یک حامی قرمزها در حال عقب نشینی / عقب نشینی سریع یک حامی نویز استTeamViewer اسپانسر پیراهن منچستریونایتد قصد دارد تنها ۱۸ ماه پس از امضای قراردادی ۴۷ میلیون پوندی با این باشگاه، یونایتد را ترک کند. این شرکت آلمانی تایید کرده است که در پایان قرارداد که در سال ۲۰۲۶ خواهد بود، این پشتیبانی را تمدید نخواهد کرد.

قیمت سهام Team Weaver از زمانی که این شرکت فناوری جهانی پیراهن یونایتد را جایگزین شورولت کرد، چهار پنجم ارزش خود را از دست داد. قیمت بالای این قرارداد که در آن زمان بازار مالی آلمان با تردیدهایی مواجه شد، به عنوان یکی از دلایل اصلی مشکلات شرکت و انصراف آنها مطرح شد. عوامل دیگر عبارتند از جنگ در اوکراین و کاهش بخش فناوری پس از همه گیری ویروس کرونا.

TeamViewer در بیانیه ای گفت: “شناخت برند بین المللی ما سال گذشته با این همکاری (با یونایتد) به وضوح افزایش یافت. با این حال، این شرکت تصمیم گرفته است تا استراتژی بازاریابی بلندمدت خود را بر اساس شرایط کلان اقتصادی فعلی ارزیابی کند. قیمت سهام این شرکت با انتشار آخرین پیش بینی مالی خود در روز چهارشنبه ۸ درصد کاهش یافت، اما پس از اعلام پایان قرارداد یونایتد، ۵ درصد بهبود یافت!

اولیور استیل، مدیر اجرایی Team Viewer، که در ماه مارس گذشته هنگام اعلام قرارداد اسپانسر منچستریونایتد، با هیجان اعلام کرد “دو تیم برتر جهان گرد هم می آیند”، موافقت کرد که تغییری در تفکر و برنامه های شرکت ایجاد شده است. استیل گفت: «تصمیم گیرندگان تجاری محتاط هستند و سرمایه گذاری را به تعویق می اندازند.

این خبر یک شکست برای یونایتد است که موافقت کرد ۱۷ میلیون پوند از قرارداد سالانه ۶۴ میلیون پوندی خود با شورلت را برای به خدمت گرفتن تیم ویور کاهش دهد، هرچند پیشنهادهای دیگری نیز روی میز وجود داشت.

با این حال، گفته می شود که تیم نگران این وضعیت نیست زیرا چهار سال از این توافق باقی مانده است و مطمئن هستند که حمایت مناسب دیگری پیدا خواهند کرد.

یونایتد اخیراً چندین شریک جدید به تیم اضافه کرده و روز پنجشنبه یک توافق جهانی چند ساله با Qualcomm Technologies اعلام کرد.