۱۰ نکته برای اینکه خود را برای یک عمل دندانپزشکی آماده کنید – وبلاگ Credihealth


اغلب اوقات مراجعه به دندانپزشک بخش ذاتی مراقبت از سلامت دهان و دندان شما است. این ویزیت‌ها می‌توانند جزئی باشند و فقط به تمیز کردن دندان نیاز دارند، اما همچنین می‌توانند منجر به اقدامات جدی شوند، به خصوص اگر کارهای زیادی باید انجام شود. وقتی در دست یک دندانپزشک خوب هستید، این روش ها فقط به دقیق ترین و موفق ترین روش ممکن انجام نمی شوند. کارکنان دندانپزشکی نیز افتخار می کنند که علیرغم اضطراب، احساس راحتی و آسودگی را برای بیماران خود ایجاد می کنند.

در حقیقت، بسیاری از بیماران ممکن است از مراجعه به دندانپزشک بترسند. بنابراین، اگر شما نیز آن را تجربه کنید، تنها نیستید. طبیعی است که در آماده شدن برای قرار ملاقات دندانپزشکی مراقب راه های موثر مختلف برای آرام کردن خود باشید. به این ترتیب، شما مجبور نخواهید بود که آنقدر از آن بترسید روش دندانپزشکی شما در حال عبور از

همانطور که گفته شد، در اینجا با ده مورد از این استراتژی ها روبرو خواهید شد.

  1. تمام سوابق دندانپزشکی و پزشکی خود را آماده کنید

اگر برای انجام این عمل به دندانپزشک دیگری مانند یک متخصص مراجعه می کنید، تمام سوابق دندانپزشکی خود را آماده کنید. اگر دندانپزشک شما همان کسی است که عمل مورد نیاز شما را انجام می دهد و نیازی به رفتن به دندانپزشک دیگری نیست، سوابق پزشکی شما همان چیزی است که باید داشته باشید.

این سوابق ضروری هستند – آنها به دندانپزشک شما می‌دهند که از پیشینه سلامت کلی شما مطلع شود. شاید داروهایی وجود داشته باشند که در حال حاضر مصرف می‌کنید و مصرف آنها همراه با داروی خاصی که ممکن است دندانپزشک شما تجویز کند، ایمن نباشد. ایمنی جزء حیاتی یک روش دندانپزشکی موفق است، بنابراین نباید در این مورد مصالحه ای وجود داشته باشد.

برای شروع جستجوی خود برای دندانپزشک متخصص، از این وب سایت دیدن کنید.

  1. خبر داشتن

داشتن اطلاعات پس زمینه تا جایی که می توانید در مورد روش دندانپزشکی خود یکی دیگر از کارهای مهمی است که باید انجام دهید. هر چه بیشتر بدانید، بهتر است. به این ترتیب، شما همچنین می توانید فعالانه از خطرات احتمالی یا عوارض جانبی عمل دندانپزشکی جلوگیری کنید. وقتی می‌دانید چه انتظاری دارید، نیازی نیست که از کاری که دندان‌پزشک انجام می‌دهد ترسید.

هنگامی که با دندانپزشک خود صحبت نشستن درستی انجام دادید، تمام سوالات خود را روی میز بگذارید. در آن جلسات عجله نکنید. هر نگرانی که دارید، در مورد آن صحبت کنید. هر چه دندانپزشک شما در پاسخ به این نگرانی ها صبورتر باشد، راحتی بیشتری خواهید داشت که در دستان خوبی هستید.

  1. ترس های خود را با دندانپزشک خود در میان بگذارید

در طول آن مکالمه در نکته دوم بالا، بحث بیشتر درباره ترس‌های خود را نیز مورد بحث قرار دهید. هنگامی که شما آنقدر شفاف هستید، دندانپزشک نیز می تواند به شما اطمینان لازم را بدهد. بسیاری از ترس هایی که ممکن است داشته باشید ممکن است صرفاً به این دلیل کشیده شوند که نمی دانید چه انتظاری دارید. همچنین ممکن است اطلاعات اشتباهی را در جای دیگری دریافت کرده باشید.

هیچ حرفه ای بهتر از دندانپزشک شما برای از بین بردن این ترس ها وجود ندارد. شما باید به تخصص و توانایی های آنها اعتماد کنید. حرف آنها را قبول کنید، که دندانپزشک سالها مطالعه را صرف کرده است تا کاری را که اکنون می داند چگونه انجام دهد را تکمیل کند.

  1. تمام داروهای تجویز شده را مصرف کنید

برخی از بیماران دارای شرایط از قبل موجود هستند که آنها را ایجاد می کند سیستم ایمنی ضعیف اگر شما یکی از آنها هستید، ممکن است در هفته های منتهی به عمل، توسط دندانپزشکتان داروهایی برای شما تجویز شود. به عنوان مثال، آنتی بیوتیک ها را می توان قبل، در طول دوره و بعد از عمل دندانپزشکی شما تجویز کرد.

اگر قبل از انجام یک عمل دندانپزشکی خاص از شما خواسته شد که دارو مصرف کنید، حتما آن را به طور کامل دنبال کنید. حرف دندانپزشک خود را قبول کنید – این به نفع خودتان است. آن آنتی بیوتیک ها می توانند به محافظت از بدن شما در برابر هرگونه خطر عفونتی که ممکن است ایجاد شود کمک کنند.

  1. کتاب سفر به خانه

شما هرگز نمی دانید که اثرات بی حسی دهانی که در طول عمل به شما داده می شود چقدر طول می کشد. به خصوص برای بیمارانی که از اضطراب شدید دندانی رنج می برند، طبیعی است که در طول درمان دندان آرام بخش باشند. اکسید نیتروژن یا هر ماده بیهوشی ممکن است قضاوت و حواس شما را به طور موقت مختل کند و رانندگی به خانه را برای شما ناامن کند.

این دلیلی است که چرا این یک حرکت محتاطانه است تا مطمئن شوید که سوار خانه هستید. اگر تنها زندگی می کنید اما دوستان یا خانواده ای در نزدیکی خود دارید که می خواهند شما را به خانه ببرند، چند روز قبل با آنها تماس بگیرید ضرری ندارد.

اگر کسی که می شناسید نمی تواند این کار را انجام دهد، حداقل یک تاکسی یا هر شکل دیگری از حمل و نقل عمومی در منطقه خود بگیرید.

  1. برنامه را عاقلانه برنامه ریزی کنید

هنگامی که دندانپزشک به شما اطلاع می دهد که باید یک روش دندانپزشکی خاص را انجام دهید، برنامه خود را در اسرع وقت بررسی کنید. اگر در روزهای هفته کار می کنید، حداقل روز جمعه یا شنبه این روش را رزرو کنید. این به شما این امکان را می دهد که در آخر هفته استراحت کنید، در صورت هر گونه ناراحتی، بدون از دست دادن روزهای زیادی در محل کار.

به غیر از کار، تمام تعهدات دیگری را که باید انجام دهید نیز در نظر بگیرید. به خصوص اگر والدین هستید، مطمئناً تعهدات دیگری نیز وجود دارد که باید انجام دهید: فعالیت های بچه ها، فعالیت های مدرسه و غیره. برنامه ریزی عاقلانه برنامه خود مهم است، بنابراین می توانید تمام هماهنگی های لازم را انجام دهید، فقط در صورت نیاز به استراحت.

همانطور که برنامه خود را برنامه ریزی می کنید، ممکن است بخواهید از قبل با خانواده تماس بگیرید. فقط در صورتی که بعد از عمل احساس بیماری کردید، خوب است با بستگان خود هماهنگی کنید تا بچه ها برای چند روز بخوابند، در حالی که شما استراحت می کنید و بهبود می یابند. شما هرگز نمی دانید بعد از عمل چه احساسی خواهید داشت، به خصوص آنهایی که مستلزم جراحی دهان هستند. ایجاد هماهنگی‌های احتمالی برای خوابیدن از قبل، اطمینان حاصل می‌کند که شما نیز خانواده‌ای دارید که برای مراقبت از بچه‌ها وقت صرف می‌کنند.

  1. در صورت لزوم از خوردن خودداری کنید

اگر دندانپزشک به شما می گوید در ساعات خاصی از روز از مصرف برخی غذاها و مایعات اجتناب کنید، همین توصیه ها را نیز دنبال کنید. روزه گرفتن اغلب لازم است، به خصوص اگر قرار است بیهوشی به شما داده شود. معمولاً از شما خواسته می شود که در شب قبل از جراحی چیزی نخورید یا ننوشید. پیروی از دستورات پزشک الزامی است. این برای جلوگیری از خطر آسپیراسیون یا یک بیماری جدی که زمانی رخ می دهد که محتویات معده شما وارد ریه های شما می شود، لازم است.

بسته به نوع روشی که ممکن است انجام دهید، می‌توان به شما توصیه کرد که فقط بعد از عمل از یک رژیم غذایی نرم استفاده کنید. این را بخشی از فرآیند آماده سازی خود قرار دهید.

در هفته منتهی به عمل دندانپزشکی، سوپ، بلغور جو دوسر، فرنی، بستنی و ماست و غیره را ذخیره کنید. آنها را بخشی از لیست مواد غذایی خود قرار دهید. به این ترتیب، همه آنها برای زمانی که روز عمل شما فرا می رسد آماده هستند. این شما را از دردسر رفتن به خواربارفروشی یا سفارش در زمانی که تنها چیزی که می خواهید انجام دهید استراحت است، نجات می دهد.

  1. اطلاعات بیمه را آماده کنید

اگر پوشش بیمه درمانی دارید که شامل درمان های دندانپزشکی می شود، حتماً همه آن ها را نیز آماده کنید. ارائه دهنده بیمه خود را در مورد عمل دندانپزشکی آینده خود مطلع کنید تا از ادعاهای شما مطلع شوند.

برای کسانی که پوشش بیمه ای ندارند، پس پرداخت مورد نیاز را نیز تهیه کنید. مانند هر درمان پزشکی، روش های دندانپزشکی می تواند بسیار گران باشد. بنابراین، برای پوشش این هزینه آماده باشید.

  1. به کارهای خانه رسیدگی کنید

برای کمک به بهبودی سریع‌تر و بهتر، ممکن است دندانپزشک به شما توصیه کند که آن را در خانه راحت کنید. وقتی می توانید استراحت کنید. همچنین، ممکن است لازم باشد از هر کار سخت یا پرزحمت اجتناب کنید. اگر شما مسئولیت کارهای روزانه خانه را بر عهده دارید، این بدان معناست که ممکن است مجبور شوید کمکی را ترتیب دهید، حتی اگر فقط برای آن هفته باشد.

در صورت لزوم با یک نظافتچی تماس بگیرید تا از خانه شما بازدید کند. این کار را زودتر از موعد ترتیب دهید، تا آنها بتوانند در طول هفته بیایند و به کارهای شما رسیدگی کنند، هر چند اغلب به آنها نیاز دارید. مبلغ اضافی که برای پاک کننده می پردازید ارزش آن را دارد که سلامت و ایمنی شما در خطر باشد. ممکن است فقط یک عمل کوچک دندانپزشکی باشد. اما، اگر دندانپزشک گفت که باید استراحت کنید، حرف او را قبول کنید.

راه حل دیگری که می توانید انجام دهید این است که خانه خود را در روزهای قبل از جراحی تمیز کنید. تا آنجایی که می توانید از انرژی قبل از جراحی خود برای انجام هر کاری استفاده کنید، بنابراین پس از انجام هر گونه تمیزکاری عمیق مجبور نشوید.

  1. خوب بخوابی

در روزهای منتهی به عمل دندانپزشکی، باید خوب بخوابید. فعلا از دیر بیدار ماندن خودداری کنید. اگر دعوت‌هایی برای گردهمایی یا مهمانی وجود دارد، بهتر است نروید. این نکته قطعاً در شب قبل از عمل دندانپزشکی غیرقابل مذاکره است

دادن زمان کافی برای استراحت به مغز می تواند به آرامش اعصاب و رفع اضطراب کمک کند. وقتی کمبود خواب دارید، توانایی شناختی شما به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد. زمانی که خواب بر بدن شما تأثیر مثبتی گذاشته و به شما فرصت می دهد تا سرحال و سرحال بمانید، می توانید برای جراحی خود روحیه خوبی داشته باشید.

نتیجه

مهم نیست که چقدر در مراقبت از دهان خود در خانه کوشا هستید، واقعاً هیچ جایگزینی برای لمس تخصصی که فقط دندانپزشکان می توانند انجام دهند وجود ندارد. بسته به وضعیت سلامت دهان و دندان شما، ممکن است اقدامات دندانپزشکی ضروری باشد. این می تواند باعث اضطراب، ترس و استرس در برخی از بیماران شود. اگر شما هم از همین رنج رنج می برید، خودتان را خوش شانس بدانید که نکات بالا را رعایت کرده اید. وقتی می‌توانید نگرانی‌هایتان را کاهش دهید و ترس‌هایتان را آرام کنید، دیگر نیازی نیست که به دندانپزشکی بروید.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.
کمک های پزشکی

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر