گزارش: حدود یک چهارم آمریکایی ها در طول COVID-19 از سلامت از راه دور استفاده می کردندبه گفته Trilliant Health، اگرچه مراقبت مجازی و سلامت از راه دور سرفصل های زیادی را به خود اختصاص داده است، اما تعداد نسبتا کمی از آمریکایی ها از این روش استفاده می کنند. گزارش روندهای سلامت از راه دور ۲۰۲۲.

این تجزیه و تحلیل که بر روی استفاده از سلامت از راه دور ایالات متحده بین مارس ۲۰۲۰ و نوامبر ۲۰۲۱ متمرکز بود، نشان داد که ۲۵.۶٪ ​​از آمریکایی ها با استفاده از هر نوع سلامت از راه دور (از جمله ویدئو، فقط صوتی، چت و سایر روش ها) در این دوره زمانی به مراقبت دسترسی داشتند.

بسیاری از بیمارانی که از بهداشت راه دور استفاده می‌کردند نیز این کار را کم انجام می‌دادند. نزدیک به ۸۰ درصد از کاربران بین یک تا چهار بازدید داشته اند که ۴۵.۷ درصد فقط یک بازدید داشته اند. کمتر از ۳٪ با ۲۵ بازدید یا بیشتر در این بازه زمانی به عنوان “کاربران فوق العاده” طبقه بندی شدند.

Sanjula Jain، مدیر ارشد تحقیقات Trilliant Health، معاون ارشد، “تحقیق ما نشان می دهد که ترجیحات و بسیاری از روایت های رایج در مورد چشم انداز بازار برای سلامت از راه دور به ظاهر ناسازگار است، و احتیاط را برای سازمان هایی که در حال برنامه ریزی استراتژی های مراقبت مجازی خود بر اساس تبلیغات صنعتی هستند، تقویت می کند.” رئیس استراتژی بازار و نویسنده گزارش، در بیانیه ای گفت.

همه گیری مطلقا پذیرش را تسریع کرد، اما رشد تا حد زیادی به قانون اعداد کوچک نسبت داده می شود.

این گزارش همچنین خاطرنشان کرد که با تغییر همه‌گیری کووید-۱۹، استفاده از سلامت از راه دور کند می‌شود. بازدیدها در آوریل ۲۰۲۱ نسبت به آوریل ۲۰۲۰ ۳۷ درصد کاهش یافت.

ارائه دهندگان نیز شاهد کاهش هستند. در آغاز همه‌گیری در آوریل ۲۰۲۰، ویزیت‌های بهداشت از راه دور ۵۹ درصد از مجموعه‌های مراقبتی را برای ارائه‌دهندگان زودهنگام، کسانی که استفاده از سلامت از راه دور قبل از کووید-۱۹ را شروع کرده بودند، تشکیل می‌داد. اما تا نوامبر ۲۰۲۱، سهم ویزیت از راه دور به ۳۶ درصد کاهش یافت.

با این حال، نقاط روشنی برای مدالیته وجود دارد. از مارس ۲۰۲۰ تا نوامبر ۲۰۲۱، استفاده از سلامت رفتاری از راه دور به عنوان نسبتی از کل ۵۵٪ افزایش یافته است، از ۳۸.۲۳٪ به ۵۹.۳٪. بیمارانی که پنج بار یا بیشتر از راه دور به سلامت از راه دور دسترسی داشتند، عمدتاً از مراقبت‌های بهداشتی رفتاری نیز بازدید می‌کردند.

زنان جوان در حال استفاده از رانندگی هستند. در سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱، زنان ۵۸.۵ درصد از بیماران از راه دور را تشکیل می دادند. آنها همچنین به احتمال زیاد در دسته “سوپر استفاده کننده” قرار می گیرند: حدود ۶۵٪ از این گروه زن هستند و حدود ۳۶٪ بین ۲۱ تا ۴۰ سال سن دارند. این کاربران سنگین همچنین در شهرستان های با درآمد بالاتر متمرکز هستند.

پس آینده سلامت از راه دور چیست؟ تجزیه و تحلیل اشاره می کند که شرکت های مختلفی وجود دارند که ابزارهای سلامت از راه دور و سلامت دیجیتال را ارائه می دهند، از جمله خرده فروشان بزرگی مانند آمازون و والمارت اگر عرضه ثابت بماند در حالی که تقاضا کاهش می یابد، قیمت کاهش می یابد.

“واقعیت این است که سلامت از راه دور، که قرار بود ابزاری برای گسترش دسترسی به مراقبت باشد، تنها در زیر مجموعه بسیار کوچکی از جمعیت موفق به انجام این کار شده است. مهمتر از آن، علیرغم “پذیرش اجباری” در طول همه گیری، سلامت از راه دور یک ابزار است. جین گفت: کالاهایی که توسط افرادی که بیشتر به آن نیاز دارند استفاده نمی شود.

“داده‌ها نشان می‌دهد که در غیاب گزینه‌های جایگزین، سلامت از راه دور جایگزین خوبی به نظر می‌رسد. با این حال، هنگامی که یک انتخاب داده می‌شود، اکثر بیماران مراقبت حضوری را به استثنای سلامت رفتاری ترجیح می‌دهند. در نهایت، ارائه‌دهندگان سنتی انگیزه ندارند. از راه دور استفاده می کنند و برای رقابت با تامین کنندگان خرده فروشی مجهز نیستند.”

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر