22
مهر

یک مرد دانمارکی قربانی قتل در نروژ شده استکوپنهاگ ، دانمارک (AP) -پلیس روز پنجشنبه اعلام کرد که مرد 37 ساله دانمارکی در نروژ به ظن حمله خط و تیر در یک شهر کوچک که منجر به کشته شدن پنج نفر و زخمی شدن دو نفر دیگر شد ، در نروژ بازداشت شده است.

دادستان آن ایرن سوان ماتیاسن گفت ، این مرد که دیگر هویتش مشخص نیست اعتراف کرد در اعتصاب خود در کنگسبرگ ، در جنوب غربی اسلو ، پایتخت این کشور اعتصاب کرده است و از وی پرسیده شد که آیا یک شبه مورد بازجویی قرار گرفته است.

به گفته پلیس ، بسیاری از قربانیان در سوپرمارکت بودند.

سوان ماتیاسن به ایستگاه تلویزیونی نروژی TV2 گفت که مردی که در کنگسبرگ زندگی می کند ، پلیس او را می شناسد و سابقه پزشکی دارد.

خبرگزاری نروژی NTB به نقل از پلیس گفته است که مظنون از سلاح های دیگری نیز استفاده کرده است.

به گفته پلیس ، در جریان دستگیری “درگیری” بین افسر و مهاجم رخ داد.

همه مصدومان در بیمارستان تحت درمان قرار گرفتند. در میان آنها یک افسر پلیس بیکار بود که داخل مغازه بود. ویژگی های آنها ناشناخته است.

مظنون در بازداشت به سر می برد که تنها چند قدم با اتهامات رسمی فاصله دارد. پلیس معتقد است که او تنها است.

پلیس در مورد این حمله حدود ساعت 18:15 بعد از ظهر چهارشنبه هشدار داده شد و 30 دقیقه بعد او را دستگیر کرد. این گروه حدود 26000 نفری در حدود 66 کیلومتری جنوب غربی اسلو زندگی می کنند.

سخنگوی پلیس Oeyvind Aas گفت: “اگر دیدگاه بهتری از آنچه اتفاق افتاده است داشته باشیم ، به شرح مفصل تری از روند عمل باز خواهیم گشت.”

وی گفت: “بدون گفتن این یک وضعیت جدی و جدی است و طبیعی است که بر کنگسبرگ و کسانی که در اینجا زندگی می کنند تأثیر بگذارد.” به