۴ بیمه نامه که به شما در صرفه جویی در مالیات کمک می کند – بلاگ Credihealth


صرفه جویی در مالیات بخش مهمی از برنامه ریزی مالی شما در هر سال است. استراتژی صرفه جویی مالیاتی شما نه تنها باید در مالیات شما صرفه جویی کند، بلکه به شما در ایجاد مجموعه ای از وجوه کمک می کند. برای رسیدن به این هدف، باید در طرح های بیمه سرمایه گذاری کنید. می توانید شروع به استفاده از ماشین حساب مالیات بر درآمد تا ببینید با سرمایه گذاری در یک بیمه نامه خاص چقدر پس انداز خواهید کرد.

به یاد داشته باشید که چندین وجود دارد مزایای مالیاتی بیمه مدت دار و سایر بیمه نامه های عمر که به شما امکان می دهد از سرمایه گذاری خود نهایت استفاده را ببرید. این مقاله در مورد چندین طرح بیمه و مزایای مالیاتی آنها صحبت می کند تا به شما در تصمیم گیری آگاهانه کمک کند.

بیمه عمر ابزاری قوی برای افرادی است که به دنبال تضمین آینده مالی خانواده خود و محافظت از آنها در برابر حوادث احتمالی هستند، به خصوص اگر شما تنها عضو درآمدزایی باشید. با این حال، نه تنها به خانواده کمک می کند تا پس از مرگ بیمه گذار سرپا بماند، بلکه به بیمه شده کمک می کند تا از مزایای مالیاتی استفاده کند. طبق بخش ۸۰C قانون مالیات بر درآمد، ۱۹۶۱، حق بیمه عمر تا Rs. 1.5 لک واجد شرایط تخفیف مالیاتی هستند.

شما می توانید از میان طیف گسترده ای از بیمه نامه های عمر، مانند طرح های وقف بیمه مدت دار، ULIP و غیره، انتخاب کنید، که همگی به شما این امکان را می دهند که مالیات را پس انداز کنید و به شما یک پوشش جامع عمر ارائه می کند.

علاوه بر این، مزایای فوت/سررسید دریافتی به عنوان بخشی از بیمه نامه زندگی شما نیز طبق بخش ۱۰(D) از مالیات معاف است. در عین حال، باید توجه داشته باشید که اگر بیمه نامه قبل از زمان مقرر یا دوره قفل فسخ شود، درآمد حاصل از آن مشمول مالیات می شود زیرا در درآمد شما لحاظ می شود. از ابزارهایی مانند ماشین حساب مالیات بر درآمد استفاده کنید تا ببینید که بیمه نامه عمر شما چقدر مالیات را پس انداز می کند.

آ پرتفوی مالی با بیمه نامه جامع سلامت ناقص است. با افزایش هزینه‌های مرتبط با بستری شدن در بیمارستان و مراقبت‌های بهداشتی، توصیه می‌شود که نه تنها برای مزایای مالیاتی، بلکه برای پوشش محافظتی که در مواقع تصادف یا بیماری‌های بحرانی به شما ارائه می‌کند، بیمه سلامت دریافت کنید.

ناگفته نماند که به عنوان یک ابزار ارزشمند برای صرفه جویی در مالیات نیز عمل می کند. حق بیمه سلامت نیز تحت پوشش ۸۰C قانون مالیات بر درآمد است.

یک بزرگسال جوان می تواند تا سقف روپیه تخفیف دریافت کند. ۱۵۰۰۰ در حق بیمه سلامت آنها. اما یک شهروند مسن بالای ۶۰ سال می تواند تا Rs را مطالبه کند. ۲۰۰۰۰ تخفیف مالیاتی

علاوه بر این، مبلغ سررسید دریافتی معاف از مالیات است که تحت سیاست بیماری های بحرانی قرار می گیرد. افرادی که دارای دو طرح بیمه درمانی در خانواده هستند، یکی برای خود و دیگری برای والدینشان، می توانند از مزایای مالیاتی تجمعی تا سقف روپیه مطالبه کنند. ۳۵۰۰۰.

برای مشاهده طرح های بیمه درمانی مختلف می توانید به وب سایت های ارائه دهندگان بیمه معتبر مانند بیمه عمر مکس مراجعه کنید. فراموش نکنید که قبل از سرمایه گذاری از ماشین حساب مالیاتی برای محاسبه دقیق پس انداز مالیاتی استفاده کنید.

حتی اگر بیمه سلامت و زندگی در سبد مالی هر فردی ضروری است، سرمایه گذاری در یک طرح بازنشستگی نیز مهم است که به شما امنیت مالی گسترده ای بدهد. همچنین می توانید طبق بخش ۸۰CCC قانون مالیات بر درآمد از مزایای مالیاتی استفاده کنید.

طرح های مستمری که به عنوان طرح های مستمری نیز شناخته می شوند، درست مانند بیمه نامه های عمر هستند. با این حال، بر خلاف یک طرح بیمه عمر خالص که تنها از منافع مالی خانواده شما پس از مرگ شما محافظت می کند، یک طرح بازنشستگی آینده ای مطمئن را برای شما و عزیزانتان به ارمغان می آورد. این به شما درآمد ثابتی را ارائه می دهد تا به شما کمک کند سال های بازنشستگی خود را از نظر مالی سالم زندگی کنید.

بیمه مدت دار احتمالاً یکی از ارزان ترین و اساسی ترین طرح های بیمه عمر است. حق بیمه ها کم است و شما یک پوشش بزرگ با قیمت کمتر دریافت می کنید. در عین حال، ابزاری برای صرفه جویی در مالیات است که می تواند به شما کمک کند تا زمانی که سرمایه گذاری کرده اید مقداری پول در مالیات پس انداز کنید. همه طرح های بیمه مدت دار راهی عالی برای بیمه کردن خود و خانواده در برابر عدم قطعیت های زندگی هستند. استفاده از ماشین حساب مالیات بر درآمد یک روش موثر برای مشاهده میزان مالیاتی است که می توانید برای مقدار معینی از حق بیمه پس انداز کنید.

این نوع بیمه عمر است که به شما برای چند سال معین پوشش می دهد. در صورت رد شدن نابهنگام شما در مدت بیمه نامه، نامزد بیمه نامه مستحق دریافت مبلغ معاف از مالیات بر اساس بخش ۱۰ (۱۰D) می شود. با این حال، حق بیمه نباید بیش از ۱۰٪ از مبلغ تضمین شده برای استفاده از آن مزیت باشد. علاوه بر این، حق بیمه مدت دار شما واجد شرایط تخفیف مالیاتی تا سقف روپیه است. ۱.۵ لک تحت بخش ۸۰C قانون مالیات بر درآمد.

در حالی که بیمه نامه ها برای ایجاد یک سبد مالی گسترده ضروری هستند، تنها به منظور صرفه جویی در مالیات روی آنها سرمایه گذاری نکنید. فراموش نکنید که هدف اولیه بیمه نامه محافظت از شما و عزیزانتان در برابر حوادث غیرقابل پیش بینی است. بنابراین، تنها در صورتی باید به سبد شما اضافه شود که منطق مالی داشته باشند.

این بیمه نامه ها علاوه بر ارائه پوشش ریسک به شما، مزایای مالیاتی لازم را نیز به شما می دهد و در نتیجه به عنوان یک ابزار موثر برای صرفه جویی در مالیات عمل می کند. همه ارائه دهندگان بیمه ابزارهای آنلاین مانند ماشین حساب مالیات بر درآمد را ارائه می دهند تا به خریداران احتمالی کمک کند تا با سرمایه گذاری در یک بیمه نامه دقیقاً چقدر مالیات پس انداز خواهند کرد.

در همین حال، مطمئن شوید که به طور کامل خود را در مورد این مفاد، با توجه به پس انداز مالیاتی و نحوه ثبت مالیات خود برای استفاده از این مزیت، آموزش دهید. اگر شما همچنین خود را در مورد اصلاحاتی که ممکن است در قانون مالیات بر درآمد سال به سال معرفی شود، به روز نگه دارید، کمک خواهد کرد.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر