۴ درمان سوء مصرف هروئین – بلاگ سلامت اعتبار


می گویند هرکسی با زندگی متفاوت است. با این حال، در حالی که برخی می توانند به طور سالم با مشکلات خود کنار بیایند، برخی در نهایت به رذیلت هایی متوسل می شوند که می تواند بر بدن و ذهن آنها تأثیر بگذارد. با این حال، افراد ممکن است به دلیل آشنایی و راحتی، با مکانیسم‌های مقابله‌ای خود کنار بیایند، چه برایشان خوب باشد یا نه. در این مقاله به بحث خواهیم پرداخت درمان سوء مصرف هروئین.

روندهای هشدار دهنده مانند بالا در تمایلات بیمار به خودکشی برخی دیگر تمایل دارند کسانی را که عمیقاً درگیر رذایل دلجویی و استفاده از مواد غیرقانونی مختلف مانند هروئین هستند، نگران نکنند.

هروئین چیست؟

هروئین یکی از بسیاری از مواد مخدر است که از خشخاش به دست می آید، گل وحشی که به دلیل ارزشش در نقاط مختلف جهان کشت می شود. هنگامی که خشخاش رسیده و برداشت می شود، ابتدا به مورفین تصفیه می شود تا هروئین تولید شود.

همانطور که قبلا ذکر شد، هروئین تنها ماده مخدری نیست که از خشخاش به دست می آید. همراه با فنتانیل، هروئین به عنوان یک ماده افیونی طبقه بندی می شود، البته در بیشتر مناطق جهان غیرقانونی است.

اثرات هروئین بر مصرف کنندگان آن چیست؟

مواد افیونی بیشتر در زمینه داروهای بیهوشی یا ضد درد تخصص دارند. در پزشکی، بیهوشی هم برای عمل و هم برای درمان های نگهدارنده ضروری است. بنابراین، می توانید ببینید که چگونه این نوع دارو در بسیاری از محیط های نجات دهنده آشنا است.

هروئین که شکر قهوه ای نیز نامیده می شود، این نام را از طریق نحوه خوردن آن گرفته است. در حالی که بسیاری از مصرف کنندگان هروئین می توانند آن را به شکل متبلور آن بو کنند، برخی “شکر قهوه ای” را مستقیماً به رگ های خود تزریق می کنند. با توجه به اینکه بسیاری از کاربران هروئین به دنبال آن سرخوشی فوری هستند، آنها تصمیم گرفته اند که کاربرد ناسالم آن را نادیده بگیرند.

متأسفانه، این سرخوشی باعث می شود که مصرف کنندگان هروئین بقیه اثرات مستقیم آن را نادیده بگیرند که شامل موارد زیر است:

 • استفراغ؛
 • اندام های سنگین
 • مه مغزی و
 • تکان دادن سر یا جابجایی بین بیداری و خواب آلودگی.

استفاده طولانی مدت ممکن است منجر به تجربه کاربر از موارد زیر شود:

 • کبودی (در محل تزریق)؛
 • فروپاشی رگ ها
 • عفونت های قلبی
 • بیماری روانی؛ و
 • بیماری ریه و موارد دیگر.

نحوه برخورد با سوء مصرف هروئین

با مطالعه ی ساده اثرات مصرف هروئین، احتمالاً می توانید بفهمید که هروئین با هر بار مصرف هروئین با چه دقتی بدن مصرف کننده را وادار به تحلیل رفتن می کند. بنابراین، صرفاً منطقی است که کاربران برای مبارزه با مشکلات خود گزینه های درمانی را انجام دهند.

خوشبختانه، منابع بیشتر که محتوای قابل اعتمادی را ارائه می دهد به مرور زمان ظاهر می شود. با تمام تلاش‌های دولت و سایر طرف‌های ذی‌نفع در مبارزه با سوء مصرف هروئین، این احتمال وجود دارد که فردی که به دنبال کمک پزشکی است، در صورت داشتن اراده برای رویارویی با چالش‌های پیش رو بتواند بهبود یابد.

اگر شخصی را می شناسید که کاربر است، مطمئن شوید که ابتدا تأییدیه او را دریافت کرده اید و با نگرانی های مربوط به سوء مصرف هروئین موافقت می کنید. به این ترتیب، اعتقاد بر این است که درمان ها با همکاری آنها بسیار مؤثرتر هستند و تفاوت بزرگی در مسیر طولانی آنها برای بهبودی و بهبودی ایجاد می کنند.

اگرچه ممکن است برای برخی فرار باشد، اما نشان داده شده است که هروئین دارای غلظت بالایی است که مغز را هدف قرار می دهد و آن را با سرخوشی پر می کند. اما به همان اندازه که آنها احساس سرخوشی می کنند، پس از از بین رفتن دارو، خلق و خوی شما چقدر سخت می شود. این امر درمان سوء مصرف هروئین را دشوار می کند.

با توجه به اینکه بدن آنها چقدر عادت دارد که به سطح “بالا” غیرممکن برسد، وادار کردن خود به کناره گیری کامل از مصرف هروئین می تواند ضربه بزرگی به عقل آنها وارد کند. به عبارت دیگر، آنها احتمالاً بدون قد «مناسب» که قبلاً به آن عادت داشتند، احساس خواهند کرد که در حال مرگ هستند.

از آنجایی که مسئله در اینجا این است که چگونه یک برداشت کامل فقط آسیب بیشتری وارد می کند، تحت درمان دارویی با تجویز داروهایی که حاوی مواد افیونی نیز هستند، به کاهش این مشکل کمک کنید. درمان های پزشکی به موارد زیر طبقه بندی می شوند:

 • آگونیست ها بودن مواد مخدر طراحی شده برای تکرار میزان بالای مصرف هروئین. با این حال، آنها نرخ بالایی از سرخوشی را فراهم می کنند که دیرتر از لذت فوری به مغز می رسد. مصرف خوراکی نیز به کاهش اثر سرخوشی کمک می کند.
 • آگونیست های جزئیو در این بین، گفته می شود که قد بیمار را حتی بیشتر کاهش می دهد. اگرچه ممکن است بی تاثیر به نظر برسد، اما این نوع با تزریق آن در ورید تجویز می شود. به این ترتیب، بیمار همچنان سرخوشی باقیمانده را مستقیماً احساس خواهد کرد.
 • مخالفانو از طرفی هیچ میزان سرخوشی ایجاد نمی کند. در عوض، بخشی از مغز کاربر را که به اکستازی واکنش نشان می دهد، کاملا مسدود می کند. در حالی که به نظر می رسد این بهترین گزینه است، به ندرت به بیماران آنتی بیوتیک داده می شود زیرا تغییرات ناگهانی آنها ممکن است منجر به سندرم ترک شود.

بهتر است داروهای فوق تحت نظر پزشک متخصص تجویز شوند. آنها بسته به شرایط خاص بیمار می توانند مناسب ترین نوع را انتخاب کنند. حتماً با یک ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی مجاز در منطقه خود تماس بگیرید تا درباره نحوه کمک به فرد مورد علاقه خود در مبارزه با سوء مصرف هروئین بیشتر بدانید.

مانند دارودرمانی، انواع مختلفی از رفتاردرمانی برای انواع مختلف مشکلات بیمار وجود دارد

 • بیزاری درمانی؛
 • CBT (بازی)؛ و
 • سیستم حساسیت زدایی

بدون دارو، درمان‌های رفتاری سیستم «پاداش» را که بیمار هنگام مصرف داروهایی مانند هروئین دریافت می‌کند، تکرار می‌کند. روان درمانی به دقت هماهنگ و مداوم ممکن است آنها را به داشتن یک سبک زندگی سالم تشویق کند.

به غیر از سیستم پاداش، رفتاردرمانی می تواند بر خود انعکاس نیز تمرکز کند. در اینجا، یک کارشناس سلامت روان از بیمار می‌خواهد که در وهله اول علت روی آوردن به سوء مصرف هروئین را عمیق‌تر کند. از آنجا، هر دوی آنها خط فکری بیمار را تجزیه و تحلیل می کنند تا بتوانند نحوه تغییر آن را برای داشتن رفتار سالم بیابند.

علاوه بر این، یک روش رفتار درمانی نیز وجود دارد تا درک بیمار از یک چیز خاص را کاملاً تغییر دهد. در این نوع جلسات، زمانی که بیمار با چیزی بسیار منفی در ذهن او همراه باشد، از بازگشت به مصرف مواد منصرف می شود.

گفته می شود که هدف اولیه توانبخشی به رسمیت شناختن موضوع سوء مصرف هروئین و رسیدگی به عوامل زمینه ای است. مانند بقیه گزینه های درمانی ذکر شده، این برای بیمار ناراحت کننده خواهد بود. با این حال، چیزی که باید بدانید این است که این می تواند به صورت معنوی یا واقع بینانه با مشکل برخورد کند.

از نظر حقایق، بیمار پیچیدگی های پشت اعتیاد را به عنوان یک مفهوم یاد می گیرد. آنها متوجه خواهند شد که این بیماری نیست که هرکسی بتواند به راحتی با زدن یک قرص آن را درمان کند.

از آنجایی که بیمار باعث عدم تعادل شدید مواد در سیستم خود می شود، به دلیل تغییر شدید این مواد در نحوه عملکرد مغز، «غلبه بر آن» دشوار خواهد بود. علاوه بر این، توانبخشی به چه چیزی روشن می شود علائم ترک دارو بیمار ممکن است تحت و چگونگی واکنش طبیعی داشته باشد.

از سوی دیگر، معنویت بیمار نیز مورد توجه قرار خواهد گرفت تا مشخص شود که آنها چگونه در معرض سوء مصرف هروئین قرار دارند. مسائل از قبل موجود مرتبط با تصمیمات آنها از طریق راهنمایی یک متخصص بهداشت روان برجسته خواهد شد. یک بیمار تنها با شناخت ریشه می تواند مسیر خود را به سوی زندگی بدون هروئین آغاز کند.

 • سیستم پشتیبانی قابل اعتماد

افرادی که با درمان سوء مصرف هروئین روبرو هستند باید به خاطر داشته باشند که در مسیر بهبودی خود تنها نیستند.

متخصصان سوء مصرف مواد پیوستن به گروه‌های حمایتی را توصیه می‌کنند که سعی می‌کنند شیاطینی را که سوء مصرف هروئین به همراه دارد، شکست دهند. مصرف کنندگان سابق مواد مخدر می توانند درک عمیقی از آنچه که یک مصرف کننده در حال بهبودی تجربه می کند داشته باشند. با گفتگوی مداوم با آنها، بیمار می تواند نکاتی را در مورد مقابله سالم در حین استفاده از این لحظات برای تخلیه ناامیدی خود در بین افراد همسان دریافت کند.

علیرغم اینکه این گروه‌های حمایتی چقدر مفید هستند، آنچه آنها را به بهبودی سوق می‌دهد ممکن است ناشی از حمایتی باشد که از جانب عزیزان دریافت می‌کنند. نوع عشق و حمایتی که می توانند از افرادی که به آنها اهمیت می دهند دریافت کنند، تفاوت را ایجاد می کند و می تواند آنها را به نادیده گرفتن ناراحتی ناشی از بهبودی سوق دهد.

کمترین

در حالی که درست است که افراد روش‌های متفاوتی برای مقابله دارند، اما هنوز ضرر بیشتری نسبت به سود وجود دارد – سوء مصرف هروئین در بین آنها. به دلیل میزان آسیبی که مصرف هروئین برای فرد ایجاد می کند، ممکن است برخی فکر کنند که هیچ شانسی برای آن وجود ندارد قربانیان سوء مصرف هروئین برای بازگشت به یک سبک زندگی سالم و بدون مواد مخدر. خوشبختانه، گزینه های درمانی بی شماری وجود دارد که می تواند به این افراد شانس دیگری برای زندگی بدهد.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و اظهارات در این نشریات صرفاً مربوط به نویسندگان و همکاران است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. برای انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید
کمک پزشکی

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر