۴ طلا و ۱ نقره تکواندوکاران ایرانی در این مسابقات در پاکستان حضور داشتند


جمعه ۲۲ آبان ۱۴۰۱ – ۲۱:۱۷

تکواندو کارنگ

تهران (پانا) – ۴ ملی پوش تکواندوی ایران با کسب ۴ مدال طلا در مسابقات بین المللی پاکستان به کار خود پایان دادند.

در چهارمین دوره بازی‌های آزاد آسیایی که از ۱۹ تا ۲۲ آبان با حضور ۵۳۶ شرکت‌کننده توسط اسلام‌آباد پاکستان برگزار شد، چهار ملی‌پوش ایران ۴ مدال طلا و حسن بشیری نقره کسب کردند.

در آخرین روز این رقابت ها آرمین هادی پور با حضور ۳۸ تکواندوکار در وزن ۵۸ کیلوگرم به مصاف هم رفت و در دیدار شانزدهم “گوپتا” از نپال را ۲ بر صفر شکست داد. وی در دور هجدهم با همین نتیجه نماینده سریلانکا یعنی تلیکا را شکست داد. سپس با پیروزی ۲ بر صفر مقابل «رسول» از پاکستان راهی نیمه نهایی شد.

وی در نیمه نهایی با نتیجه ۲ بر یک “یوسف زکی” نماینده مصر را شکست داد و با پیروزی در فینال با “جسوربک” از قزاقستان به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۶۸ کیلوگرم ۳۳ تکواندوکار حضور داشتند که محمدصادق دهقانی پس از استراحت دو بار “منیر” پاکستان را شکست داد و “ماهارا” از کره جنوبی را برد. دهقانی در مرحله یک چهارم نهایی مقابل «ورست» از قزاقستان با نتیجه دو بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد.

وی در نیمه نهایی “نجم الدین” نماینده ازبکستان را ۲ بر صفر شکست داد و در دیدار پایانی مقابل “الدار” از قزاقستان به پیروزی رسید و مدال طلا را به گردن آویخت.

لازم به ذکر است که در روز اول و دوم این مسابقات دانیال گرگیری با وزن ۷۴- کیلوگرم و فرزان عاشورزاده با وزن ۶۳- کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند.

هدایت تیم ملی در این رویداد بر عهده مجید افلاکی است. جلال خدامی به عنوان مربی او را همراهی می کند. همچنین تورج خوشروزی مدیریت تیم ملی را نیز بر عهده دارد.