گزارش: سرمایه گذاری در فناوری سلامت در سال ۲۰۲۱ بیش از دو برابر شدبر اساس گزارش بانک سیلیکون ولی، شرکت‌های فناوری سلامت در سال ۲۰۲۱ از طریق ۱۱۸۶ معامله، ۳۹.۷ میلیارد دلار جذب کردند که بیش از دو برابر ۱۸.۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ است. گزارش سرمایه گذاری مراقبت های بهداشتی و خروج.

رقم عظیم سال گذشته چهار برابر بیشتر از میانگین سرمایه گذاری سالانه در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ بود که به ۱۱ میلیارد دلار رسید. این گزارش خاطرنشان می کند که ۶۰ درصد بودجه از ۱۰۵ معامله “مگا” به ارزش حداقل ۱۰۰ میلیون دلار تامین شده است.

شرکت‌هایی که راه‌حل‌های مراقبت جایگزین ارائه می‌کنند، روند سرمایه‌گذاری در این بخش را هدایت کردند و در سال ۲۰۲۱، ۳۸ درصد دلار را به خود اختصاص دادند که نسبت به سال ۲۰۲۰ سه برابر افزایش داشت.

جاناتان نوریس، رایسا بوسلیمان و بئاتریز آتساوبرانی، نویسندگان گزارش، نوشتند: «ما انتظار داریم که تمرکز سرمایه گذار بر روی تهویه مطبوع تا سال ۲۰۲۲ ادامه یابد، زیرا صنعت مراقبت های بهداشتی با فشار فزاینده ای از جانب بیماران برای اتخاذ سریع راه حل های تهویه مطبوع مواجه است.

این بخش همچنین شاهد افزایش قابل توجهی در سرمایه اولیه و اولیه بود که در سال ۲۰۲۰ بیش از دو برابر شد. اگرچه میانگین حجم معاملات ثابت بود، میانگین ارزش معاملات از ۴ میلیون دلار در سال ۲۰۲۰ به ۸ میلیون دلار در سال ۲۰۲۱ افزایش یافت.

شرکت‌های عملیاتی Almowafir 34 درصد از کل سرمایه‌گذاری‌های اولیه و سری A را تشکیل می‌دهند و ۱.۲ میلیارد دلار از طریق ۱۹۴ معامله در سال گذشته جذب کرده‌اند. در سال ۲۰۲۰، آن منطقه از طریق ۷۳ معامله ۶۰۸ میلیون دلار درآمد داشت. فعال کردن کارآزمایی‌های بالینی نیز یکی از حوزه‌های محبوب سرمایه‌گذاری در مراحل اولیه بوده است، به طوری که چهار معامله از شش معامله برتر اولیه و سری A هستند.

نویسندگان نوشتند: “با افزایش تقاضا برای ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی برای دیجیتالی کردن فعالیت های خود، ما پیش بینی می کنیم که سرمایه گذاری در مراحل اولیه در حامل های پستی که به دنبال بهبود جریان کار هستند، از جمله مشاوره های ویدئویی و چت های مجازی با ارائه دهندگان افزایش یابد.”

در بازارهای عمومی، بخش فناوری سلامت در سال ۲۰۲۱ شاهد ۱۶ عرضه اولیه اولیه سهام در مقایسه با ۷ مورد در سال ۲۰۲۰ بود. Insurtechs Oscar Health و Bright Health دو بزرگ ترین عرضه اولیه اولیه سهام در سال گذشته بودند.

با این حال، شرکت‌ها پس از عرضه اولیه سهام خود، عملکرد خوبی نداشتند، که گزارش اشاره می‌کند که تحت تأثیر ارزش‌گذاری‌های بالا و ادغام‌های ضعیف با خرید با هدف خاص قرار گرفته‌اند.

نویسندگان گزارش نوشتند: “عملکرد سال ۲۰۲۱ تا حد زیادی منفی است، با میانگین عملکرد پس از عرضه اولیه عمومی -۲۸٪، Oscar Health (-80٪) و Bright Health (-81٪) هر دو به طور قابل توجهی کاهش یافته اند. “حق بیمه های ارزش گذاری قوی که در بازار خصوصی فناوری سلامت دیده ایم، به بازار عمومی تبدیل نشده است.”

در بخش مراقبت های بهداشتی به طور کلی، میانگین عملکرد پس از IPO -12٪ بود، اما میانگین عملکرد De Spak -32٪ بود. حتی برای بخش فناوری سلامت بدتر بود، جایی که عملکرد D-Pak -44٪ بود.

فعالیت‌های ادغام و تملک نیز در سال گذشته افزایش یافت و تعداد معاملات در سال ۲۰۲۱ به ۱۲۲ معامله رسید، در مقایسه با ۷۶ معامله در سال ۲۰۱۹، سال قبل که رکورد را شکست. قیمت‌های خرید کاهش یافته است، با میانگین اندازه معامله ۶۳ میلیون دلار در سال ۲۰۲۱، در مقایسه با ۸۴ میلیون دلار در سال ۲۰۲۰. با این حال، اندازه معامله نسبت به سال ۲۰۱۹، یعنی ۴۰ میلیون دلار، بیشتر بود.

برخی از بزرگترین معاملات عبارتند از Ginger and Headspace، خرید MDLive توسط Cigna و خرید Iora Health توسط OneMedical.

نویسندگان نوشتند: «افزایش ادغام‌ها و ادغام‌ها در سال جاری شواهد دیگری از تغییر شرکت‌ها به سمت استراتژی یکپارچه‌تر عمودی‌تر برای تصاحب بیشتر زنجیره مراقبت مداوم از بیمار یا یک استراتژی افقی برای ارائه راه‌حل‌های پلت‌فرم برای پایگاه‌های مصرف‌کننده گسترده‌تر است.»

بنابراین با آغاز سال ۲۰۲۲ آینده فضای فناوری سلامت چیست؟ این گزارش “ادغام گسترده” را پیش بینی می کند، در حالی که سرمایه گذاری قوی باقی خواهد ماند، اما نه کاملاً در سطحی که در سال ۲۰۲۱ مشاهده شد.

نویسندگان می نویسند: «این باعث ایجاد فرصت های زیادی برای خرید می شود زیرا شرکت ها به دنبال افزایش عرضه محصولات خود، گسترش دامنه دسترسی خود به بازارهای دیگر یا به دست آوردن استعدادها و/یا پزشکان هستند (که هر دو کمبود دارند).

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر