۱۰ میلیارد ریال هزینه برای بهسازی راه های منتهی به مناطق اربعین – پایگاه خبری مدرا


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; داریوش امانی در بازدید از گذرگاه مرزی شلمچه گفت: سازمان راهداری بر اساس مصوبه ستاد اربعین کشور، پروژه های توسعه و بهسازی راه های منتهی به گذرگاه مرزی ورودی نیوجرسی را آغاز کرده است. مسیرها را وارد کنید شاخص‌ها و تفسیر داده‌های پرخطر از ابتدای سال با تخصیص اعتبار به استان‌ها آغاز شده است.

وی با ابراز خرسندی از اجرای طرح های مذکور در جاده های منتهی به زیارت اربعین افزود: طبق برنامه زمان بندی شده پروژه های زیربنایی یک هفته مانده به آغاز زیارت اربعین به اتمام می رسد و چیزی نخواهیم داشت. مشکلات در این زمینه

امانی با اشاره به آمادگی کامل ایستگاه های مرزی برای پذیرایی از زائران اربعین گفت: ۴۸ گیت شلمچه، ۲۴ دروازه چذابه و ۶۰ دروازه مهران به عنوان راه آسان و بدون دردسر زائران اربعین در نظر گرفته شده است، ضمن اینکه گیت های اورژانس نیز در حال انجام است. هنوز موجود است که مختص زمان هایی است که جمعیت افزایش می یابد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به اضافه شدن مرزهای خسروی، تمرچین و باشماق هنگام عبور اربعین حسینی امسال اشاره کرد و گفت: مرز خسروی، ساختمان، سایه بان و سالن های بزرگ برای پذیرایی از زائرین پیش بینی شده است.

وی افزود: با توجه به قرار گرفتن ایام اربعین در فصل تابستان، سایه انداز و مه پاش موقت در جاده های ایستگاه ها و معابر برای مسافران فراهم شده است.

اختصاص ۸ هزار اتوبوس برای جابجایی زائران اربعین

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس انجمن راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای نیز گفت: هشت هزار دستگاه اتوبوس بخش خصوصی برای جابه‌جایی مسافران اربعین در مسیر عبور از مرز در نظر گرفته شده است و تلاش بر این اساس است. سه تا چهار هزار اتوبوس ساخته می شود که باید از اداره دولتی و سایر سازمان ها در این زمینه استفاده شود.

وی در خصوص قیمت بلیت اتوبوس اربعین گفت: همچنان در حال مذاکره هستیم تا مشخص شود مسافران چقدر پول دارند و این مبلغ به صورت رسمی اعلام می شود و پس از تایید شماره در انتهای اتوبوس، اقدام می کنیم. اجازه ندهید بدون دلیل سفر را افزایش دهید.

بر اساس تقویم رسمی کشور، ۲۶ شهریور برابر با ۲۰ صفر ۱۴۴۴ هجری قمری شمشی اربعین حسینی است.

مرز بین المللی شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر و ۲۰ کیلومتری بصره عراق است.

مرز شلمچه و چذابه دو مرز زائران اربعین حسینی در خوزستان است.

منبع: ایرنا