۱۰ علامت هشدار دهنده فیزیکی


بیماری

تهران (پانا) – علائم خفیف مانند خال، موهای نازک و تمایل به جویدن یخ ممکن است نشان دهنده یک مشکل جسمی جدی باشد که باید جدی گرفته شود.

به گزارش همشهری آنلاین، بسیاری از علائم خفیفی که بدن ما با آن مواجه است و به راحتی می توانیم از آنها عبور کنیم، ممکن است نشان دهنده مشکلی در بدن ما باشد که باید آن را جدی بگیریم و به آن فکر کنیم. درست است که نگران هر نشانه ای نخواهیم بود، اما نباید بی خیال باشیم. بهترین راه این است که موضوع را با پزشک در میان بگذارید، نه با استرس و ترس. بیایید این علائم را با هم بررسی کنیم:

۱. اگر خال های پوستی زیاد دارید

شما در معرض خطر دیابت هستید. محققان هنوز این نتیجه گیری را به طور کامل اثبات نکرده اند، اما چندین مطالعه نشان می دهد که بین سطوح بالای خال و دیابت نوع ۲ ارتباط وجود دارد.

۲. اگر دوست دارید یخ بجوید

این بدان معناست که بدن شما به آهن بیشتری نیاز دارد. بدن برای رساندن اکسیژن به مغز و ماهیچه ها به آهن نیاز دارد و افرادی که آهن کافی ندارند، اکسیژن کمتری در خون خود دارند.

۳. اگر بوهای بد به مشام می رسد

در این صورت باید به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید. این می تواند نشانه ساده سینوس های متورم، تومورهای مغزی، صرع یا بیماری پارکینسون باشد.

۴. اگر یک هاله خاکستری در اطراف مردمک چشم شما وجود دارد

شما باید سطح کلسترول خون خود را بررسی کنید. هاله خاکستری یا سفید دور چشم نشان دهنده افزایش کلسترول خون است، جایی که باید غذاهای چرب را از سبد غذایی خود حذف کنید.

۵. اگر موهای شما نازک و نازک است

به آهن بیشتری نیاز دارید. همانطور که گفته شد نقش آهن در مغز بسیار مهم است. کم خونی می تواند موها را نازک و نازک کند.

۶. اگر چشمان شما همیشه مغرور است

ممکن است بیماری کلیوی یا قلبی داشته باشید. مشکلات کلیوی و قلبی می توانند از ترشح مایعات اضافی در بدن جلوگیری کنند.

۷. اگر از همه سردتر هستید

ممکن است تیروئید کم کاری داشته باشید. یکی از شایع ترین علائم کم کاری تیروئید داشتن قفسه سینه غیر طبیعی است. سطوح پایین هورمون های تیروئید باعث می شود نسبت به اطرافیانتان احساس سرما کنید.

۸. اگر خطوط سفید روی ناخن های شما وجود دارد

ممکن است بیماری کلیوی داشته باشید. اگر ناخن‌هایتان ناگهان سفید شد و خطوط سفید روی آن‌ها وجود داشت، بهتر است سلامت کلیه‌هایتان را بررسی کنید.

۹. اگر درد عضلانی غیر قابل توضیح دارید

ممکن است پتاسیم کافی دریافت نکنید. اگر سطح پتاسیم شما پایین باشد، بدون اینکه به ورزش مرتبط باشد، عضلات شما درد خواهند کرد. خوردن موز اغلب برای بازگرداندن ثبات پتاسیم کافی است.

۱۰. اگر دست های سردی دارید

ممکن است به ویتامین B12 بیشتری نیاز داشته باشید. ویتامین B12 برای تشکیل گلبول های قرمز ضروری است. کمبود این ویتامین می تواند منجر به کاهش تولید گلبول های قرمز و متعاقب آن کم خونی شود. کم خونی باعث کاهش اکسیژن و سرما در بدن می شود.