۴ نکته در مورد داشتن درخشان ترین لبخند – بلاگ Credihealth


مسواک زدن و نخ دندان کشیدن روزانه می تواند لبخند شما را روشن و سفید نگه دارد. شما تنها کسی نیستید که احساس می کنید لبخند شما فاقد درخشش است یا بیشتر زرد شده است. آکادمی دندانپزشکی زیبایی آمریکا از بیماران پرسید که دوست دارند در لبخندشان چه چیزی ببینند. طبق گفته انجمن ارتودنتیست های آمریکا، نزدیک به ۹۰ درصد از بیماران درخواست سفید کردن دندان کردند.

آیا به سفید کردن دندان های خود فکر می کنید؟ ابتدا حقایق را یاد بگیرید. اینها پنج سؤال متداول در مورد فرآیند هستند.

چه چیزی باعث تغییر رنگ دندان های من شد؟

دندان های شما ممکن است با گذشت زمان کمتر سفید شوند.

  • غذا و نوشیدنی – چای، قهوه و شراب قرمز همگی از عوامل اصلی لکه بری هستند. همه آنها به چه چیزی مرتبط هستند؟ کروموژن ها رنگدانه های رنگی شدیدی هستند که به مینای دندان شما (قسمت سفید و بیرونی دندان شما) می چسبند.
  • مصرف تنباکو – دو ماده شیمیایی موجود در تنباکو باعث ایجاد لکه های سرسخت می شوند: نیکوتین و تار. تار به طور طبیعی تیره است. نیکوتین بی رنگ است مگر اینکه با اکسیژن مخلوط شود. هنگامی که با اکسیژن مخلوط می شود به ماده ای زرد رنگ تبدیل می شود.
  • سن – در زیر مینای سفید پوسته سخت خارجی (مینای دندان) ناحیه نرمی به نام عاج وجود دارد. با مسواک زدن، لایه خارجی مینای دندان نازک‌تر می‌شود و عاج مایل به زرد بیشتر نمایان می‌شود.
  • داروها – عوارض جانبی آنتی هیستامین ها، داروهای فشار خون بالا و داروهای ضد روان پریشی می تواند باعث تیرگی دندان شود. کودکانی که در معرض آنتی بیوتیک هایی مانند داکسی سایکلین یا تتراسایکلین قرار گرفته اند، در حالی که دندان هایشان هنوز در حال رشد است (چه در رحم مادر و چه در دوران نوزادی) ممکن است بعداً در زندگی خود تغییر رنگ در دندان های بزرگسالان خود تجربه کنند. دندان ها همچنین می توانند با پرتوهای سر یا گردن، شیمی درمانی و سایر درمان ها تیره شوند.

سفید کردن دندان چگونه کار می کند؟

سفید کردن دندان را می توان در چند مرحله آسان انجام داد. دو نوع سفید کننده دندان در محصولات سفید کننده استفاده می شود: پراکسید کاربامید و پراکسید هیدروژن. این سفید کننده ها لکه ها را به قطعات کوچکتر کاهش می دهند و دندان های شما را درخشان تر نشان می دهند.

آیا سفید کردن برای همه دندان ها موثر است؟

اصلاح تغییر رنگ با سفید کننده ها امکان پذیر است، اما نه همه آنها. دندان های زرد احتمالاً به خوبی سفید می شوند، در حالی که دندان های قهوه ای ممکن است به خوبی واکنش نشان ندهند و دندان های خاکستری ممکن است به هیچ وجه سفید کننده نشوند. سفید کردن برای پرکردن ها، کلاه ها، روکش ها و روکش ها کار نمی کند. اگر تغییر رنگ دندان شما به دلیل دارو یا آسیب باشد، کارساز نخواهد بود.

گزینه های من برای سفید کردن چیست؟

قبل از شروع، با دندانپزشک خود مشورت کنید. اگر کاندید هستید، چهار گزینه برای روشن کردن لبخند شما وجود دارد

خمیر دندان برای از بین بردن لکه

تمام خمیردندان ها با استفاده از مواد ساینده ملایم برای تمیز کردن دندان ها، لکه های سطحی را از بین می برند. برای از بین بردن لکه باید به دنبال خمیردندان های سفید کننده با مهر تایید ADA باشید. برچسب این را نشان خواهد داد. این خمیردندان ها حاوی مواد پولیش اضافی هستند که در از بین بردن لکه ایمن و موثر هستند. این خمیردندان های مورد قبول ADA رنگ دندان های شما را مانند سفید کننده ها تغییر نمی دهند. آنها فقط می توانند لکه ها را از سطح دندان های شما پاک کنند.

بلیچینگ در مطب

این روش که بلیچینگ کنار صندلی نامیده می شود، معمولاً فقط به یک بار مراجعه به دندانپزشک نیاز دارد. دندانپزشک شما یا یک ژل محافظ روی لثه های شما اعمال می کند یا یک محافظ لاستیکی برای محافظت از آنها. سپس دندان ها با سفید کننده درمان می شوند.

بلیچینگ در خانه از دندانپزشک شما

یک سینی می تواند توسط دندانپزشک شما برای بلیچینگ در منزل ساخته شود. دندانپزشک نحوه استفاده از محلول سفید کننده و زمان استفاده از آن را به شما آموزش می دهد. اگر شما سفید کردن را در خانه ترجیح می دهند، با سرعت کمتر و همچنان تحت راهنمایی دندانپزشک، این ممکن است یک گزینه باشد. فرآیند بلیچینگ در خارج از مطب می تواند از چند روز تا چند هفته طول بکشد.

محصولات سفید کننده بدون نسخه

ممکن است گزینه های دیگری به صورت آنلاین یا در فروشگاه مواد غذایی محلی شما موجود باشد. اینها شامل خمیر دندان ها و نوارهایی هستند که دندان های شما را سفید می کنند. این محصولات حاوی غلظت کمتری از ماده سفید کننده نسبت به آنچه که دندانپزشک شما توصیه می کند، دارند. اگر قصد استفاده از کیت بلیچینگ بدون نسخه را دارید، می توانید گزینه ها را با دندانپزشک خود در میان بگذارید. حتما به دنبال یکی بگردید که این را داشته باشد مهر پذیرش ADA. بی‌خطر بودن و مؤثر بودن آن در سفید کردن دندان‌ها ثابت شده است. لیست کاملی از محصولات سفید کننده در خانه ADA-Accepted را بررسی کنید.

آیا سفید کردن دندان عوارضی دارد؟

حساسیت دندان می تواند در برخی از افرادی که از محصولات سفید کننده دندان استفاده می کنند رخ دهد. این زمانی اتفاق می افتد که پراکسید موجود در سفید کننده شما به مینای دندان و لایه نرم عاج نفوذ کند و باعث تحریک عصب دندان شما شود. بیشتر موارد حساسیت موقتی است. ممکن است درمان را به تعویق بیندازید و سپس دوباره تلاش کنید.

استفاده بیش از حد از سفید کننده ها می تواند به لثه ها و مینای دندان آسیب برساند. برای کسب اطلاعات بیشتر با دندانپزشک خود صحبت کنید.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر