۳ روش کلی ساخت وب سایت به زبان ساده – پایگاه خبری مدرا


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; کدام یک از روش های زیر را انتخاب می کنید به عوامل زیادی مانند نوع کسب و کار، بودجه مورد نیاز، زمان و بسیاری عوامل دیگر بستگی دارد. در این مقاله فقط روش ها را شرح می دهیم.

از سایت ساز استفاده کنید:

اولین و پرهزینه ترین راه برای ساخت وب سایت استفاده از سازنده وب سایت است.

سایت سازها نرم افزارهای آنلاینی هستند که هر فردی با هر دانش و مهارتی می تواند برای خود یا کسب و کار خود یک وب سایت ایجاد کند.

با کمک توسعه دهندگان وب، افراد می توانند در سریع ترین زمان ممکن به هدف خود برای داشتن یک وب سایت حرفه ای برسند. سایت سازها پلان های سایت را از ۰ تا ۱۰۰ طراحی کرده اند تا بتوانید مانند طراحی سایت ایجاد کنید و نیازی به برنامه نویسی و کارهای خاص و فنی نباشد.

طراحان منظر انواع مختلفی دارند. برخی برای ایجاد یک فروشگاه آنلاین طراحی شده اند و برخی دیگر برای ساخت انواع سایت ها طراحی شده اند.

با جستجوی کلمات سازنده وب سایت در گوگل می توانید لیستی از سایت سازهای معتبر در ایران پیدا کنید. Webzi، Sazito، Siteshow، Portal، C5 و Iran Server را می توان از بهترین وب سازهای ایران دانست.

حتما به این سایت ها سر بزنید، خدمات و نرخ های آن ها را مقایسه کنید و بهترین و مناسب ترین سازنده را برای خود انتخاب کنید.

استفاده CMS:

CMS یا سیستم های مدیریت محتوا نرم افزارهایی هستند که امکان مدیریت محتوای یک وب سایت را فراهم می کنند. برای استفاده از CMS باید دانش فنی در زمینه این سیستم ها داشته باشید. شما باید تجربه میزبانی و مدیریت دامنه ها و مدیریت قالب های این سیستم های مدیریت محتوا را داشته باشید.

CMS انواع مختلفی دارد. اکثر این سیستم ها رایگان هستند. اما قالب ها، پلاگین ها و ماژول های مورد نیاز برای این CMS ها پولی هستند. البته به صورت رایگان در دسترس است اما برای بهترین عملکرد وب سایت و افزایش پتانسیل آن باید از قالب ها و افزونه های پولی استفاده کنید.

برخی از CMS ها برای ایجاد یک فروشگاه آنلاین تخصصی هستند. در این زمینه محبوب ترین این سیستم ها پرستاشاپ، مجنتو و ووکامرس هستند. برخی از آنها مختص راه اندازی سایت های تجاری، خبری و مجلات هستند و بهترین CMS برای راه اندازی این نوع سایت ها وردپرس است.

برای ساخت وب سایت با استفاده از این CMS ها ابتدا باید هاست و دامنه خریداری کنید سپس CMS مورد نظر خود را روی هاست نصب کنید. سپس قالب مناسب سایت خود را تهیه و نصب کنید و در نهایت به کمک این ابزارها محتوای لازم برای وب سایت خود را ایجاد و مدیریت کنید.

استفاده از برنامه نویسی اختصاصی:

گاهی اوقات برای راه اندازی یک کسب و کار آنلاین نیازهای خاصی دارید که سازندگان وب سایت و سیستم های مدیریت محتوا پاسخگوی نیاز شما نیستند. اگرچه در دو روش قبلی می توان بسیاری از ایده ها را پیاده سازی کرد. به همین دلیل قبل از استفاده از روش سوم ساخت ملک مطمئن شوید که خوب تحقیق کنید تا پولتان هدر نرود.

اگر تصمیم دارید که برای رسیدن به هدف خود باید از کدنویسی استفاده کنید، حتما در مورد انواع مختلف روش های برنامه نویسی تخصصی تحقیق کنید.

انواع مختلفی از زبان های وب برای طراحی وب سایت وجود دارد. php، asp، javascript و غیره که هر کدام می توانند مزایا و معایب متفاوتی داشته باشند. انتخاب هر زبانی می تواند بر هزینه های آینده پروژه شما تأثیر بگذارد.

اطمینان حاصل کنید که از یک زبان با توسعه دهندگان کافی استفاده می کنید. این باعث کاهش هزینه پروژه شما می شود. زبانی را انتخاب کنید که در آینده با رشد کسب و کار شما قابل توسعه و بهبود باشد و آن زبان بتواند نیازهای شما را در آینده برآورده کند تا دیگر مجبور نباشید زبان برنامه نویسی خود را تغییر دهید.

نتیجه:

در این مقاله به سه روش ساخت وب سایت پرداختیم و به طور خلاصه در مورد معرفی هر روش صحبت کردیم. استفاده از سایت ساز، استفاده از مدیریت محتوا و برنامه های اختصاصی سه روش ارائه شده در محتوا بود. استفاده از سازندگان وب سایت کمترین هزینه را برای شما به همراه دارد و برنامه های اختصاصی بیشترین هزینه طراحی سایت را برای شما به ارمغان می آورد. شما باید بر اساس نیاز خود یکی از سه روش بالا را انتخاب کنید.