • کربوهیدرات (7 گرم در گرم)
 • پروتئین (16 گرم در گرم)
 • فولات (7٪ DV)

بعد ، کلرلا و اسپیرولینا دارای چندین ریز مغذی هستند ، از جمله:

 • ریبوفلاوین (ویتامین B2)
 • تیامین (ویتامین B1)
 • VY

علاوه بر این ، همانطور که در بالا ذکر شد ، هر دو نوع جلبک سرشار از اسیدهای چرب غیر اشباع سالم برای قلب هستند.

فواید کلرلا و اسپیرولینا

در حال حاضر ، برای بهترین قسمت: مزایای کلرلا و اسپیرولینا.

آنها منبع پروتئین بالایی هستند

هر دو کلرلا و اسپیرولینا پروتئین کامل هستند. این بدان معناست که آنها حاوی تمام اسیدهای آمینه ضروری (معروف به پروتئین) هستند.

در واقع ، یک گرم از این پودرهای اضافی حاوی حدود 16 گرم پروتئین است.

پروتئین به دلایل زیادی از جمله مواد مغذی درشت مغذی است ، از جمله توانایی آنها در کمک:

 • ساخت + حفظ ماهیچه
 • سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند
 • حمایت از رشد + ترمیم بسیاری از نواحی بدن

اگر از رژیم غذایی غیر گیاهی یا گیاهی پیروی می کنید – یا در راه دیگری برای دریافت پروتئین کافی تلاش می کنید – مکمل این غذاهای سبز سبز راهی عالی برای نظارت دقیق بر نیاز روزانه شما به پروتئین است.

آنها سرشار از آنتی اکسیدان هستند

رنگ زیبای آبی-سبز کلرلا و اسپیرولینا نشان دهنده خواص غنی از آنتی اکسیدان آنها است. همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، رنگ میوه ها و سبزیجات اغلب نشان دهنده خواص ضد التهابی ، ویتامین و تغذیه آنها است.

آنتی اکسیدان ها به مبارزه با رادیکال هایی که می توانند در برابر آسیب اکسیداتیو در بدن محافظت کنند ، کمک می کند. متأسفانه ، اگر رادیکال های آزاد کنترل نشوند ، می توانند منجر به التهاب و خطرات بیشتری برای سلامتی شوند. به همین دلیل ، خوردن غذاهای غنی از آنتی اکسیدان در بسیاری از جنبه های سلامت مفید است.

کلرلا سرشار از کلروفیل است که به آن رنگ سبز می دهد. کلرلا همچنین حاوی آنتی اکسیدان های محبوب است ، از جمله:

 • ویتامین سی
 • لیکوپن
 • لوتئین
 • بتاکاروتن

اسپیرولینا سرشار از فیتوپوسیانین است ، یک آنتی اکسیدان که به آن رنگ آبی-سبز قوی می بخشد. فیکوسیانین دارای خواص ضد التهابی است ، از کبد محافظت می کند و همچنین سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشد.

آنها سم زدای قوی هستند

کلرلا و اسپیرولینا همچنین می توانند به عنوان عوامل سم زدایی طبیعی عمل کنند. (این مزیت بستگی زیادی به خواص آنتی اکسیدانی آن دارد.)

به همین دلیل است که شما آنها را در میان بهترین مکمل ها برای پوست تمیز و سایر انواع محصولاتی که برای حذف ناخالصی ها از بدن طراحی شده اند ، پیدا می کنید.

رژیم روزانه برای رژیم غذایی تمیز با کلرلا و اسپیرولینا تمیز کنید

نتیجه نهایی

نبرد کلرلا در مقابل اسپیرولینا به طور کامل وجود ندارد. از آنجا که این سوپر غذاهای کاربردی سرشار از طیف گسترده ای از مواد مغذی هستند ، هم از سلامت و هم از سلامت جسمانی حمایت می کنند.

در مورد اینکه “بهترین” کیست ، این یک مسابقه نزدیک است. با این حال ، اگر رژیم غذایی شما حاوی اسیدهای چرب امگا 3 نباشد ، کلرلا ممکن است برای نیازهای خاص شما بهتر باشد. و باز هم ، جلبک دریایی یک غذای عالی است.

با این حال ، آنها به خوبی مکمل یکدیگر هستند و لازم نیست یکی را بر دیگری انتخاب کنید. در واقع ، پاکسازی روزانه HUM حاوی کلرلا و اسپیرولینا است که از روند سم زدایی طبیعی بدن حمایت می کند و به تمیز کردن پوست شما از بیرون کمک می کند.