۱۱ هک کوچک سبک زندگی برای تأثیر قابل توجه بر سلامت – بلاگ Credihealth


همه ما می دانیم که سرمایه گذاری در زندگی سالم با هرج و مرج زندگی روزمره می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. با تغییرات جزئی در سبک زندگی، می توانید با توجه به وزن خود و وقت گذاشتن برای ورزش به سمت زندگی سالم حرکت کنید. این مقاله توضیح مفصلی در مورد کوچک بودن اما مرتبط بودن ارائه می دهد تغییرات سبک زندگی بر سلامت شما تأثیر می گذارد.

• بیشتر بخواب

به عنوان یک بزرگسال، شما باید یک خواب منظم و بدون وقفه حدود هشت تا نه ساعت داشته باشید. این نوع خوابی است که به شما اطمینان می دهد پس از یک روز بسیار طولانی و پرمشغله به اندازه کافی استراحت کنید. به غیر از آن، خواب با کیفیت در بالا بردن خلق و خوی شما بسیار مهم است. در نتیجه، احساس شادی، هوشیاری در انجام وظایف خود و سطح انرژی بالا را تجربه خواهید کرد. خواب بیشتر همچنین در ترمیم و فعال کردن رشد سلولی، کاهش سطح انسولین، بهبود پوست و کاهش استرس نقش دارد. متأسفانه، به دلیل شرایط غیرقابل اجتناب، ممکن است گاهی اوقات خود را دچار بی خوابی کنید. این را می توان با برخی از محصولات موجود در بازار که به خواب بیشتر کمک می کنند، برطرف کرد (اما، ابتدا با پزشک خود مشورت کنید).

رفتن به خرید با معده خالی ممکن است شما را وسوسه کند که غذاهای پرکالری بخرید که معمولاً آنها را نمی خرید. یک سرکوب کننده اشتها ممکن است به کاهش شانس پرخوری هنگام بیرون از خانه کمک کند. آنها همچنین ممکن است به شما در تصمیم گیری منطقی هنگام خرید غذا کمک کنند.

• میان وعده های سالم را به قفسه میانی منتقل کنید.

برای ترکیب عادات غذایی سالم، سعی کنید تنقلات مغذی بیشتری را در قفسه میانی یخچال یا هر فضای ذخیره سازی که دارید قرار دهید. به این ترتیب، هر زمان که گرسنه شدید، بلافاصله سراغ یک میان وعده سالم می روید. و با گذشت زمان، ممکن است به طور کلی از خرید تنقلات ناسالم خودداری کنید.

• سعی کنید مکررا ورزش کنید.

ورزش به معنای ثبت نام در باشگاه نیست. فعالیت های مختلفی وجود دارد که می توانید برای اطمینان از حرکت بدن خود انجام دهید. برای مثال دورتر پارک کنید و تا مقصد خود پیاده بروید یا به جای آسانسور از پله ها بروید. تغییرات ساده در سبک زندگی عضلات گلوتئال شما را تحت تأثیر قرار می دهد، ضربان قلب شما را بالا نگه می دارد و شما را سالم نگه می دارد. علاوه بر این، ورزش به کاهش بیماری های قلبی عروقی، تقویت قلب، بهبود گردش خون، کاهش فشار خون و بسیاری از مزایای سلامتی کمک می کند.

• آب خود را بنوشید.

توصیه می شود هر روز دو یا چند لیتر آب مصرف کنید. مصرف روزانه آب به شرایط آب و هوایی اطراف شما بستگی دارد. به ساکنان مناطق گرم توصیه می شود بیشتر مصرف کنند. متابولیسم خود را آبیاری کنید، به شما کمک می کند تمام سموم بدنتان را پاک کنید، رنگ پوستتان را بهبود می بخشد و گرسنگی را از بین می برد.

• قبل از بیرون آمدن از غذا خوردن مطمئن شوید.

هنگام خروج از خانه، شاید برای یک رویداد یا یک پاتوق با دوستان، سعی کنید چیزی سالم در خانه خود بگیرید. اگر چیزی سرشار از فیبر و کربوهیدرات های سالم بخورید، باعث کاهش زیاده روی در میان وعده های ناسالم می شود.

• آماده سازی غذا را امتحان کنید.

توصیه می شود به جای خرید غذا از غذاخوری ها، وعده های غذایی خود را آماده یا طبخ کنید. هنگامی که وعده های غذایی خود را آماده می کنید، مواد تشکیل دهنده را می شناسید و به شما کمک می کند تا به اهداف تغذیه ای خود برسید. بنابراین، چرا سعی نکنید از قبل غذاها و میان وعده های سالم تهیه کنید؟ این به کاهش شانس گرفتن یک تعمیر سریع ناسالم از شربت خانه کمک می کند.

• مصرف الکل را کاهش دهید.

الکل کالری بالایی دارد و مانع از توانایی کبد در پردازش چربی می شود. بنابراین، وقتی آن آبجو یا شراب را هر روز یا شب می نوشید، سرعت بدن خود را کاهش می دهید یا به طور کامل از از دست دادن چربی جلوگیری می کنید. علاوه بر این، مصرف زیاد الکل منجر به سیروز کبدی می شود.

• سبک قهوه خود را تغییر دهید.

هنگام مصرف قهوه یا چای به تنهایی و بدون هیچ گونه افزودنی، نگرانی های کمی برای سلامتی وجود دارد. با این حال، هنگامی که شروع به استفاده از افزودنی هایی مانند شیر پرچرب می کنید، یک نوشیدنی سالم ساده را به یک نوشیدنی پر کالری تبدیل می کنند. بنابراین، سعی کنید قهوه سیاه را انتخاب کنید یا مقدار کمی شکر و شیر گیاهی اضافه کنید.

• سطح انرژی خود را افزایش دهید.

گاهی اوقات فکر می کنیم خوردن یک میان وعده سریع پر از شکر سطح انرژی ما را افزایش می دهد. در عوض، این کالری های ناخواسته را اضافه می کند. گزینه های سالم تری برای کمک به افزایش سطح انرژی شما وجود دارد. سعی کنید مقداری چای سبز یا قهوه بنوشید، یک جایگزین عالی سالم برای تقویت بیشتر شما.

• اگر می توانید یک میز ایستاده را امتحان کنید.

اگر شغل شما مستلزم این است که تمام روز بنشینید، چرا روند جدید را امتحان نکنید – میز ایستاده. وقتی هشت ساعت یا بیشتر می نشینید، فشار زیادی به خود و ستون فقراتتان وارد می کنید. در نتیجه، بر وضعیت بدن شما تأثیر می گذارد و می تواند منجر به کمردرد شود.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر