گزارش: سلامت دیجیتال ۵۷.۲ میلیارد دلار بودجه جهانی در سال ۲۰۲۱ جذب خواهد کردشرکت‌های سلامت دیجیتال در سال گذشته با ۲۹۳۰ قرارداد ۵۷.۲ میلیارد دلار در سرتاسر جهان تامین مالی کردند که ۷۹ درصد نسبت به سال ۲۰۲۰ افزایش داشته است. گزارش وضعیت سلامت دیجیتال ۲۰۲۱ از CB Insights.

نویسندگان این گزارش می‌نویسند: «در سال ۲۰۲۱ بودجه در تمام مناطق جغرافیایی به سطوح بی‌سابقه‌ای رسید که ناشی از نیاز روزافزون به ارائه راه‌حل‌های دیجیتال و مدل‌های تحویل به بیماران در طول همه‌گیری بود.

با این حال، بازار ایالات متحده با ۳۷.۹ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱، با ۱۰.۸ میلیارد دلار تنها در سه ماهه چهارم، در صدر این گروه قرار گرفت.

در همین حال، آن استارت‌آپ‌ها در آن دوره‌های تامین مالی پول زیادی جمع‌آوری کردند. تعداد مگا راندهای دیجیتال سلامت به ارزش ۱۰۰ میلیون دلار یا بیشتر، در سال گذشته تقریباً دو برابر شده و به ۱۵۴ رسیده است. این دورها ۵۷ درصد از کل بودجه در سه ماهه چهارم و ۶۱ درصد در سه ماهه اول را به خود اختصاص دادند.

یکی دیگر از روند بزرگ در بازار سلامت دیجیتال: ادغام. این گزارش به ۵۷۴ ادغام و تملک اشاره کرد که نسبت به سال ۲۰۲۰ افزایش ۴۴ درصدی را نشان می‌دهد. M&A در سه ماهه دوم با ۱۷۰ معامله به اوج خود رسید، اما فضای سلامت دیجیتال همچنان شاهد ۱۱۰ ادغام و تملک در سه ماهه چهارم بود.

برخی از رویدادهای بزرگ M&A در سه ماهه آخر سال عبارتند از: Walgreens سهام خود را در VillageMD، خرید Current Health توسط Best Buy، خرید Lemonaid Health توسط ۲۳andMe، قرارداد Claroty با Medigate، و خرید RubiconMD توسط Oak Street Health افزایش می‌دهد.

این فضا اکنون ۸۵ شرکت تک شاخ را در خود جای داده است، شرکت هایی که ارزش آنها ۱ میلیارد دلار یا بیشتر است. سیزده کرگدن جدید در سه ماهه آخر سال به گله پیوستند و شش مورد از آنها شامل پیشنهادات بهداشتی از راه دور هستند.

برخی از شرکت های جدید دارای رتبه برتر در سه ماهه چهارم شامل پلتفرم کارآزمایی بالینی غیرمتمرکز هستند شرکت دیجیتال مراقبت از اسکلتی عضلانی SWORD Health، استارتاپ هوش مصنوعی H20.ai، شرکت داروسازی دیجیتال و سلامت از راه دور Truepill، و شرکت تناسب اندام هندی CureFit.

برخی از حوزه‌هایی که گزارش بر روی آنها تمرکز دارد شامل درمان‌های دیجیتال است که در سال گذشته ۳.۴ میلیارد دلار از ۱۲۲ معامله جذب کرد. فناوری کارآزمایی بالینی که نسبت به سال گذشته ۵۳ درصد افزایش یافته است. Telehealth، که ۱۷.۶ میلیارد دلار در ۶۲۸ معامله ارسال کرد. و فناوری اطلاعات سلامت که شاهد افزایش ۵۴ درصدی بودجه به ۸.۶ میلیارد بود.

کسب‌وکارهای سلامت روان و تندرستی نیز زمینه بزرگی برای رشد بودند، با افزایش ۱۳۹ درصدی بودجه سالانه در سال ۲۰۲۱.

این امر عمدتاً ناشی از نیاز به ساخت راه‌حل‌های دیجیتالی با هدف سلامت روان بود نویسندگان این گزارش نوشتند: حوزه ای از مراقبت های بهداشتی که در طول همه گیری شتاب بیشتری به دست آورده است. شصت و هشت درصد از معاملات ۲۰۲۱ در مراحل اولیه خود بودند این نشان می دهد که فضایی برای رشد بیشتر در فناوری سلامت روان وجود دارد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر