۳۶ ساعت آموزش تابستانی برای پرداخت شهریه


    نشست خبری معاونت آموزشی وزارت آموزش و پرورش

تهران (پانا) – معاون آموزش عالی وزارت آموزش و پرورش جزئیات اجرای طرح شهریه و تجمیع دانشجویان تابستانی را ارائه کرد و از برگزاری دوره آموزشی ۳۶ ساعته در چهار دوره به صورت همزمان خبر داد. دانش آموزان.

به گزارش ایسنا، محمدمهدی کاظمی در گفت و گو با شبکه پنجم سیما درباره «ضرورت تغییر در برنامه درسی مدارس» گفت: پس از تصویب سند تغییر، برنامه درسی با توجه به سند ویرایش تغییر کرد. “

وی افزود: برخی دروس حتی از نظر تغییر سند و سند رهبری نیز اصلاح شده و در دوره متوسطه اول فناوری و فرهنگ و هنر با هدف بسترسازی برای آگاهی دانش آموزان در برنامه آموزش و پرورش قرار گرفت. ‘استعداد. «در پایه نهم راهنمایی هدایت تحصیلی داریم و آینده دانش‌آموزان در محیط کار به این آموزش بستگی دارد و باید شعور شناخت استعدادهای دانش‌آموزی را داشته باشیم.

معاون آموزش عالی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: عوامل مختلفی در چارچوب آموزشی نقش دارند که از آن جمله می توان به علایق دانش آموزان، دیدگاه مشاوران و اولیا و نیز نیازهای کشور اشاره کرد. سپس در مقطع متوسطه دوم دانش آموزان در سه رشته تئوری، فنی و حرفه ای و شغل و دانش وارد رشته های مختلف می شوند.

کاظمی با بیان اینکه در این بین مهارت های غیرفناوری برای ورود به بازار کار ضروری است که کسب و کار، ارتباطات موثر و دانش رسانه ای جزو دوره های تحول دبیرستان برای همه دانش آموزان در نظر گرفته شده است، گفت: پس از تصویب دولت جدید و خروج برنامه اصلاحی در ساختار اولیه و پایه ششم ابتدایی به دوره ابتدایی اضافه شد و این دروس طبق برنامه شامل نمودار تحصیلی مقاطع مختلف ابتدایی و متوسطه است.

وی خاطرنشان کرد: قوی ترین گام در این مدیریت بازگشت به آموزش حضوری است که با برنامه های کلان در سراسر کشور و حمایت اولیای دانش آموزان و همه دست اندرکاران به آموزش حضوری بازگشتیم. وی گفت: پیش‌بینی می‌شد که با کاهش تحصیلی دانش‌آموزان مواجه شویم، زیرا در دوران کرونا، آموزش چهار تا هشت ساعت در هفته محدود بود و به دلیل کمبود تمرکز بر کلاس، یادگیری در همه جا بود. .

معاون تحصیلات عالی وزارت آموزش و پرورش در ادامه جزئیات برنامه تحصیلی شهریه و پایداری را اعلام کرد و گفت: برنامه ای برای پرداخت هزینه کاهش آموزش و تعمیق و تلفیق آموزش با تهیه و برنامه ریزی شده است. برخی از دانش آموزان هنوز نمره قبولی را نگذرانده اند و برخی نیز معدل قبول شده اند اما به نظر هیئت مدیره مدرسه باید دوره جبرانی را بگذرانند.

کاظمی ادامه داد: در چهار دوره ۳۶ ساعت مطالعه در نظر گرفته ایم که برآورد می کنیم حدود ۲۰ درصد دانش آموزان برای شرکت در این دوره ها نیاز دارند. شرکت در دوره جبران خسارت برای خانواده ها رایگان است و با موافقت ستاد مبارزه با کرونا و حمایت رئیس جمهور، هم اکنون اعتبار لازم برای آموزش تابستانی اختصاص یافته است.

وی افزود: اطمینان داریم با این دوره ها دانش آموزانی که در یادگیری مشکل داشته اند و تعداد قابل قبولی کسب نکرده اند، می توانند خلأهای موجود را پر کنند و در آزمون های مربوطه به عدد قابل قبولی دست یابند.

معین تحصیلات عالی در پاسخ به این سوال که آیا این رشته ها شامل مدارس غیردولتی می شود؟ وی گفت: این دوره برای همه دانش آموزان است اما آموزش رایگان برای دانش آموزان مدارس دولتی است.

کاظمی در خصوص نظارت بر کیفیت آموزش در مدارس دولتی گفت: بر کار دانش آموزی نظارت می شود و به ادارات کل استان ها بازخورد داده می شود و از سوی استان ها بررسی و از مدارس بازدید می شود. تلاش برای بهبود آموزش در مدارس کار ما در آموزش و پرورش است و همه همکاران ما به خصوص معلمان ما سخت تلاش کرده اند همانطور که در کرونا دیدیم و فوق العاده است.

وی در خصوص نتایج مخرب ورود به نظام آموزشی گفت: امتحانات مدارس نظام آموزشی را تحت تأثیر قرار داده و متأسفانه به مقطع ابتدایی کشیده شده و برخی از نیازمندان امتحانات مدرسه را می نویسند. وی ادامه داد: نظام پذیرش دانشگاه ها باید تغییر کند، دانشگاه ها نیز باید در این زمینه ورود پیدا کنند و برای پذیرش دانشجو چاره ای بیندیشند، در واقع در این مورد رای دیوان عالی اصلاحات را داریم، فرهنگی که بر اساس آن سهم دانشگاهی است. سوابق در کنکور افزایش می یابد.