گشت ارشاد می تواند خطرناک باشد – اخبار پایه مدرا


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; خلیل بهروزی فر عضو کمیته عمومی شورای اسلامی در پاسخ به آمار ۱۸ میلیون نفر از افراد منحرف در این کشور گفت: این آمار و ارقام غیر دقیق و غیر واقعی است. در واقع از سراسر کشور افرادی را شناسایی کرده ایم که منشأ خطرات اجتماعی برای جامعه هستند اما تعداد آنها به این تعداد نمی رسد. درست است که حقوق و امتیازات بسیاری از خانواده ها به طور جداگانه تضییع می شود و در این مورد مجلس نیز قبلاً بدهی آنها را به کمیسیون تلفیق مندرج در بودجه ۱۴۰۱ متعهد شده است و خدمات دیگری برای خانواده های حاشیه نشین در نظر گرفته شده است.

وی افزود: از این رو تلاش می شود تا ببینیم حداقل کار خانواده های حاشیه نشین، مجلس و دولت به این موضوع نگاه می کنند، اما بسیاری از مسائل مربوط به موضوع حاشیه نشینی جدی گرفته نشده است.

پاسخ بهروزی فر به طرح مجلس و دولت برای سکونت نشینان حاشیه نشین؟ وی تصریح کرد: خیر، رد شدگان می خواهند خانه بسازند اما پروانه ساخت به آنها داده نمی شود یا خانه ساخته شده را تخریب می کنند و از طرفی به دلیل اینکه مشخص نیست روستایی یا شهری است. آنها خدماتی مانند آب و برق ارائه نمی دهند، تلفن ارائه نمی دهند.

وی در بررسی اقدامات دولت در سال گذشته متوجه شد: بسیاری از کارها در وزارت امور خارجه به خوبی انجام شد و از سوی دیگر توسعه اقتصاد و کشورهای همسایه نیز در این دولت اتفاق افتاد. علاوه بر این، دولت سیزدهم توانست ظرف ۷۰ روز واکسیناسیون را تکمیل کند و از خسارات ناشی از کرونا بکاهد.

بهروزی فر با بیان موفقیت اجتماعی دولت سیزدهم در سال گذشته یادآور شد: رسیدگی به مسائل اجتماعی نیازمند سازماندهی و اقدام مشترک مردم و سازمان های مردم نهاد است. ضمناً توجه به این نکته ضروری است که این یک گشت کاری انجام نمی دهد و شاید گشت هدایت شده به دلیل ماهیت برخورد اثر مخربی داشته باشد و فقط مشکلی را حل نکند، بلکه ممکن است مشکل بدتر شود. . بنابراین باید عزم کشور در خصوص حجاب وجود داشته باشد تا از سهم مشکلات و خطرات جامعه کاسته شود.