22
مهر

کمیسیون دادگاه عالی بایدن پیش از این لایحه اصلاحیه را صادر می کندواشنگتن (نیوز نیوز) – کمیسیون رئیس جمهور جو بایدن ، که تغییرات احتمالی دیوان عالی آمریکا را بررسی می کند ، مانند تمدید تعداد قضات یا محدود کردن دوره های آنها ، اولین پیشنهاد خود را در روز پنجشنبه صادر می کند.

بایدن در آوریل فرمان اجرایی را امضا کرد و کمیسیون ایجاد کرد. اولین جلسه در ماه بعد برگزار شد.

این کمیسیون در حال بررسی موضوع تمدید بیش از نه قاضی در حال حاضر یا ایجاد یک دوره ثابت برای قاضی به جای ملاقات مادام العمر است.

هدف این کمیسیون ارائه توصیه ها نیست بلکه بررسی قانونی است. یک گروه دو حزبی متشکل از بیش از 30 کارشناس به اتفاق آرا با گسترش دادگاه مخالفت کردند و گفتند که حضور بیشتر در مناقشه این بحث را بی ثمر می سازد.

دیوان عالی پس از سه انتصاب رئیس جمهور دونالد ترامپ در طول چهار سال ریاست جمهوری اش ، اکنون دارای اکثریت محافظه کار 6-3 است. در سال 2017 ، ترامپ توانست جای خالی را که در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما باز شده بود ، پر کند زیرا جمهوری خواهان سنا در سال 2016 مانع از بررسی نامزد اوباما برای سمت خود ، دادستان کل مریک گارلند شدند.

دیوان عالی ، در دوره فعلی آنها ، مسائل تفرقه افکنی را بررسی می کند که می تواند توسط اکثریت محافظه کار محدود شود ، مانند حق سقط جنین ، حق اسلحه و آزادی مذهبی.

این کمیسیون هیچ توصیه ای نمی کند اما قانونی بودن اصلاحات را بررسی می کند.

جمهوری خواهان با ایده افزایش تعداد قضات مخالف هستند که آن را “شلوغی قضایی” می نامند. دموکرات ها می گویند آرایش در دادگاه ها دیگر منعکس کننده انتخاب رای دهندگان آمریکایی نیست.

آخرین فرایند روند قضایی در دهه 1930 توسط فرانکلین روزولت ، رئیس جمهور دموکرات ، پس از آن صورت گرفت که یک دادگاه محافظه کار سیاست نجات آمریکا از رکود بزرگ را مسدود کرد.

جن پساکی سخنگوی کاخ سفید در جریان ارائه روزانه خود به خبرنگاران گفت که پیشنهاد کمیسیون پنجشنبه با هدف ارسال گزارش نهایی خود به بایدن در اواسط ماه ژوئیه نوامبر منتشر می شود.

آخرین خبرها

  • کمیسیون دادگاه عالی بایدن پیش از این لایحه اصلاحیه را صادر می کند
  • کمترین میزان بیکاری در بین بیماریهای واگیر وجود دارد
  • تأیید COVID-19: FDA با کمپین Moderna ملاقات کرد
  • نامه های سرقت شده الکساندر همیلتون به ماساچوست بازگردانده شد
  • قاضی اجازه مرخصی خطوط هوایی یونایتد را مسدود کرد

رویترز به این گزارش کمک کرده است.