گزارش فارس از تجمعات امروز در اطراف میدان ولیعصر تهران


گزارش خبرنگاران خبرگزاری فارس از تجمعات امروز در اطراف میدان ولیعصر تهران:

ساعت ۱۷:۳۰
پلیس در میدان فردوسی، چهارراه تئاترشهر، میدان و خیابان ولیعصر، میدان الگینال، ابتدای خیابان حجاب، خیابان طالقانی و خیابان های اطراف میدان ولیعصر تا تئاترشهر حضور دارد. از حوالی ساعت ۱۷:۳۰ گروه های ۱۰ تا ۳۰ نفره به سمت خیابان ولیعصر حرکت می کنند. اینترنت تقریبا قطع شده است.

در ۶ عصر
تعدادی از معترضان در میدان ولیعصر و تعدادی دیگر در چهارراه تئاترشهر تجمع کردند و شعارهای توهین آمیز و تخریبی سر دادند. گاز اشک آور باعث متفرق شدن معترضان شد. معترضان در خیابان ولیعصر و اطراف آن پراکنده هستند.

ساعت ۱۸:۳۰
برخی از معترضان اسلحه پینت بال حمل می کردند. برخی نیز صورت خود را با ماسک می پوشانند. پلیس از کسانی که چندین بار همکاری کردند تشکر کرد و به سایرین که در جلسه بودند هشدار داد که در مدت زمان کوتاهی منطقه را ترک کنند. در یک لحظه شعار مرگ بر ظالم همه متحدیم هر که برادرم را بکشد می کشم. ترافیک زیادی در خیابان وجود دارد.

ساعت: ۱۹:۰۰
جمعیت تقریباً متفرق شده است. هر از چند گاهی عده ای وارد خیابان های اصلی می شوند و شعار می دهند. ترافیک بهبود یافته و وضعیت تحت کنترل پلیس است. پلیس به افرادی که در حال عبور یا تماشای جلسات بودند کمک کرد تا محل ملاقات را ترک کنند. گاز اشک آور در هوا پخش شد، پلیس همچنین به عابرانی که به سختی نفس می‌کشیدند یا چشم‌هایشان می‌سوخت کمک کردند.

ساعت ۱۹:۳۰
ترافیک در حال حاضر کاهش یافته است. هر از چند گاهی شعارهایی به گوش می رسد. به نظر می رسد اکثر معترضان محل تجمع خود را ترک کرده اند. در خیابان کشاورز سطل های زباله در حال سوختن است اما اوضاع آرام است.

ساعت: ۲۰:۰۰
اتوبوس BRT خیابان ولیعصر که پیش از این در میدان ولیعصر متوقف شده بود، آغاز به کار کرد. خیابان تقریباً به حالت عادی بازگشته است. ماموران همچنان در میدان هستند. بسیاری از معترضان با حضور نیروهای امنیتی راه را بستند و به سمت پارک لاله پخش شدند.