۲ مربی جوان در کادر فنی پرسپولیس; یحیی امروز لیست کادر فنی خود را به تیم ارائه می کند


یحیی گل محمدی

تهران (پانا) – هواداران پرسپولیس از ادامه همکاری یحیی گل محمدی با یارانش انتقاد کردند. حالا منطقی است که این مربی تصمیم خودش را برای تغییر کادرفنی پرسپولیس گرفته و با باشگاهی جدید پرسپولیس را راهی لیگ بعدی کند.

به گزارش ورزشی، هواداران پرسپولیس از ادامه همکاری یحیی گل محمدی با یارانش انتقاد کردند. پرسپولیسی ها معتقدند سال گذشته هدف این تیم پاشنه آشیل آنها بود و داوود فنایی مربی گل این تیم نتوانست تا پایان فصل حامد لک را به روزهای اوج برگرداند و احمد گوهری هم نشد. که آن را به یک محافظ قدرت تبدیل کرد. یکی دیگر از رشته ها نحوه عملکرد تیم است. در گذشته پرسپولیس مصدومیت زیادی داشت و بسیاری از بازیکنان این تیم مصدومیت طولانی مدت داشتند، هواداران پرسپولیس به او حمله می کنند، دست راست یحیی حمید مطهری است. دستیار اول پرسپولیس در زمان محرومیت یحیی احتمالا برای حضور در نشست خبری بدشانس بود و تک تک اظهارات مربی ای که نتوانست ششمین جام متوالی را برای هواداران به ارمغان بیاورد، مانند پتکی بود که همه مربی سخنگو در آن مشخص است. تبدیل به تلی از خرابه ها شده است.

خیلی ها معتقدند مربی ایرانی به عنوان نفر دوم در تیم زندگی نمی کند و وقت آن است که مطهری به عنوان نفر اول ایده های خود را در تیم کوچک اعمال کند و یحیی به نگاه جدیدی نیاز دارد مثلاً گابریل پین. از سوی دیگر هواداران پرسپولیس معتقدند این تیم با همین کادرفنی دو بار قهرمان این رقابت ها شده و به فینال لیگ قهرمانان رسیده است. با این حال، به نظر می رسد گل محمدی در حال همسو شدن با منتقدان کادرفنی است و با کنار گذاشتن بدنساز و مربی گلزنی خود، با همکاری ثابت کرد که منافع تیمش را تحسین نمی کند. در ادامه گزارش «فرهیختگان» از تحول و پیشرفت کادرفنی پرسپولیس را می خوانید.

آیا آلین دینکا خواهد مرد؟

داوود فنایی، مربی امداد و نجات پرسپولیس اولین نفری بود که دست یحیی را برای انتخاب سرمربی جدید باز گذاشت و برای جدایی اعلام آمادگی کرد. البته تصمیم گل محمدی برای اخراج فنایی کار آسانی نبود و سرمربی سرخ پوشان ساعت ها فکر می کرد که یکی از هم تیمی های همیشگی خود را در این سال ها ترک خواهد کرد و پس از مشورت با او در نهایت با این مربی موافقت کرد. با جدایی آلین دینکا، سرمربی رومانیایی فصل گذشته، تراکتورسازی به عنوان جایگزین احتمالی فنایی معرفی شد. گفته می شود این مربی فرصت بسیار خوبی برای همکاری با پرسپولیس دارد و به زودی با این تیم قرارداد امضا خواهد کرد. حتی شنیده ها حاکی از آن است که علیرضا بیرانوند، دروازه بان ملی پوشی که امسال به پرسپولیس بازگشته، این مربی را در اینستاگرامش دنبال کرده است. هرچند برخی منابع در تبریز معتقدند این مربی در اینستاگرام هیچ شغلی ندارد!

تبریک رفیق کالدرون

دیروز شایعاتی مبنی بر حضور محسن سیدی به عنوان مربی گلزن در ترکیب یحیی مطرح شد. سیدی در تمرین کالدرون پرسپولیس نیز مربی دروازه بانان تیم بود و گاهی از رادوشویچ به جای بیرانوند به عنوان هدف اصلی این تیم استفاده می کرد. با توجه به اخباری که در زمان مدیریت و حضور یحیی، کالدرون از پرسپولیس جدا شد، احتمال اینکه سرمربی فعلی پرسپولیس بخواهد از کمک کالدرون در کادرفنی خود استفاده کند بسیار کم است و احتمالا شما اینطور فکر نمی کنید. نکته قابل توجه اینکه سیدی در مقطعی با بیرانوند چالش داشت. او در واقع با خواهر شوهرهای نفتی کار می کرد و شاید نامش در نتیجه همکاری قبلی یک زوج مطرح شده بود.

مکان رحیم پور هنوز مشخص نیست

مظاهر رحیم پور نیز با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود از پایان همکاری پرسپولیسی ها نوشت. با دو نیم شدن مربی، سه انتخابات برون مرزی به عنوان حوزه انتخابیه رحیم پور مطرح شده است. البته نام سرمربی اعلام نشده و هنوز مشخص نیست که انتخاب یحیی برای این پست داخلی یا خارجی است.

آیا شغل مطهری فردا انتخاب می شود؟

حمید مطهری یکی از نامزدهای سرمربیگری نساجی مازندران است. سرمربی خردسالان پرسپولیس چند روز پیش از برنامه های خود برای مدیران این تیم رونمایی کرده است و خدمه پارچه باید روز یکشنبه پس از بررسی برنامه های انتخابی خود، اسامی سرمربی جدید این تیم را اعلام کنند. یکی از موضوعاتی که تاکنون آثار مطهری را مبهم نگه داشته، امکان تغییر در مالکان گروه نساجی است. قابل درک است که اگر تغییری در صاحبان پارچه ها ایجاد شود، این امکان وجود دارد که هر دو طرف (مدیر متن مطهری) در تصمیمات خود تجدید نظر کنند. تا زمانی که سرمربی پرسپولیس و نساجی به توافق نرسند، او به کار خود در کادرفنی پرسپولیس و دستیار اول یحیی ادامه خواهد داد.

گروه: یحیی امروز لیست کادر خود را ارائه می کند

برای آخرین وضعیت کادرفنی پرسپولیس با محمدی قائم مقام این تیم تماس گرفتیم. وی در پاسخ به مناظره امدادگران و مربیان بدنساز پرسپولیس گفت: گل محمدی روز شنبه لیست مربیان مورد نظر خود را به تیم می دهد و ما هم بحث خود را با گزینه های تمرینی آغاز می کنیم.
محمدی در مورد اینکه آیا تیم به یحیی در مورد مربی مشاوره می دهد یا خیر، افزود: نباید به آقای فنایی و رحیم پور بگویم که در این مدت خیلی زحمت کشیده اند. این افراد یا اعضای جدید چون در حوزه فعالیت های فنی است و سرمربی در این مورد تصمیم می گیرد.»