کمیته دائمی برای بررسی مسائل رودخانه ارس تشکیل می شود


جمعه ۱ مهر ۱۴۰۱ – ۱۲:۱۸

محرابیان

تهران (پانا) – وزیر نیرو پس از دیدار با وزرای نیرو و کشاورزی ترکیه از تشکیل کمیته دائمی بررسی مسائل رودخانه ارس خبر داد.

به گزارش وزارت نیرو، علی اکبر محرابیان در جریان حضور در آنکارا پایتخت این کشور با «فاتح دونموز» وزیر نیرو و منابع طبیعی و «واحد کریشی» وزیر کشاورزی و جنگلداری دیدار و گفتگو کرد. – یک سفر یک روزه به ترکیه

وی پیگیری توافقات روسای جمهور ایران و ترکیه در سفر رجب طیب اردوغان رئیس جمهور این کشور به تهران را مهمترین هدف مذاکرات با وزیر کشاورزی و جنگلداری ترکیه عنوان کرد. سپس گفت: در خصوص مسائل آب مشترک با رودخانه ارس، کمیته دائمی برای بررسی مسائل رودخانه تعیین شد.

وزیر نیرو با توجه به آغاز موثر مباحث فنی و اداری در خصوص مسائل مشترک آب گفت: مقرر شد اولین جلسه کمیته فنی بررسی مسائل مربوط به آب مشترک در اولین ماه سال آینده در تهران برگزار شود. . .

محرابیان پس از چند ساعت گفت‌وگو با مقامات ترکیه، توافق‌های مربوط به انتقال برق از ایران به ترکیه را نشان داد و گفت: اخیراً با سرمایه‌های طرف ترکیه‌ای در شهر وان این کشور آژانسی که امکان تبادل برق را فراهم می‌کند. برق از ایران به ترکیه پس دادن، ایجاد می شود.

وی افزود: بر اساس توافق با وزارت نیرو ترکیه، با نصب و بازرسی این دستگاه ها، فروش برق ایران به ترکیه و مزایای بازار صادرات به زودی برای کشور فراهم می شود.